2,4Ghz BT datalink modul iPad Ground Station s licenciou Waypoint

Doprava zadarmo

2,4Ghz BT datalink modul iPad Ground Station s licenciou Waypoint

Značka: DJI Kód produktu: PD-DJI0140
Záruka: 2 roky EAN: 6958265107559
157,98 € s DPH
nie je skladom

Súprava pre diaľkové ovládanie a obojsmerný bezdrôtový prenos dát medzi pozemnou riadiacou stanicou a letovou jednotkou umiestnenou na palube multikoptéry ovládanej pomocou riadiaceho systému DJI WooKong-M. Skladá sa z pozemné jednotky, ktorá sa pripája do USB portu PC alebo notebooku, a spolu tak vytvárajú Pozemnú stanicu (Ground Station). Letová jednotka prijíma dáta z Pozemnej stanice a odovzdáva ich riadiacemu systému WooKong-M zabezpečujúcemu vlastné ovládanie modelu; z riadiacej jednotky WooKong-M naopak preberá letové dáta a odovzdáva ich Pozemnej stanicu. Vďaka prepracovanému softvéru Pozemnej stanice tak môžete vopred naprogramovať letovú trasu s využitím 3D mapy, letovú trasu odladiť v simulátore letu - a nakoniec s modelom odštartovať a naplánovanú misiu splniť, pričom máte k dispozícii aktuálne telemetrické dáta z multikoptéry v priebehu celého letu zobrazované a zaznamenávané Pozemnou stanicou.

Pozemná jednotka je tvorená 2.4 GHz FHSS vysielačom/prijímačom so sklopnou anténou; napája sa z počítača, ku ktorému sa pripája USB káblom. Ľahká letová jednotka je takisto tvorená kombináciou 2.4 GHz FHSS prijímača a vysielača, napája sa z jednotky napájania systému WooKong-M, ku ktorej sa pripájajú káblom s konektorom CAN-Bus. Dosah je až 3 km v priamej vzdialenosti.

Softvér Pozemnej stanice v základnej verzii dodávaný na CD-ROM s datalinkovou jednotkou umožňuje naprogramovanie letovej trasy s jedným bodom - tj. let z miesta vzletu do naprogramovaného bodu a späť. Naprogramovaná a odladená misia sa pred vzletom nahrá do riadiacej jednotky WooKong-M na palube multikoptéry - tj. multikoptéra môže celú misiu splniť, aj keď dôjde k strate spojenia medzi ňou a Pozemnou stanicou. Pre profesionálne použitie pre leteckú fotografiu, Fotogrammetrie a podobné účely môžete dokúpiť rozširujúce softvérové balíky umožňujúce naprogramovať letovú trasu s 5 bodmi (WooKong 5 Waypoints) alebo s až 50 bodmi (WooKong 50 Waypoints) a využívať ďalšie pokročilé funkcie ako sú predprogramované šablóny trás, nástroje pre Fotogrammetrie alebo automatické ovládanie pomocného serva (napr. pre stlačenie spúšti fotoaparátu v presných časových intervaloch, alebo pre preletenie úseku trasy o nastavenej dĺžke).

Funkcie Pozemne stanice dostupné v základnej verzii:

 • 3D mapový displej - Pozemná stanica pre jednoduché naplánovanie trasy využíva zásuvný modul pre program Google Earth. V priateľskom prostredí 3D mapy môžete voliť cieľový bod trasy kdekoľvek na svete jedným kliknutím; bod trasy je možné zadávať samozrejme aj zemepisnými súradnicami alebo pomocou relatívnych koordinát - smerníka a vzdialenosti od východiskového bodu. Výškové údaje môžu byť absolútne (nadmorská výška) alebo relatívne (vztiahnuté k miestu vzletu). Nastavovať môžete rýchlosť letu, dĺžku oneskorenia v bodu trasy, orientáciu provy modelu a ďalšie parametre.
 • Monitorovanie letu v reálnom čase - okrem aktuálnej GPS zemepisnej polohy, kurzu a výšky multikoptéry v priebehu misie Pozemná stanica zobrazuje údaje o vzdušnej rýchlosti, rýchlosti stúpania/klesania, náklonu v pozdĺžnej i priečnej osi na "prístrojovej doske" s klasickými "budíkmi" alebo v modernom štýle "head-up display".
 • Simulácia naplánovanej misie - správnosť naprogramovanej misie je možné "odladiť" v letovej simulácii v prostredí 3D mapy Google Earth.
 • Ovládanie multikoptéry pomocou joysticku alebo klávesnice - vedľa normálneho ovládania multikoptéry pomocou RC súpravy je možné model ovládať aj prostredníctvom datalinkového spojenie s využitím pákového ovládača pripojeného k počítaču Pozemnej stanice alebo pomocou klávesnice.
 • Fail-safe a automatický návrat jedným stlačením tlačítka - pri strate spojenia medzi Pozemnou stanicou a multikoptérou, ktorá plní naprogramovanú misiu, model pokračuje v plnení misie uloženej v pamäti riadiacej jednotky na palube. Pri prevádzke modelu v režime ručného ovládania sa po strate spojenia model zastaví a krátku chvíľu vyčkáva na mieste. Ak nedôjde k obnoveniu spojenia, automaticky sa vráti na miesto vzletu a pristane, pričom letovú hladinu pre automatický návrat je možno vopred naprogramovať. Kedykoľvek počas plnenia misie je tiež možné jedným stlačením tlačidla na Pozemnej stanici vydať povel k prerušeniu misie a okamžitému návratu. Model sa automaticky vracia tiež pri prekročení naprogramovaného časového limitu.
 • Fail-safe a napájanie - softvér sleduje napätie napájacieho akumulátora multikoptéry s ohľadom na 2 prednastavené úrovne. Pokiaľ dôjde k poklesu napájacieho napätia na nastavenú prvú úroveň, model sa automaticky vracia na miesto vzletu. Ak počas letu opäť napätie klesne na druhú úroveň, okamžite pristane.
 • Vzlet jedným stlačením tlačítka - multikoptéra môže odštartovať klasicky s riadením RC súpravou v ručnom režime riadenia (pilot tak môže ešte pred začiatkom misie preveriť, že pohonný systém a ovládanie modelu pracuje správne) alebo automaticky jedným stlačením tlačidla na Pozemnej stanici.
 • Režim "Click&Go" - pomocou tejto funkcie je možné prerušiť naplánovanú misiu a jedným kliknutím na mapu multikoptéru odoslať na nový cieľový bod (pri tom môžete rýchlo nastaviť aj letovú rýchlosť a výšku).

Funkcie Pozemnej stanice dostupné po dokúpení softwarového balíčka WooKong 5 Waypoints:

 • Editácia bodov trasy - môžete vopred naplánovať letovú trasu s až 5 bodmi (+ miesto vzletu), pre každý bod môžete individuálne nastaviť spôsob preletu (zastaviť a otočiť bez náklonu na nový kurz, presný prelet po trase so spomalením v zákrute alebo prelet plnou rýchlosťou so zodpovedajúcim náklonom bez presného dodržania trasy), rýchlosť a výšku letu na ďalšom úseku trasy atď. Nastavenie bodov trasy je možné interaktívne meniť v priebehu letu.
 • Automatický vzlet a pristátie - vzlet a pristátie môžu prebehnúť úplne automaticky.
 • Ovládač F kanálov - umožňuje diaľkové ovládanie 2 pomocných kanálov napr. pre riadenie závesu kamery.
 • Automatické ovládanie pomocného serva - umožňuje naprogramovať automatické akcie pomocného serva (až 4 polohy), ktoré sa môžu vykonávať jednorazovo v určitom bode trasy alebo opakovane po uplynutí určitej doby alebo preletieť určitej vzdialenosti. To je vhodné napr. ovládanie spúšti fotoaparátu, ktorý bude robiť zábery v prednastavených intervaloch.
 • Predprogramované šablóny letovej trasy - táto funkcia umožňuje na 3D mape vymedziť plochu, ktorá má byť preskúmavaná, a veľmi jednoducho naprogramovať letovú trasu s automaticky generovanými bodmi s pomocou jednej z piatich šablón. To umožňuje napr. systematické snímkovanie vymedzenej plochy.

Funkcie Pozemnej stanice dostupné po dokúpení softwarového balíčka WooKong 50 Waypoints:

 • Editácia bodov trasy - môžete vopred naplánovať letovú trasu s až 50 body
 • Predprogramované šablóny letovej trasy - táto funkcia má navyše šiestu šablónu "Scan" vhodnú pre systematické fotogrametrické snímkovanie; jednotlivé snímky sa pritom v prednastavenej miere prekrývajú.
 • Nástroje pre fotogrammetriu - pokročilá funkcia pre jednoduché automatické generovanie bodov trasy pre systematické fotogrametrické snímkovanie jednotlivými zábery s požadovaným prekryvom. V rámci funkcie vymedzíte preskúmavanie plochu, zadáte parametre objektívu a snímača kamery, požadované prekrytie snímok a spôsob prelietavania bodov trasy, výšku letu, horizontálnu a zvislú rýchlosť letu. Pozemná stanica potom automaticky vygeneruje celú letovú trasu so všetkými potrebnými bodmi.

Systémové požiadavky: PC alebo notebook s operačným systémom Windows XP (SP3) 32bit, Windows Vista 32bit/64bit, Windows 7 32bit/64bit.

Súprava datalinku obsahuje: letovú jednotku, pozemnú jednotku s anténou, súpravu prepojovacích káblov, inštalačné CD a český návod.

Porovnanie funkcii verzii softwaru WooKong Waypoint

FunkcieSingle Waypoint (dodávané s datalinkom 2.4 GHz)WooKong 5 WaypointsWooKong 50 Waypoints
3D mapový displejánoánoáno
Monitorovanie letu v reálnom časeánoánoáno
Testovacia simulácia naprogramovaného letuánoánoáno
Vzlet jedným stlačením tlačítkaánoánoáno
Režim ovládania klávesnicou alebo joystickománoánoáno
Návrat jedným stlačením tlačítkaánoánoáno
Režim "Click&Go"ánoánoáno
Editácia bodov trasy5 bodov50 bodov
Automatický vzlet a pristátieánoáno
Ovládač F kanálovánoáno
Automatické ovládanie pomocného servaánoáno
Predprogramované šablóny letovej trasy56
Nástroje pre fotogrammetriuáno

Pozn.: Komerčné využitie (napr. pre letecké fotografovanie) alebo prevádzku modelu s autonómnym riadiacim systémom (bez riadenia modelu pilotom v priamej viditeľnosti pomocou RC súpravy v reálnom čase po celú dobu letu) na území Českej republiky vyžaduje certifikáciu modelu aj pilota Úradom pre civilné letectvo.

Pozemná jednotkaLetová jednotka
Frekvenčné pásmo (GHz)2,42,4
Prenosová rýchlosť (bps)115 200115 200
Dosah v zastavanej oblasti (m)až 500až 500
Dosah na voľnom priestranstve (m)až 3 000až 3 000
Napájanie (V)4,5-124,5-12
Prúdový odber vysielanie (mA)220220
Prúdový odber príjem (mA)6262
Prevádzková teplota (°C)-40 až +85-40 až +85
Rozmery (mm)70x48x1751x37x10
Hmotnosť (g)5520
 


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na