POPIS JEDNOTLIVÝCH TYPOV ÁUT NA DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE

Truggy, monster truck, buggy alebo snáď dokonca short course? Neviete si rady s rozdielmi medzi jednotlivými typmi áut na diaľkové ovládanie a neviete tak, ako vybrať RC auto? V tomto článku vám vysvetlíme rozdiely medzi hlavnými kategóriami RC áut.

Mini autíčka


Tu nájdete malé autíčka určená predovšetkým pre tých najmenších. Kvôli menšej veľkosti kolies a nízkemu podvozku sú väčšinou určené pre jazdu v interiéri. Stačí postaviť v detskej izbe závodnú dráhu napríklad pomocou ceruziek alebo čohokoľvek iného, ​​pridať pár skokanské mostíky vyrobených z kartónových škatúľ, a malý pretekár bude mať o zábavu postarané. Samozrejmosťou u týchto RC áut je vysoká odolnosť a jednoduché ovládanie tak, aby ho zvládli aj malé deti.

RC monster truck


Ide o najpopulárnejší typ RC áut v našej ponuke. Pokiaľ zháňate RC auto do terénu, ďalej hľadať nemusíte. Práve ste ho našli! Vďaka vysokému podvozku a veľkým kolesám tieto RC autá na ovládanie prejdú takmer akýkoľvek terén. Pozor si však dávajte na vlhkosť a vodu, pretože väčšina áut nemá zaizolované elektronické súčiastky a mohlo by tak dôjsť k poškodeniu elektroniky. Tento problém však dokážete ľahko vyriešiť pomocou voduodpudivého spreja Nanoprotech. Môžete ho samozrejme použiť aj u iných typov RC áut.

RC buggy


RC Buggynu ocení každý nadšenec, ktorý si chce s autom na ovládanie poriadne užiť. Autá z tejto kategórie patria medzi tie najživšie, čo dosvedčuje aj fakt, že najpoužívanejším typom RC áut na modelárskych pretekoch sú práve Buggyne. Dajte si len pozor na nižší podvozok. Kvôli nemu nie je tento typ áut najvhodnejší do ťažkých terénov.

RC truggy


RC autá na ovládanie typu truggy sú takou kombináciou monster trucku a Buggy. Majú vyšší podvozok a väčšie kolesá než Buggyna, na druhú stranu majú podvozok nižšiu a kolesá menšie ako RC monster trucky. Truggy zvládne prejsť ako náročný terén, tak jazdu napríklad po ceste. Vďaka univerzálnosti použitia je tento typ RC áut veľmi žiadaný.

RC short course


Short course je typ, ktorý sa podobne ako buggy hojne využíva na pretekoch s RC autami. Vyniká skvelými jazdnými vlastnosťami. Zvládne v podstate akýkoľvek terén, ale je limitovaný výškou podvozku. Najvhodnejšie použitie je napríklad na hlinených cestách, nízko posekanej tráve, štrku, špeciálnych závodných hlinených alebo kobercových tratiach, atď.

RC cestné


Ako už názov napovedá, tieto RC autá sú určené pre jazdu na rovných povrchoch. Môže sa jednať o asfalt, zámkovú dlažbu alebo napríklad betón. Jednoducho akákoľvek rovná plocha je vhodná. Pokiaľ vám ide o rýchlosť RC auta, tu si vyberiete. Niektoré modely totiž dokážu ísť až niekoľko desiatok km za hodinu. V kategórii cestných áut nájdete tiež veľmi žiadaná RC dritfovacie autá.

RC rally


Ide zvyčajne o verné kópie pretekárskych rally špeciálov. Podvozok majú pomerne nízky, takže tento typ vyberajte pre rovnejšie povrchy - cesty, hlinené cesty, atď. Dozaista potešia každého rallycrossového nadšenca.

RC spaľovacie


Spaľovacie RC autá sú samostatnou kategóriou. K prevádzke tohto typu RC auta budete potrebovať isté skúsenosti. Rozhodne neodporúčame začiatočníkom s RC autami. Údržba je totiž pomerne náročná a začínajúci pilot by prevádzku a údržbu nemusel zvládnuť.

RC crawlery a expedičné


RC expedičné autá prejdú doslova všetko. Čím zložitejší terén, tým väčšia výzva pre týchto výkonných miláčikov. Nečakajte od nich však rýchlu jazdu. Naplánujete si náročnejšiu technickú trasu a postupne s rozvahou prekonávajte určené prekážky. Ak sa vám vymyslenú trasu podarí prekonať, o nálož radosti je postarané! :-)

RC autá pre deti


Do tejto kategórie sme podľa našich skúseností vybrali najvhodnejšie RC autá pre deti. Cieľom bolo vybrať veľmi odolné autá, čo v kategórii RC áut pre deti je to najdôležitejšie. Ďalším meradlom bolo jednoduché ovládanie a v neposlednom rade priaznivá cena. Ak máte doma malého vodiča a neviete, či ho vôbec RC autá budú baviť, táto kategória je presne pre vás. Získate tak model auta so skvelým pomerom cena/výkon a zistíte, či do budúcnosti vôbec budete chcieť investovať do drahšieho modelu.

Rozdiely medzi jednotlivými typmi RC áut už poznáte. Teraz sa môžete pozrieť na článok ako vybrať RC auto, ktorý vám tiež výrazne uľahčí výber auta na diaľkové ovládanie.12. apríla 2017

Prečo nakupovať u RCprofi