Recenzia RC auta Traxxas Maxx Slash

Traxxas, popredné meno v RC priemysle, prišiel s novinkou, ktorá rozvíri vody RC áut. Ide o model Traxxas Maxx Slash v mierke 1:8. Toto auto v sebe kombinuje vlastnosti modelov Maxx aj Slash a prináša to najlepšie z oboch svetov. Je dokonalou voľbou pre tých, ktorí túžili po lepšom a výkonnejšom Slashi.

RC auto Traxxas Maxx Slash na zadných kolesách

Prvé dojmy a unboxing

Unboxing tohto RC auta je už sám o sebe zážitok. Hneď po otvorení škatule vás ohromí dizajn a prepracované detaily tohto krásavca. Okrem auta voňajúceho novotou nájdete v škatuli dvojkanálový volantový vysielač, manuály, technickú dokumentáciu s prehľadom náhradných dielov, základné náradie a súpravu nálepiek na váš najnovší prírastok.

Súčasťou balenia nie je nabíjačka ani akumulátor. Pokiaľ doma nemáte vhodný akumulátor a nabíjačku, je nutné ich dokúpiť zvlášť.

Traxxas Maxx Slash má inovovaný rýchloupínací systém karosérie. Ten umožňuje bleskovú výmenu a prístup k vnútorným komponentom. Stačí zacvaknúť a ste pripravení na akciu. Karoséria sa navyše nacvakáva aj zboku na šasi, vďaka tomu drží ešte lepšie.

Akumulátor drží na šasi pomocou click-clack systému. My máme tento systém radšej, pretože na štandardné suché zipsy sa chytajú nečistoty. Na druhú stranu ste s click-clack systémom obmedzení rozmerom akumulátorov.

Na prvý pohľad sa zdá, že Traxxas Maxx Slash je veľmi odolné RC auto s vysokým výkonom. Výrobca sľubuje mimoriadne zrýchlenie rýchlosť až 112 km/h a my sa už nemôžeme dočkať, keď ho vyskúšame v teréne.

Jazdné vlastnosti

To, čo naozaj odlišuje model Maxx Slash od jeho predchodcov, je jeho silný striedavý motor Velineon® 2000 kv, ktorý spoločne s VXL 6S regulátorom zaisťujú dostatok sily v akomkoľvek teréne. Odporúčali by sme dokúpiť chladič, ktorý zabráni prehrievaniu motora.

Kolesá aj nárazníky sú dobre odpružené, flexibilné a zároveň veľmi pevné. Pneumatiky navyše Traxxas v kostre vybavil ľahkým pásom, ktorý by mal zabrániť ich deformácii pri prenose sily cez diferenciál a pri vysokých rýchlostiach – detail, ktorý ocení každý jazdec. Vystužené sú najnovšie aj polosi RC auta Traxxas Maxx Slash. To by malo zabrániť ich poškodeniu alebo zlomeniu.

Prijímač s exkluzívnou technológiou elektronickej stabilizácie TSM sľubuje pomoc s riadením modelu. Presné ovládanie zaisťuje vysielač TQi s precíznou mechanikou.

RC auto Traxxas Maxx Slash na pretekárskej dráhe

Prvá jazda vonku

Aby sme vyskúšali, že je toto RC auto naozaj také skvelé, ako tvrdí výrobca, jazdili sme na rôznych povrchoch, skákali sme s ním a dokonca sme vyskúšali aj jazdu na dvoch kolesách. A boli sme nadšení. Auto má skvelé jazdné vlastnosti, je veľmi stabilné a má neuveriteľnú akceleráciu. Všetko skrátka funguje, ako má. Auto bez ujmy prežilo aj zopár zrážok a nejaké to salto.

Testoveniu sme podrobili aj rýchloupínací systém karosérie. Zo začiatku sme boli trošku skeptickí, pretože je nutné zasunúť ruky celkom hlboko pod karosériu, ale nakoniec ho musíme pochváliť. Je ešte lepší ako ten predchádzajúci a manipulácia s karosériou je jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

Veľmi spokojní sme boli aj so spomínanými pneumatikami RC auta Traxxas Maxx Slash. Aj pri skutočne vysokej rýchlosti nemenia tvar, vďaka čomu majú skvelú trakciu.

Na náš vkus má Traxxas Maxx Slash veľmi mäkké pružiny, ale to je, samozrejme, vec osobných preferencií. Odporúčame vyskúšať a prípadne prispôsobiť pružiny vašim potrebám a štýlu jazdy.

Jediné, čo vidíme ako nevýhodu, je vysoká teplota motora, ktorá spôsobuje rýchlejšie vybíjanie batérie. To však veľmi ľahko vyriešite dokúpením chladiča.

Na záver

Traxxas Maxx Slash je bezpochyby revolučným modelom, ktorý posúva hranice v RC svete. Jeho robustná konštrukcia a výkonný motor z neho robia ideálnu voľbu pre skúsených nadšencov hľadajúcich spoľahlivé a výkonné RC auto. Nejde o pretekársky model, ale o auto na zábavu a tej sme si užili naozaj veľa.

Za nás má určite 10 bodov z 10!


Naši testeri RC auta Traxxas Maxx Slash

Autor článku: Tím RCprofi

28. mája 2024

Prečo nakupovať u RCprofi