I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

Recenzia RC auta Monster truck XLH 9125

Ste milovníkmi rýchlej jazdy a hľadáte RC auto do rôznorodého terénu? RC Monster truck XLH 9125 má mnohé vlastnosti, ktoré z neho robia naozaj výkonné a zábavné RC auto. Hory, les, cesty či pretekárska trať? S RC autem Monster truck 9125 zvládnete každú výzvu!

RC auto Monster truck XLH 9125

Prvé dojmy

S celkovou dĺžkou vyše 34 centimetrov a mierkou 1 : 10 toto RC auto XLH 9125 řpatrí medzi tie, ktoré je ťažké prehliadnuť. A to nielen vďaka svojim rozmerom. Prvá vec, ktorá nás zaujme, je dizajn modelu. Karoséria kombinuje funkčnosť s atraktívnym a mierne agresívnym športovým vzhľadom. Dizajn modelu upúta pozornosť detí aj dospelých.

Karoséria je navyše vyhotovená z odolného polykarbonátu, ktorý je pružný, takže pri kolíziách poskytne telu modelu dobrú ochranu pred väčším poškodením a zaručí dlhšiu životnosť modelu.

RC auto Monster truck XLH 9125

Jazdné vlastnosti

Jazdné vlastnosti vyzerajú na papieri naozaj dobre. Maximálna rýchlosť 46 kilometrov za hodinu, pohon 4 × 4, vodoodolnosť podľa štandardu IPX4 a veľa ďalšieho. Ďalšími papierovými výhodami sú robustný podvozok, nezávislé odpruženie všetkých kolies a oceľové komponenty.

To všetko znie dobre, ale ako model funguje v praxi pri vyššom zaťažení?

RC auto Monster truck XLH 9125 zavesenie kolies

Naozajstná jazda s XLH 9125

Nabíjame priložený akumulátor Li-Pol 7,4 V s kapacitou 1600 mAh, do vysielača vkladáme tri ceruzkové AA batérie a vyrážame na našu obľúbenú testovaciu trať, ktorá kombinuje prvky lesa, štrku, piesku, rôznych prevýšení a dokonca aj skokov – ako vždy teda pôjde o drsný test, ktorý preverí všetky vlastnosti modelu!

Zapíname vysielač a model, pomocou trimov nastavujeme zbiehavosť kolies a ich správne vycentrovanie a zapíname pomalú rýchlosť – ide sa na vec! Ako prvé skúšame iba pár menších kôl, aby sme sa s ovládaním modelu zoznámili. Volantový vysielač s plne proporcionálnym modelom komunikuje rýchlo a plní každé naše pokyny. Vďaka spomínanému proporcionálnemu riadeniu je každé pridanie plynu aj zatočenie kolies presné a po pár cvičných kolách prichádzame na to, že tento model nás zrejme bude veľmi baviť.

RC auto Monster truck XLH 9125 v teréne

Prepíname na rýchly „prevod“ a ideme sa odtrhnúť z reťaze. Je na čase vyskúšať, čo tento model vydrží!

Čo nás hneď na začiatku nadchne, je naozaj dynamické zrýchlenie. Model po stlačení plynu dokáže vyraziť z miesta neskutočne rýchlo a keď sa trochu pohráme s ovládaním, dokáže „vyčarovať“ aj burnout. Ideme, či až priamo „letíme“ lesným úsekom a RC auto XLH 9125 si odhodlane razí cestu vpred.

Vrásky na čele mu neurobí ani pár menších popadaných vetiev, ktoré buď prejde, alebo vďaka menšiemu čelnému stretu doslova odhodí z cesty preč.

RC auto Monster truck XLH 9125 detail tlmiča

Prechádzame na časť okruhu, ktorá je pokrytá pieskom a štrkom a ktorá pri mnohých modeloch vyžaduje väčšie vodičské skúsenosti. Tento monster truck je tu však, pri nižšej rýchlosti, úplne ovládateľný a svoju zásluhu na tom má práve nezávislé odpruženie všetkých kolies prostredníctvom kovových tlmičov. Pri vyššom rýchlostnom stupni je treba byť trochu predvídavý. Občas sa dostaneme aj do rôznych driftov a šmykov. Pokiaľ nejazdíme na čas, je toto driftovanie perfektnou zábavou. Navyše vďaka väčšiemu uhlu náklonu kolies môžeme veľa zákrut prejsť ostrejšie než s inými modelmi.

Ako posledná je pred nami časť so skokmi, ktorá v nás a určite a v mnohých modeloch budí rešpekt. Nabiehame na prvý väčší skokanček a pre horší nájazd model končí namiesto na kolesách na streche – navyše po pár nepríjemných kotrmelcoch. Toto bola pomerne nepríjemná zrážka, pri ktorej by sme sa nedivili, keby auto potrebovalo vymeniť aspoň niekoľko dielov.

RC auto Monster truck XLH 9125 zavesenie kolies

Ale dočkávame sa prekvapenia! Okrem pár oderov na karosérii je auto v úplnom poriadku a my tak môžeme pokračovať ďalej. Robustný podvozok funguje na výbornú a auto si poradí aj s tvrdším pristátím. Výhodou je tu pohon všetkých kolies a štyri veľké pneumatiky, ktoré sú prvým komponentom vozidla, ktoré pohltí náraz pri dopade. Mäkká konzistencia pneumatík absorbuje veľkú časť energie.

A čo batéria?

Akumulátor nám na jedno nabitie vydržal pri vyššom zaťažení v priemere okolo 14 minút. Za testovacie popoludnie sme ich však použili niekoľko. Takže rada znie, pokiaľ budete chcieť jazdiť rýchlu stopu, majte vždy pár akumulátorov vo vreckách navyše. Náhradné batérie pre RC auto monster truck XLH 9125 určite využijete!

RC auto Monster truck XLH 9125 umiestnenie akumulátora

Celková známka

A aké je naše hodnotenie? Model je v teréne ako doma a dokáže si poradiť so širokou škálou nástrah. Jazdné vlastnosti hodnotíme nad naše očakávania a sme až prekvapení, čo všetko tento model dokázal zvládnuť.

Nevybavuje sa nám ani žiadny zápor modelu. Pol bodu dole by sme strhli za trochu menej pekný vzhľad vysielača, ktorý však skvele plní to, na čo je určený. A pol bodu za absenciu LED osvetlenia, ktoré si však šikovní modelári dokážu doplniť aj vďaka príslušenstvu k RC modelom, ktoré máme v ponuke.

Model kúpite v dvoch farebných variantoch, a to v modrej a v červenej farbe. Pokiaľ teda hľadáte univerzálne rýchle auto, RC monster truck XLH 9125 je tou správnou voľbou!

Farebné verzie RC aut Monster truck XLH 9125

Autor článku: Samuel Dufek

7. septembra 2023

Prečo nakupovať u RCprofi