Ako vybrať autodráhu Carrera

Všeobecnú radu, ako vybrať autodráhu, sme už vám dali. Dnes vám poradíme, ako vybrať autodráhy Carrera, kráľovné autodráh.

Autodráhy Carrera sú medzi nadšencami a zberateľmi autodráh veľmi obľúbené nielen pre svoju kvalitu, ale aj pre široké spektrum rozšírení, doplnkov a príslušenstva pre skutočne realistický zážitok z pretekov. Predtým, než sa rozhodnete pre konkrétnu súpravu, je dôležité vziať do úvahy niekoľko kľúčových faktorov. Nasledujúci sprievodca vám pomôže pri výbere autodráhy Carrera práve pre vás.

Veľkosť priestoru

Prvým krokom pri výbere autodráhy Carrera je zvážiť veľkosť dostupného priestoru. Carrera ponúka rôzne veľkosti tratí, a to od cca 2,5 metra dlhej autodráhy Carrera FIRST pre najmenšie deti až po autodráhu Carrera Digital 124 Mix a závod, ktorá meria úctyhodných 13,9 metra. Stačí zmerať priestor, ktorý máte k dispozícii, a vybrať autodráhu, ktorá sa doň zmestí. Musíte si nechať aj trošku priestoru okolo samotnej autodráhy, nech si užijete pohodlné pretekanie.

Vek pretekárov

Pri výbere autodráhy Carrera berte do úvahy aj vek pretekárov. Veľmi malé detské ručičky ešte plne nezvládajú jemnú motoriku a nedokážu kontrolovať stisk ruky tak ako väčšie deti alebo dospelí. Pre najmenšie deti je preto lepšie zvoliť rad autodráh Carrera First, ktorý je vhodný pre deti už od 3 rokov. Deti sa na ňom zoznámia s ovládaním a princípom fungovania autodráhy, a až to zvládnu, tak im zaobstaráte prepracovanejšiu autodráhu pre väčšie deti, napríklad nejakú Carrera autodráhu z radu GO!!!

Pre väčšie deti a dospelých vyberajte z vyšších radov autodráh Carrera, ako sú rady Carrera Evolution, Carrera Digital 132 a Carrera Digital 124. Tie už majú bezdrôtové ovládače, široké dráhy, na ktorých môžete driftovať a ľahko ich rozšírite, a ďalšie diely.

Typy áut

Carrera ponúka rôzne modely áut pre svoje dráhy. Deti môžu pretekať so svojou obľúbenou rozprávkovou alebo filmovou postavičkou a aj dospelí si v širokej ponuke áut Carrera tiež určite nájdu svoj obľúbený model. Vyberať môžu medzi formulami, rely autami alebo napríklad klasickými cestnými vozidlami.

Funkcie a príslušenstvo

Pri výbere autodráhy Carrera určite zvážte, či budete v budúcnosti chcieť svoju autodráhu rozšíriť o ďalšie zákruty, loopingy a iné špeciálne prvky. Nie všetky rozšírenia sú dostupné pre všetky rady autodráh Carrera. Odporúčame preto pred nákupom urobiť menší prieskum, či práve vami vysnívaný skokan sa dá pripojiť na Carrera autodráhu, ktorú máte v nákupnom košíku.

Rozdiely v jednotlivých radoch autodráh Carrera

Autodráhy Carrera First

Ide o analógové autodráhy v mierke 1 : 50 pre najmenšie deti od 3 rokov. Sú na batérie, jazdiť na nich môžu dve autá a nedajú sa ďalej rozširovať o ďalšie diely.

Carrera FIRST - 63032 Tlapková patrola


Autodráhy Carrera GO!!!

Analógové autodráhy na dve autá v mierke 1 : 43 sú vhodné pre deti od 6 rokov. K dráham je možné dokúpiť veľké množstvo rozširujúcich dielov, ako sú skokanky, zákruty, mosty a ďalšie.

Carrera GO 62559 Disneyho autíčka - svietiace


Autodráhy Carrera GO!!!+

Majú rovnaké vlastnosti ako autodráhy Carrera GO!!! a ich diely sú kompatibilné. Tieto autodráhy môžete navyše prepojiť so svojím telefónom alebo tabletom pomocou aplikácie GO!!!+. Autodráhy ponúkajú pretekársky režim a doplnkové hry na postreh a rýchlosť.


Autodráhy Carrera Evolution

Analógové autodráhy Carrera Evolution v mierke 1 : 24 pre dve autá v mierke 1 : 32 sú vhodné pre väčšie deti od 8 rokov a ponúkajú veľké množstvo rozšírení a príslušenstva.

Carrera EVO 25241 Speedway Champions


Autodráhy Carrera D132

Digitálne autodráhy Carrera D132 v mierke 1 : 24 pre až šesť áut v mierke 1 : 32 sú vhodné pre deti od 8 rokov. Všetky analógové diely sú kompatibilné s autodráhami Carrera Evolution a niektoré ich autíčka majú funkčné svetlá (v závislosti od modelu). Pri tomto rade Carrera autodráh môžete elektronicky znížiť rýchlosť autíčok a rovnako ako autodráhy Carrera GO!!!+ ich môžete po zakúpení špeciálneho dielu prepojiť so svojím inteligentným zariadením.

Carrera D132 30027 Špičkový výkon


Autodráhy Carrera D124

Digitálne autodráhy Carrera D124 v mierke 1 : 24 pre štyri autá sú vhodné pre deti od 10 rokov. Všetky diely sú kompatibilné s autodráhami Carrera D132 a všetky analógové diely sú opäť kompatibilné s autodráhami Carrera Evolution. Oproti predchádzajúcim autodráham Carrera D132 svietia pri týchto autodráhach všetky ich autíčka.

Carrera D124 23632 Mix a závod


Aký je rozdiel medzi jednotlivými autodráhami Carrera

Aký je rozdiel medzi jednotlivými autodráhami Carrera

Ak ste pripravení začať svoju vlastnú autodráhovú výzvu, pozrite sa na našu aktuálnu ponuku autodráh Carrera a začnite si užívať svet pretekov!


Autor článku: Tím RCprofi

5. januára 2024

Prečo nakupovať u RCprofi