20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

Legendárna česká značka Abrex

Spoločnosť Abrex vyrába kovové modely autíčok a motocyklov rôznych značiek a typov. Začala s výrobou kovových modelov autíčok českej značky Škoda a postupom času vytvorila aj modely zahraničných značiek, ako je Ford, Toyota a ďalšie.

Niekoľko faktov z histórie značky Abrex

Spoločnosť Abrex vznikla pred 25 rokmi. Zaoberala sa dovozom rôznych značiek modelov áut na český trh. Netrvalo to dlho a vo firme sa pokúsili vyrobiť vlastný kovový model Abrex. To sa podarilo. V roku 2004 sa začal predávať model značky Škoda, konkrétne model Škoda Octavia druhej generácie v mierke 1 : 43. Plán bol postupne vytvoriť modely všetkých automobilov značky Škoda.

Rok 2008 bol rokom, keď začala firma Abrex pracovať na vývoji a výrobe modelov motocyklov a iných značiek áut. Na pulty predajní sa tak dostal napríklad model motocykla Jawa alebo model nákladného vozidla Praga.


Kovové modely Abrex - Jawa 500 OHC (1956) 1:18 – tmavočervená

Od roku 2015 môžete navštíviť Múzeum hračiek a autíčok na zámku Příseka pri Jihlave. Obdivovať tu môžete viac ako 10 000 modelov vyrobených v rokoch 1910 až 1991 a kompletnú zbierku modelov Abrex. Môžete si tu svoj obľúbený model aj kúpiť, nachádza sa tu totiž podniková predajňa.

V decembri 2018 v továrni v Divišove pri Benešove vznikol prvý model auta Abrex kompletne vyrobený v Českej republike, konkrétne išlo a model Škoda Forman.


Kovové modely Abrex - Škoda Forman (1993) 1:43 - ÚAMK

Poslednou zaujímavosťou z roku 2019 je stavebnica, z ktorej si môžete sami zostaviť svoj vlastný kovový model autíčka Abrex.

Každý si nájde to svoje

Vyberať môžete z približne 30 modelových sérií autíčok Abrex rôznych rozmerov a rôznych značiek. Ide o modely osobných aj nákladných automobilov, vozidlá záchranných zložiek aj taxislužby vrátane motocyklov a trojkoliek.


Kovové modely Abrex - Velorex 16/350 (1966) 1:43 - hnedá/svetlosivá/hnedá

Nájdete aj špeciálne edície nikdy nevyrábaných konceptov alebo obľúbený model Abrex Velorex.


2. marca 2023

Prečo nakupovať u RCprofi