20 % zľava na modely RMT s kódom RMT20. Vyberajte si »

Recenzia RC auta Rock Buster od RMT models

Ako si poradí odolné RC auto Rock Buster od značky RMT models v teréne? Čo zvládne a ako sa s ním jazdí? A odolá aj detskému zaobchádzaniu? Vyskúšali sme to za vás a prinášame podrobnú recenziu tohto práve medzi deťmi veľmi obľúbeného RC auta.

RC auto RMT Rock Buster v teréne

Obsah balenia

Spoločne s naším malým pomocníkom rozbaľujeme škatuľu a v nej okrem samotného RC auta RMT Rock Buster nachádzame volantový vysielač s frekvenciou 2,4 GHz, NiMH akumulátor s kapacitou 700 mAh, USB nabíjačku a, samozrejme, návod. Zo zásuvky vyťahujeme 3 AA batérie a vkladáme ich do vysielača, tie jediné totiž nie sú súčasťou balenia.


Prvá jazda

Nabitie akumulátora nám trvá 90 minút a po jeho vložení do modelu vyrážame na našu prvú vychádzku. RC auto RMT Rock Buster patrí medzi tzv. crawlery, jeho prednosťou teda nie je rýchlosť, ale jazda ľahším terénom a prekonávanie nižších prekážok. Naše kroky teda mieria do blízkeho lesa, kde ho budeme môcť poriadne vyskúšať.

Pri vysielači nás milo prekvapuje jeho dosah, ktorý je aj napriek absencii antény úctyhodných 100 metrov. Volantový vysielač zvládne hravo ovládať aj náš najmenší tester, ktorý ho vôbec nechce pustiť z ruky. A my sa mu nečudujeme. Vďaka mohutným kolesám a mäkkým gumovým pneumatikám s vysokou vzorkou si poradí na rôznorodom povrchu. Bez zaváhania zvládne hlinu, asfalt, piesok, štrk aj ďalšie povrchy. Problém mu robila iba vysoká tráva, ktorá sa mu namotávala na kolesá.

RC auto RMT Rock Buster v detaile

Vydrží naozaj veľa

RC auto RMT Rock Buster má pevnú kovovú karosériu a robustnú konštrukciu z odolného plastu. Vďaka týmto vlastnostiam model zvláda bez poškodenia aj salto zo schodov, ku ktorému nešťastnou náhodou došlo. Jeho vysoké tlmiče prinášajú skutočne účinné odpruženie, ktoré nám pomáha zdolávať terénne prekážky a nerovnosti.

Pohonná jednotka modelu je už od výroby čiastočne chránená pred vlhkosťou. Na zaistenie väčšej vodoodpudivosti elektroniky sme použili ochranný sprej Nanoprotech Electric. Bez aplikácie tohto spreja by sme sa určite vyvarovali jazde po vode a cez kaluže.

Batéria nám vydržala zhruba 20 minút jazdy. Na zaistenie lepšieho zážitku z jazdy by sme odporúčali zaobstarať skôr výhodnú súpravu RC auta RMT Rock Buster s náhradnou batériou. S tou si užijete až 60 minút zábavy, pretože mienených 20 minút jazdy veľmi pravdepodobne nebude stačiť ani vám a ani deťom.

RC auto RMT Rock Buster zboku

Záverečné zhodnotenie

Aj keď v podstate ide o hračku vhodnú pre deti od 3 rokov, aj my dospelí sme si s RC autom RMT Rock Buster užili veľa zábavy. Vzhľadom na svoju cenu nás model milo prekvapil svojimi vlastnosťami. Jednosmerný motor ženie RC auto RMT Rock Buster rýchlosťou až 10 km/h a pohon všetkých štyroch kolies pomáha zdolávať prekážky, ktoré sa mu postavia do cesty.

RC auto RMT Rock Buster určite odporúčame ako prvý model pre deti. Je veľmi odolné a vydrží aj ich neopatrné zaobchádzanie. Z dostupných farebných vyhotovení si určite každý vyberie ten pravý variant. RC auto RMT Rock Buster je dostupné v modrej, zelenej a červenej farbe.


Autor článku: Tím RCprofi

22. januára 2024

Prečo nakupovať u RCprofi