RC auto Traxxas Nitro Rustler 1:10, modrá

RC auto Traxxas Nitro Rustler 1:10, modrá

Rustler Nitro je výkonný 2WD Nitro Stadium Truck. Je vybavený osvedčeným pretekárskym motorom TRX 2.5 s elektronickým štartérom EZ-Start. Nitro Rustler dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 80 km/hod! Úplne nový dizajn karosérie, nízko položené ťažisko dáva autu skvelé jazdné vlastnosti. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: TRA44096-3-BLU
Záruka: 2 roky EAN: 0020334440907
358,20 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

Rustler Nitro je výkonný 2WD Nitro Stadium Truck. Je vybavený osvedčeným pretekárskym motorom TRX 2.5 s elektronickým štartérom EZ-Start. Nitro Rustler dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 80 km/hod! Úplne nový dizajn karosérie, nízko položené ťažisko dáva autu skvelé jazdné vlastnosti.

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený model auta Traxxas Nitro Rustler s nainštalovaným motorom TRX 2.5, servom riadenia 2055, servom plynu/brzdy 2055. RC súprava Traxxas TQ 27 MHz AM. Elektronický štartér EZ-Start s NiMH akumulátorom a sieťovým nabíjačom, palivová nádobka, olej do vzduchového filtra, podložky pod pružiny tlmiča. Montážne príslušenstvo, český návod na použitie.

Charakteristika

Rustler Nitro je výkonný 2WD nitro Stadium Truck. Je vybavený osvedčeným pretekárskym motorom TRX 2.5. Nitro Rustler dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 80 km/hod! Motor TRX 2.5 udelí autu brutálne zrýchlenie, ktoré oceníte pri výjazde zo zákruty alebo na rýchlych rovinkách. Úplne nový dizajn karosérie podčiarkuje jeho ladné línie s vydarenou dravou grafikou, nízko položené ťažisko dáva autu skvelé jazdné vlastnosti.

Maximálna tuhosť šasi je zaistená dvojitou konštrukciou. Spodná časť je vyrobená z modro eloxovaného duralového plechu hrúbky 3.0 mm. Motor je priskrutkovaný na nastaviteľnom hliníkovom lôžku vrátane štartéra s elektromotorom, ktorý umožňuje jednoduché naštartovanie modelu. Z elektromotora štartéra a od žeraviacej sviečky sú vyvedené káble do konektora, do ktorého sa musí vkladať jednotka EZ-Start. Jednotka EZ-Start obsahuje NiMH batériu a elektronický zdroj pre napájanie žeraviacej sviečky. Štartovanie modelu je tak jednoduché a skvele funkčné. Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave pre prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej pre vynikajúce riadenie.

Nitro Rustler má nastaviteľnú treciu spojku, kotúčovú brzdu, závodnú geometriu zavesenia. Nitro Rustler je robustná konštrukcia hliníkovej šasi zo zliatiny 6061-T6 tvoria pevnú chrbticu, ktorá tiež odvádza teplo z motora. Plne utesnené ložiská poskytujú maximálnu ochranu a minimálnu údržbu. Planétová prevodovka diferenciálu Magnum 281 ™ má ozubené kolesá z kalenej ocele. Preto nevyžaduje časovo náročné opravy a je prakticky bezúdržbová. Olejové tlmiče Ultra-Shocks majú exkluzívne X-krúžok pre zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

Nitro Rustler je vybavený RC súpravou TRAXXAS TQ AM v pásme 27 MHz. RC súprava štandardne obsahuje trim plynu a trim riadenia.

Odporúčané palivo

Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Možnosť tuningu

K dispozícii je pre vylepšenie auta množstvo tuningových dielov, ako napr. bubienky odstredivej spojky s rôznym počtom zubov, hliníkové alebo titánové tehlice kolies, kovové časti polos, hliníkové tlmiče Big Bore alebo Ultra Shocks, pružiny rôznych tuhostí, ladený tlmič výfuku, vodeodolné servá, rôzne typy diskov a pneumatík pre všetky závodné povrchy. Vďaka dostatočnému priestoru v šasi je možné nainštalovať RC súpravu Traxxas s telemetriou TQi (prípadne inú) a telemetrickými senzormi otáčok motora, teploty motora a napätia prijímačovej batérie.

Vlastnosti
 • Obsahuje RC súpravu Traxxas TQ AM v pásme 27 MHz, batérie pre EZ-Start so sieťovou nabíjačkou
 • Rýchlosť až 80 km/hod!
 • Výkonný závodný motor TRX 2.5 s kompozitovým karburátorom
 • Nastaviteľná disková spojka
 • Systém riadenia Bellcrank s High Torque servom riadenia
 • Hliníkové šasi 6061-T6 a kompozitná konštrukcia podvozku
 • Prilepené pneumatiky Alias ™ 2,8 "s diskami TRX® Twin-Spoke ™
 • EZ-Start ® elektrický štartovací systém
 • Magnum 281 ™ prevodovka s guľôčkovými ložiskami
 • Diferenciál s planétovou prevodovkou s oceľovými kolesami
 • Ladený výfuk
 • Kotúčová brzda
 • Dlhé, veľkoobjemové, olejové tlmiče Ultra-Shocks
 • K dispozícii vo farebných prevedení červenočierna s čiernou kapotou, červenočierna s červenou kapotou, modročierna s modrou kapotou, modročierna s čiernou kapotou, (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky)

Odporúčame kúpiť

K sprevádzkovaniu modelu sú potrebné 8 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej pre konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH paky - v štvorcovom alebo plochom prevedení - viď odporúčané príslušenstvo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na