RC auto Traxxas Nitro Sport 1:10

RC auto Traxxas Nitro Sport 1:10

Nitro Sport je vysoko výkonný 2WD nitro Stadium Truck. Je vybavený motorom TRX® Pre .15 s elektrickým systémom štartovania EZ-Start. Dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 60 km/hod! Skvelé terénne pneumatiky vás nenechajú na pochybách o skvelých jazdných vlastnostiach. Novo s 2A nabíjačkou na 12V DC s automatikou a konektorom do autozásuvky. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA45104-1
Záruka: 2 roky EAN: 0020334451033
351,30 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!
Charakteristika:

Nitro Sport je výkonný 2WD nitro Stadium Truck. Je vybavený motorom TRX® Pre .15 s elektrickým systémom štartovania EZ-Start. Dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 60 km/hod! Motor PRO .15 udelí autu brutálne zrýchlenie, ktoré oceníte pri výjazde zo zákruty alebo na rýchlych rovinkách. S Nitro Sport môžete jazdiť po tráve či hline, štrku či piesku a skvelé terénne pneumatiky vás nenechajú na pochybách o skvelej stabilite počas jazdy.

Nitro Šport si vydobylo povesť výkonného auta s dlhou životnosťou aj vďaka odolnej konštrukcii podvozku, ktorý kombinuje ľahké kompozitné materiály s hliníkovým rámom 6061-T6 pod motorom. Unikátna dvojitá konštrukcia šasi poskytuje maximálnu tuhosť a svetlú výšku, prevodovka flex. Magnum 375 ™ je špeciálne navrhnutá pre veľký krútiaci moment motora TRX .15 a je navyše okrem bubienkovej spojky vybavený nastaviteľnou trecou spojkou. Planétový diferenciál s kolesami z tvrdenej ocele nepotrebuje žiadne nastavenia! Nezávislé zavesenie, kotúčové brzdy, výkonné a citlivé High Torque servo riadenie umožňujú plynulé ovládanie. Prachotesné guľôčkové ložiská a olejové tlmiče Ultra Shocks ™ s kvalitným tesnením zabraňujú únikom oleja a znižujú nutnú údržbu na minimum. Trojmilimetrová hliníková časť šasi pomáha odvádzať teplo z motora.

Nitro Šport má ľahkú údržbu a veľmi jednoduché a čisté štartovanie pomocou EZ-Starter. K motoru je pripevnený elektromotor, ktorý cez prevodovku umožňuje cez jednocestné ložisko naštartovať motor. Na aute je umiestnený konektor s vývodmi motora a žeraviace sviečky. Do tohto konektora sa pripája elektronika štartéra, ktoré obsahuje zdroj napätia pre žeraviacu sviečku a napája motor štartéra. Stačí stlačiť tlačidlo a automatika všetko obstará za Vás. V súprave je aj batéria aj s nabíjačkou pre EZ-Start. Naplníte nádrž palivom, naštartujete a jazdíte. Jednoduchý a čistý spôsob štartovania, ktorý zvládne každý. Voliteľne možno motor štartovať pomocou štartovacích boxov pre závodné RC autá.

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Možnosť tuningu:
K dispozícii je pre vylepšenie auta množstvo tuningových dielov, ako napr. bubienky odstredivej spojky s rôznym počtom zubov, hliníkové alebo titánové tehlice kolies, kovové časti polos, hliníkové tlmiče Big Bore alebo Ultra Shocks, pružiny rôznych tuhostí, ladený tlmič výfuku, vodeodolné servá, rôzne typy diskov a pneumatík pre všetky závodné povrchy. Vďaka dostatočnému priestoru v škatuli prijímača možno nainštalovať RC súpravu Traxxas s telemetriou a telemetrickými senzormi otáčok motora, teploty motora a napätie prijímačovej batérie. Do modelu je možné pomocou konverznej súpravy TRA4400 nainštalovať aj výkonnejší motor Traxxas TRX 2.5R.


Vlastnosti:

 • Obsahuje batériu s 2A nabíjačkou na 12V DC s automatikou a konektorom do autozásuvky pre EZ-Start
 • Rýchlosť až 60 km/hod!
 • Výkonný závodný motor PRO .15 s kompozitovým karburátorom
 • Nastaviteľná klzná spojka
 • Systém riadenia Bellcrank s High Torque servom riadenia
 • Hliníkové šasi 6061-T6 a kompozitná konštrukcia podvozku
 • Prilepené pneumatiky Alias ™ 2,8 "s diskami TRX® Twin-Spoke ™
 • EZ-Start elektrický štartovací systém
 • Magnum 281 ™ prevodovka s guľôčkovými ložiskami
 • Diferenciál s planétovou prevodovkou s oceľovými kolesami
 • Ladený výfuk
 • Výkonné kotúčové brzdy
 • X-Tra dlhé, veľkoobjemové, olejové tlmiče Ultra Shocks so silikónovým X-krúžkom pre zamedzenie úniku oleja


K dispozícii vo farebných prevedení modrá, biela, červená, čierna (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený model auta Traxxas Nitro Sport s nainštalovaným motorom TRX .15, servom riadenia a servom plynu/brzdy
 • Dvojkanálová RC súprava Traxxas TQ 2,4GHz
 • Štartér EZ Štart s NiMH batériou a sieťovou nabíjačkou
 • Tankovacia palivová nádobka
 • Náhradná sviečka
 • Podložky pod pružiny tlmičov
 • Montážne nástroje
 • Český návod na použitie

Odporúčame kúpiť:
Pre sprevádzkovanie modelu je potreba 8 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej pre konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH paky - v štvorcovom alebo plochom prevedení - viď odporúčané príslušenstvo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na