RC auto Traxxas Nitro Sport 1:10

RC auto Traxxas Nitro Sport 1:10

Nitro Sport je vysoko výkonný 2WD nitro Stadium Truck. Je vybavený motorom TRX® Pre .15 s elektrickým systémom štartovania EZ-Start. Dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 60 km/hod! Skvelé terénne pneumatiky vás nenechajú na pochybách o skvelých jazdných vlastnostiach. Novo s 2A nabíjačkou na 12V DC s automatikou a konektorom do autozásuvky. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA45104-1
Záruka: 2 roky EAN: 0020334451033
351,30 € s DPH
nie je skladom
Charakteristika:

Nitro Sport je výkonný 2WD nitro Stadium Truck. Je vybavený motorom TRX® Pre .15 s elektrickým systémom štartovania EZ-Start. Dokáže hravo zvládnuť rýchlosť až 60 km/hod! Motor PRO .15 udelí autu brutálne zrýchlenie, ktoré oceníte pri výjazde zo zákruty alebo na rýchlych rovinkách. S Nitro Sport môžete jazdiť po tráve či hline, štrku či piesku a skvelé terénne pneumatiky vás nenechajú na pochybách o skvelej stabilite počas jazdy.

Nitro Šport si vydobylo povesť výkonného auta s dlhou životnosťou aj vďaka odolnej konštrukcii podvozku, ktorý kombinuje ľahké kompozitné materiály s hliníkovým rámom 6061-T6 pod motorom. Unikátna dvojitá konštrukcia šasi poskytuje maximálnu tuhosť a svetlú výšku, prevodovka flex. Magnum 375 ™ je špeciálne navrhnutá pre veľký krútiaci moment motora TRX .15 a je navyše okrem bubienkovej spojky vybavený nastaviteľnou trecou spojkou. Planétový diferenciál s kolesami z tvrdenej ocele nepotrebuje žiadne nastavenia! Nezávislé zavesenie, kotúčové brzdy, výkonné a citlivé High Torque servo riadenie umožňujú plynulé ovládanie. Prachotesné guľôčkové ložiská a olejové tlmiče Ultra Shocks ™ s kvalitným tesnením zabraňujú únikom oleja a znižujú nutnú údržbu na minimum. Trojmilimetrová hliníková časť šasi pomáha odvádzať teplo z motora.

Nitro Šport má ľahkú údržbu a veľmi jednoduché a čisté štartovanie pomocou EZ-Starter. K motoru je pripevnený elektromotor, ktorý cez prevodovku umožňuje cez jednocestné ložisko naštartovať motor. Na aute je umiestnený konektor s vývodmi motora a žeraviace sviečky. Do tohto konektora sa pripája elektronika štartéra, ktoré obsahuje zdroj napätia pre žeraviacu sviečku a napája motor štartéra. Stačí stlačiť tlačidlo a automatika všetko obstará za Vás. V súprave je aj batéria aj s nabíjačkou pre EZ-Start. Naplníte nádrž palivom, naštartujete a jazdíte. Jednoduchý a čistý spôsob štartovania, ktorý zvládne každý. Voliteľne možno motor štartovať pomocou štartovacích boxov pre závodné RC autá.

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 3.3 je možné po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyškami nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra - odporúčame používať olej na vzduchový filter H-Speed (objednávacie číslo HSPM001).

Možnosť tuningu:
K dispozícii je pre vylepšenie auta množstvo tuningových dielov, ako napr. bubienky odstredivej spojky s rôznym počtom zubov, hliníkové alebo titánové tehlice kolies, kovové časti polos, hliníkové tlmiče Big Bore alebo Ultra Shocks, pružiny rôznych tuhostí, ladený tlmič výfuku, vodeodolné servá, rôzne typy diskov a pneumatík pre všetky závodné povrchy. Vďaka dostatočnému priestoru v škatuli prijímača možno nainštalovať RC súpravu Traxxas s telemetriou a telemetrickými senzormi otáčok motora, teploty motora a napätie prijímačovej batérie. Do modelu je možné pomocou konverznej súpravy TRA4400 nainštalovať aj výkonnejší motor Traxxas TRX 2.5R.


Vlastnosti:

 • Obsahuje batériu s 2A nabíjačkou na 12V DC s automatikou a konektorom do autozásuvky pre EZ-Start
 • Rýchlosť až 60 km/hod!
 • Výkonný závodný motor PRO .15 s kompozitovým karburátorom
 • Nastaviteľná klzná spojka
 • Systém riadenia Bellcrank s High Torque servom riadenia
 • Hliníkové šasi 6061-T6 a kompozitná konštrukcia podvozku
 • Prilepené pneumatiky Alias ™ 2,8 "s diskami TRX® Twin-Spoke ™
 • EZ-Start elektrický štartovací systém
 • Magnum 281 ™ prevodovka s guľôčkovými ložiskami
 • Diferenciál s planétovou prevodovkou s oceľovými kolesami
 • Ladený výfuk
 • Výkonné kotúčové brzdy
 • X-Tra dlhé, veľkoobjemové, olejové tlmiče Ultra Shocks so silikónovým X-krúžkom pre zamedzenie úniku oleja


K dispozícii vo farebných prevedení modrá, biela, červená, čierna (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený model auta Traxxas Nitro Sport s nainštalovaným motorom TRX .15, servom riadenia a servom plynu/brzdy
 • Dvojkanálová RC súprava Traxxas TQ 2,4GHz
 • Štartér EZ Štart s NiMH batériou a sieťovou nabíjačkou
 • Tankovacia palivová nádobka
 • Náhradná sviečka
 • Podložky pod pružiny tlmičov
 • Montážne nástroje
 • Český návod na použitie

Odporúčame kúpiť:
Pre sprevádzkovanie modelu je potreba 8 AA batérie do vysielača, 4 AA batérie do prijímača, olej do vzduchového filtra, olej pre konzerváciu motora, palivo. Auto možno alternatívne napájať aj NiMH paky - v štvorcovom alebo plochom prevedení - viď odporúčané príslušenstvo.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď odporúčané príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.