RC auto Traxxas Nitro T-Maxx Classic

RC auto Traxxas Nitro T-Maxx Classic

Monster Truck Traxxas T-Maxx Classic 2.5 Nitro 4WD je špičkový nástroj k víťazstvu. Vyniká výkonným závodným motorom TRX 2.5 s ladeným výfukom, tuhý podvozok je z 3.2 mm hrubého 6061-T6 modro eloxovaného hliníka. Obrie pneumatiky s priemerom 160 mm poskytujú maximálnu priľnavosť v teréne. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA49104
Záruka: 2 roky EAN: 0020334491046
462,70 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!
Charakteristika:

Monster Truck Traxxas T-Maxx 2.5 Nitro 4WD je špičkový nástroj k víťazstvu. Vyniká výkonným závodným motorom TRX 2.5 s ladeným výfukom, tuhý podvozok je z 3.2 mm hrubého 6061-T6 modro eloxovaného hliníka. Obrie pneumatiky s priemerom 160 mm poskytujú maximálnu priľnavosť v teréne, auto má veľkú svetlo výšku, ktorá mu nebráni prechádzať aj tie najväčšie nerovnosti. Nový T-Maxx má neuveriteľné zrýchlenie a skvelé vedenie na trati aj vďaka náhonu 4WD a veľkému rázvoru. Dosahuje rýchlosť až 70 km/hod!

Závodný motor TRX 2.5 je nainštalovaný na hliníkovom pevnostnom šasi, spúšťanie motora je pomocou systému EZ-Start, čo je integrovaný elektromotor s prevodovkou a elektronikou žeravenia a externá batéria s tlačidlom štartéra. Jednoduché a skvele funkčné. Väčšia kapacita vzduchového filtra dovolí jazdiť dlhšie bez nutného servisného zásahu. Dvojkomorový športový výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximálne otáčky o viac než 10%.

T-Maxx 2.5 je vybavený novým systémom riadenia Bellcrank s integrovaným servo saver. K riadeniu je použité výkonné a rýchle digitálne servo. Auto je vybavené automatickou dvojrýchlostnou prevodovkou. Vďaka nízkej hmotnosti konštrukcie skvele reaguje. Revo® Spec uzavreté diferenciály sú používané pre masívny nárast krútiaceho momentu a dlhodobý výkon. X-krúžky tlmičov dokážu udržať olej a nečistoty v prakticky bezúdržbovej prevádzke. Môžete stráviť viac času jazdením s minimálnou údržbou. Vzhľadom k tomu, že tlmiče sú úplne uzavreté, môžu byť vyladené olejmi s rôznou viskozitou pre optimálne nastavenie auta pre danú trať.

EZ Start:
 • Spustenie motora je pomocou systému EZ-Start, čo je integrovaný elektromotor s prevodovkou a elektronikou žeravenia a externá batéria s tlačidlom štartéra. Jednoduché a skvele funkčné.
 • Veľký dvojvrstvový vzduchový filter
 • Obsahuje RC súpravu Traxxas ™ TQ 2,4 GHz, batérie pre EZ-Start s nabíjačkou
 • Závodný motor TRX 2.5 s elektrickým štartovacím systémom
 • Veľké 160 mm terénne pneumatiky na diskoch 96 mm Hurricane ™
 • Ladený výfuk Maxx® Resonator ™ DYNO
 • Nastaviteľné uzavreté predné a zadné diferenciály Revo-Spec
 • Digitálne High Torque servo riadenie
 • Servo saver a Bellcrank riadiaci systém
 • Revo® Spec dvojrýchlostná prevodovka
 • Výkonné kotúčové brzdy


K dispozícii vo farebných prevedeniach modrá, strieborná, červená, čierna (v prípade záujmu o konkrétnu farbu uveďte prosím pri objednaní do poznámky).


Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený model RC auta Traxxas Nitro T-Maxx 1:10 s nainštalovaným spaľovacím motorom TRX 2.5
 • RC súprava TQ 2.4 GHz
 • Suprava imbus kľúčov, kľúč na matice kolies, kľúč na žeraviacu sviečku
 • Dištančné podložky pre nastavenie tlmičov
 • Štartér Traxxas EZ Štart so sieťovým nabíjačom a NiMH batériou 7.2 V 1500 mAh (obj. č. TRA2919)
 • Náhradná žeraviaca sviečka
 • Palivová nádobka
 • Súprava samolepiek
 • Český manuál

Odporúčané palivo:
Spaľovací motor Traxxas TRX 2.5 možno po zábehu prevádzkovať na palivo s obsahom nitrometánu od 10% do 33%. Pre bežné jazdenie odporúčame palivo s obsahom 16% - 20% nitrometánu podľa charakteru povrchu dráhy a závodu. Nižšie percento nitrometánu je vhodné pre preteky s On-road charakterom, pre Off-road preteky je lepšie palivo s vyšším obsahom nitrometánu. Nižšie percento nitrometánu tiež znamená jednoduchšie nastavenie motora a menšie opotrebenie motora. Vždy je však potrebné po skončení denného jazdenia aplikovať do motora olej pre konzerváciu motora, napr. od JETS (obj. č. JAR), ktorý ochráni kovové časti motora od korózie spôsobenej zvyšky nitrometánu a pravidelne aplikovať olej do vzduchového filtra, napr. od JETS (obj. č. JF1).

Odporúčame kúpiť:
K sprevádzkovaniu potrebujete palivo, olej do vzduchového filtra, after-run olej pre konzerváciu motora proti korózii spôsobenej nitrometánom, 4ks AA batérií do vysielača.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku:
Pre bežnú prevádzku RC autá Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbus skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú kompletnú súpravu od Dynamite Startup Tool pre autá TRAXXAS.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jeho fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolí povoleniu skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom, bez toho aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro aj. - Viď doporučené príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na