RC tank 1:16 Leopard 2A6 2.4GHz

Doprava zadarmo

RC tank 1:16 Leopard 2A6 2.4GHz

1:16, 2.4 GHz, strieľa imitácie projektilov Celý popis »
Značka: Hobby engine Kód produktu: PM-HEM0704
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 4897007297047
180,21 € s DPH
nie je skladom

Leopard 2 je moderný nemecký tank skonštruovaný v polovici 70. rokov. Je typickým predstaviteľom kategórie označovanej "Main Battle Tank" - rýchleho, silne pancierovaného vozidla s mohutným kanónom, ktorý nesie hlavnú ťarchu bojov. Verzia, ktorú predstavuje náš model, je modernizované prevedenie zavádzajúce šikmé pancierovanie veže s možnosťou montáže prídavného pancierovania, vlastný pancier je kombináciou vrstiev vysokopevnostnej ocele, keramiky, volfrámu a plastov zaisťujúci maximálnu odolnosť voči moderným tankovým projektilom a protitankovým riadeným strelám. Oproti verzii 2A5 bola zosilnená ochrana proti mínam - jednotky Bundeswehru nasadené v mierovej misii v Afganistane používajú práve z tohto dôvodu stroje verzie 2A6. Leopard 2 poháňa dieselový dvanásťvalec s výkonom 1500 HP, ktorý dáva vozidlu s hmotnosťou cez 62 ton rýchlosť až 72 km/h na ceste. Vyzbrojený je novou verziou 120 mm kanónu Rheinmetall L55 s hladkou hlavňou vystreľujúcou špeciálne protipancierové strely z ochudobneného uránu M829A1 "Silver Bullet" ("Strieborná guľka") a dvoma guľometmi 7,62 mm. Viac podrobností o skutočnom tanku: https://en.wikipedia.org/wiki/Leopard_2

RC model Leopard 2A6 2.4 GHz s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, hnacími, nezávisle zavesenými a odpruženými pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred aj vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred a vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Realistický prejav tanku je podčiarknutý zvukovou simuláciou chodu motora, guľometnej streľby i streľby z kanóna. Nechýbajú samozrejme ani funkčné svetlá. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model skutočne strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo vystreľujúce plastové 6 mm air-soft guľôčky. Zásobník sa nachádza vo veži, pod odťahovacou krytkou pri koreni delovej hlavne. Výstrel 120 mm dela je samozrejme sprevádzaný poriadnym spätným rázom, ktorý tankom pekne šklbne vzad.

Na prvý pohľad vás určite zaujme super realistický farebný finiš so znázorneným opotrebením a nádherným "zablatením" podvozku.

Vysielač 2,4 GHz dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd modelu podobne ako "rajčáky" v skutočnom tanku: súčasným vychýlením vpred ide tank priamo vpred, súčasným vychýlením vzad tank cúva. Pokiaľ napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, tank zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, tank sa vďaka protiběžnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami na hornej strane vysielača - vďaka tomu môžete "bojovú činnosť" vykonávať aj za jazdy; palcami ovládate "rajčáky", ukazovákmi ovládate veža a kanón. Dve tlačidlá ovládajú otáčanie veže vpravo alebo vľavo (v uhle max. 720 °), dve ďalšie ovládajú námer kanónu (pohyb hlavne je sprevádzaný zvukom guľometnej streľby) a piatym sa odpaľuje kanón.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4 GHz. Vďaka tomu už nemusíte riešiť problémy s obmedzeným počtom prevádzkových frekvencií a do boja sa môže súčasne zapojiť väčšie množstvo tankov.

Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými batériami alebo akumulátormi (nie sú dodávané s modelom), model je napájaný z šesťčlánkovej súpravy 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom podklade, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V, vrecko BB guľôčok, sieťový nabíjač, a návod.


Pozor! Špeciálne upozornenie!
Zaobchádzanie s air-soft zbraňou si vyžaduje osobitnú opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
  • Model nesmie byť samostatne prevádzkovaný osobami mladšími ako 15 rokov bez dozoru dospelej osoby.
  • VŠETKY osoby prítomné streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca.
  • Je zakázané mieriť a strieľať na osoby alebo zvieratá.
  • Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším signálom samovoľne vystreliť.
  • Všetku manipuláciu s modelom vykonávajte s hlavným vypínačom na spodku tanku vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom.
  • Po streľbe môže zostať guľôčka nabitá v mechanizme dela, aj keď nie je pohľadom do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníka preto vždy vypáľ MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

Všechny tanky firmy Hobby Engine používají pro vystřelování projektilů mechanický pružinový mechanismus s napínací silou menší než 150 N. Nejsou tedy střelnou zbraní ve smyslu Zákona o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů, a nevztahují se na ně omezení daná tímto zákonem a souvisejícími předpisy.
Dĺžka vrátane kanónu [mm]600
Šírka [mm]245
Výška [mm]205


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi