RC tank 1:16 M1A1 Abrams 2.4GHz

Doprava zadarmo

RC tank 1:16 M1A1 Abrams 2.4GHz

1:16, 2.4 GHz, striaľa imitácie projektilov, zimná verzia Celý popis »
Značka: Hobby engine Kód produktu: PM-HEM0711-0
Záruka: 2 roky EAN: 4897007292974
158,55 € s DPH
nie je skladom

M1A1 Abrams je moderný americký tank zavedený do výzbroje v 80. rokoch. Je typickým predstaviteľom kategórie označovanej "Main Battle Tank" - rýchleho, silne pancierového vozidla s mohutným kanónom, ktorý nesie hlavnú ťarchu bojov. Abrams majú vrstvený pancier pozostávajúci z vrstiev ocele keramiky a plastových kompozitov (kevlaru) výborne odolávajúci delostreleckej munície, raketám aj účinkom zbraní hromadného ničenia. Verzia M1A1, ktorú predstavuje náš model, je zdokonalené prevedenie z druhej polovice 80. rokov, u ktorého pôvodný 105 mm kanón nahradil 120 mm kanón Rheinmetall s hladkou hlavňou vystreľujúcou špeciálne protipancierové strely z ochudobneného uránu M829A1 "Silver Bullet". Pomocnú výzbroj tvoria dva guľomety 7,62 mm a jedným 12,7 mm. M1A1 Abrams poháňa plynová turbína Honeywell s výkonom 1500 HP, ktorá dáva vozidlu s hmotnosťou cez 61 ton rýchlosť až 68 km/h na ceste. Viac podrobností o skutočnom tanku: https://cs.wikipedia.org/wiki/M1_Abrams

RC model M1A1 Abrams 2.4 GHz s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, hnacími, nezávisle zavesenými a odpruženými pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred a vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred a vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Realistický prejav tanku je podčiarknutý zvukovou simuláciou chodu motora, guľometnej streľby i streľby z kanóna. Nechýbajú samozrejme ani funkčné svetlá. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model skutočne strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo vystreľujúce plastové 6 mm air-soft guľôčky. Zásobník sa nachádza vo veži, pod odťahovaciu krytkou pri koreni delovej hlavne. Výstrel 120 mm dele je samozrejme sprevádzaný poriadnym spätným rázom, ktorý tankom pekne šklbne vzad.

Na prvý pohľad vás určite zaujme super realistický farebný finiš sa znázorneným opotrebením a nádherným "zablatením" podvozku.

Vysielač 2,4 GHz dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúci pojazd modelu podobne ako "rajčáky" v skutočnom tanku: súčasným vychýlením vpred ide tank priamo vpred, súčasným vychýlením vzad tank cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, tank zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, tank sa vďaka protibežnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami na hornej strane vysielača - vďaka tomu môžete "bojovú činnosť" vykonávať aj za jazdy; palcami riadite "rajčáky", ukazovákmi ovládate vežu a kanón. Dve tlačidlá ovládajú otáčanie veže vpravo alebo vľavo (v uhle max. 720 °), dve ďalšie ovládajú námer kanónu (pohyb hlavne je sprevádzaný zvukom guľometnej streľby) a piatym sa odpaľuje kanón.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 2,4 GHz. Vďaka tomu už nemusíte riešiť problémy s obmedzeným počtom prevádzkových frekvencií a do boja sa môže súčasne zapojiť väčšie množstvo tankov.

Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými batériami alebo akumulátormi (nie sú dodávané s modelom), model je napájaný z šesťčlánkovej súpravy 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA.

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom podklade, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, pohonný akumulátor 7,2 V, vrecko BB guľôčok, sieťový nabíjač, a návod.


Pozor! Špeciálne upozornenie!
Zaobchádzanie s air-soft zbraňou si vyžaduje osobitnú opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.

  • Model nesmie byť samostatne prevádzkovaný osobami mladšími ako 15 rokov bez dozoru dospelej osoby.
  • VŠETKY osoby prítomné streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca.
  • Je zakázané mieriť a strieľať na osoby alebo zvieratá.
  • Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším signálom samovoľne vystreliť.
  • Všetku manipuláciu s modelom vykonávajte s hlavným vypínačom na spodku tankuje vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom.
  • Po streľbe môže zostať guľôčka nabitá v mechanizme dela, aj keď nie je pohľadom do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníka preto vždy vypáľ MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.

Všechny tanky firmy Hobby Engine používají pro vystřelování projektilů mechanický pružinový mechanismus s napínací silou menší než 150 N. Nejsou tedy střelnou zbraní ve smyslu Zákona o střelných zbraních a střelivu č. 119/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů, a nevztahují se na ně omezení daná tímto zákonem a souvisejícími předpisy.
Dĺžka vrátane kanónu [mm]635
Šírka [mm]230
Výška [mm]220

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Vymeňte darčeky až do konce januára