SEA BEAVER EPP 1520mm s plavákmi ARF

Doprava zadarmo

SEA BEAVER EPP 1520mm s plavákmi ARF

ARF set polomakety kanadského hornoplošníka o rozpätí 1520 mm z extrudovaného polypropylénu (EPP) so striedavým motorom, 40A regulátorom a servami. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka, klapky. Kolesový podvozok, plaváky, funkčné svetla. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1489-AS
Záruka: 2 roky EAN: 8595241359441
211,16 € s DPH
nie je skladom

DeHavilland of Canada DHC-2 Beaver čiže Bobor, vyvinutý v Kanade krátko po 2. svetovej vojne, sa stal synonymom lietadla pre "bush flying", nenáročného snaživca, ktorý pilota a šesť cestujúcich bezpečne prepraví vždy a všade. BEAVER s kolesovým podvozkom s plavákmi lietajú dodnes nad ľadovou tundrou Kanady, v púšťach Nového Mexika, na Južnom póle, v Afrike alebo Austrálii ... Inšpiráciou pre náš model sú Beaver lietajúce v službách spoločnosti Harbour Air operujúce nad vodami posiatymi stovkami ostrovčekov medzi kanadským prístavom Vancouver, rovnomenným ostrovom a americkým Seattlom.

Nášho nového Sea Beaver z takmer nezničiteľného penového EPP na oblohe vďaka rozpätiu 1520 mm rozhodne neprehliadnete, ale určite vás poteší aj pri pohľade zblízka. Máme tu presklenú kabínu s palubnou doskou a sedačkami, funkčné pozičné svetlá a krídlo s charakteristickými vzperami a účinnými štrbinovými vztlakovými klapkami, ako sa na lietadlo s krátkym vzletom a pristátím sluší a patrí! A navyše si môžete vybrať, či namontujete kolesový podvozok alebo plaváky! Veľké rozmery, atraktívny vzhľad, maketové detaily a funkcie, príjemné letové vlastnosti - proste ideálny rekreačný model pre každého, kto už spoľahlivo zvládol pilotáž školských modelov, ako sú Pioneer, Beta 1400, Alpha 1500 ...

Trup modelu z penového EPP je dodávaný s namontovaným striedavým motorom s rotačným plášťom CD4018-850, s osadeným 40 A striedavým regulátorom a servami smerovky, výškovky a klapiek. V prednej spodnej časti trupu sa nachádza priestor pre akumulátory ľahko prístupný vďaka odnímateľnej penovej krytke. Odnímateľná je tiež krytka na "strope" kabíny umožňujúca jednoduché prepojovanie predlžovacích káblov serv krídeliek a nastavovanie serv klapiek, smerovky a výškovky. Plastový motorový kryt je snímateľný, upevnený skrutkami po stranách a hore.

Chvostové plochy z EPP sa upevňujú k trupu pomocou skrutiek. Serva smerovky a výškovky sú uložené v kabíne a sú prístupné po odstránení krytky v strope kabíny.

Krídlo takisto z penového EPP s polosúmerným profilom je dvojdielne, spájané tromi rúrkovými uhlíkovými spojkami a nasúvanie z boku na trup. Na mieste sú zaistená dvojicami plastových zámkov na spodnej strane krídla. Krídelká typu Frise zavesené na maketových vonkajších závesoch sú ovládané dvoma mikroservami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Štrbinové vztlakové klapky sú ovládané jedným servom uloženým v kabíne prostredníctvom drôtových lanovodov. Plastové vzpery krídla sú k trupu a krídlu upevňované skrutkami.

Pristávacie zariadenie je voliteľné - ľahko môžete montovať kolesový podvozok alebo plaváky:

  • Dvojkolesový podvozok s ovládanou ostrohou je drôtový, s plastovými maketovými krytmi doplnkami.
  • Plaváky sú z penového EPP s plastovými vzperami; v zadnej časti sú opatrené vodnými kormidlami posuvnými lankami s ovládaním smerovky a ostrohy. Pri rolovaní, vzletu i pristátí na vode ich naozaj oceníte! Smerovú stabilitu hydroplánu vylepšujú maketové zvislé plôšky montované skrutky na vodorovný stabilizátor.

Ovládané sú krídelká, vztlakové klapky, smerovka (s nútenou ostrohou alebo vodnými kormidlami), výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú (ak nebudete používať klapky), ale radšej aspoň šesťkanálovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie a nastavovanie serv krídeliek a predovšetkým ovládanie vztlakových klapiek. V tom prípade môžete nastaviť malú diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 10-20% - tj. výchylka krídelká dole je trochu menšia v porovnaní s výchylku hore. Týmto spôsobom sa spríjemnia ovládanie modelu, ktorý bude mať menšiu tendenciu vyplavávať zo zákruty. Podobného účinku môžete dosiahnuť aj pomocou mixu krídelká-smerovka, ideálne je kombinovať oboje - s mixom krídelká-smerovka "podchytíme" úvodný prechod do zákruty, diferenciácia vylepší vlastné prelet zákrutou. Ale nič z toho nie je naozaj nevyhnutné, Sea BEAVER bez problémov zvládnete "ručne", bez akýchkoľvek mixov. To platí aj pre trimovanie výškovky pri vysunutí klapiek - Sea Beaver sa chová skoro stále vzorne neutrálne.

Pre napájanie Sea Beaver sú optimálne Li-poly trojčlánky 1800 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 20C. Pri prvom zapnutí palubnej elektroniky nezabudnite vykonať kalibráciu rozsahu plynu regulátora otáčok podľa návodu na obsluhu.

Sea Beaver je určený pre mierne pokročilých modelárov. Model, ako polomaketa športového "bednovitého" hornoplošník, vás zoznámi s niektorými vlastnosťami, ktoré sú pre podobné stroje typické - bude od vás požadované správne koordinované ovládanie modelu smerovkou, krídelkami aj výškovku. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zoznámite sa tiež s používaním vztlakových klapiek pri vzlete a pristátí - veríme, že si krátke vzlety a pristátia, "plazenie na minimálke" a ďalšie "fajnovosti" si budete čoskoro vychutnávať rovnako ako my s naším prototypom. S namontovanými plavákmi sa môžete vydať k vode - a to je zase ďalšie dobrodružstvo samo o sebe. Doménou Sea BEAVER je samozrejme pokojné poletovanie, ktoré dá vám aj kolegom na letisku dosť času na vychutnanie "bobrých" tvarov, ale po menšom "rozbehnutí" spoľahlivo zvláda premet, súvratové zákruty a sudový výkrut. Proste športový hornoplošník, ako má byť!

ARF set obsahuje: hotový model s osadeným striedavým motorom, vrtuľou s kužeľom, regulátorom otáčok a 5 servami, kolesový podvozok, súprava plavákov, prídavné zvislé stabilizačné plôšky, súpravu drobného príslušenstva a návod.

Rozpätie [mm]1520
Dĺžka [mm]1030
Hmotnosť [g]1415
Plocha krídla [dm2]28
Ovládané funkcieS,V,K(2),M,F
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP2

Pohon a RC vybavenie:

Sea Beaver
Motor*CD4018-KV850
Regulátor*striedavý 40A
Vrtuľa*12x6"
AkumulátorRAY G3 11,1 V 1800 mAh
Serva*5x mikro
RC súpravamin. 4 kanály (bez klapiek), radšej 5-6 kanálová počítačová
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na