SIG 1909 Antoinette OldTimer stavebnica 1270mm

SIG 1909 Antoinette OldTimer stavebnica 1270mm

Halový slow-flyer v rozsype pre motor AXI2204/54 klasickej celobalzovej konštrukcie. Krídlo s profilom zakrivenej dosky. Ovládaná smerovka a výškovka. Celý popis »
Značka: SIG Kód produktu: PM-3DK1513
Záruka: 2 roky EAN: 0614380510914
102,27 € s DPH
nie je skladom

Vráťte sa do éry báječných mužov na lietajúcich strojoch! Stavebnica halového modelu v rozsype firmy SIG ponúka úhľadný zväzoček nosníkov, laserom vyrezávané diely, materiál pre drôtové výstuhy a tiahla, arch Litespanu pre poťah, bicykle, drobné príslušenstvo, kvalitný výkres a podrobný obrázkový návod.

Doporučený pohon a RC vybavenie:
Pre pohon môže poslúžiť jednosmerný motor s prevodom (napr. pohonná jednotka GWS s prevodom 7:1) napájaný 350-600 mAh NiMH článkami, ale to pravé potešenie z nekonečne dlhých letov prinesie použitie striedavého elektromotora napájaného z dvojčlánkovej Li-poly akumulátorové súpravy. S doporučeným motorom AXI 2204/54 model hladko vzlieta z trávnatého letiska (z trávnika zastrihnutého aspoň ako futbalový) alebo po metrovom rozjazde z karimatky položenej na urastenejšej pažiť. Na pol plynu vydržia plúžiť sa vzduchom s neprekonateľným pôvabom 40 minút aj viac. Model lieta skvele v každej trochu väčšej hale, kde dokonale využijete jeho schopnosť točiť zákruty "na pätníku", rovnako ako pod šírou oblohou za ranného pokoja alebo bezveterných vlahých letných podvečerov.

Stavebnica obsahuje: zväzoček bazových nosníkov, laserom vyrezávané diely balzové a preglejkové diely, elastický materiál pre drôtové výstuhy a nylonový vlasec pre tiahla, arch Litespanu pre poťah, bicykle, diely pre maketu motora, drobné príslušenstvo, kvalitný stavebný výkres a podrobný návod s obrázkami.

Tip pre stavbu:

Diely poťahu vyrežte s 25 mm presahom podľa schémy v návode a prežehlite poťahovacou žehličkou (Q-Model #603, #604) pri 90-100  ºC, čím sa obmedzí prirodzená, ale pre naše použitie príliš veľká zmrštiteľnosť. Pre vlastné poťahovanie použite trimovaciu žehličku s plochým telieskom (Q-Model #606). Poťah týmto spôsobom dobre vypnete, bez toho aby sa kostra zrútila. Litespanu dodávaný v stavebnici sa prižehľuje na kostru vopred natretú lepidlom Balsaloc, Ecofix pod.

Materiál na stavbu maketových chladičov súčasťou stavebnice nie je. Veľmi sa nám osvedčila balzová guľatina 2 mm (budete potrebovať 6 metrov) natretá kitarskou farbou Revel, odtieň Meď (Copper). Rovnaká farba je vhodná aj na makety valcov motora a na nádrž.

Pre maketu motora v stavebnici nájdete len výlisky hornej časti kľukovej skrine a valcov. Materiál na káble, sviečky a výfukové potrubie opäť nie je súčasťou stavebnice. Na našom modeli, ktorý ste mohli vidieť na veľtrhu Model Hobby 2006, sme pre imitáciu káblov použili čiernu izoláciu stiahnutú z tenkých káblikov. Sviečky sú znázornené kúskami bielej vnútornej trubice bowdenu M2, do konca "sviečky" sa zalepí kúsok oceľového 1 mm drôtu a na neho sa nasunie "kábel" z izolácie. Na základňu "sviečky" sa nasadí úzky čierny krúžok odrezaný z izolácie kábla väčšieho priemeru - a vzhľad "sviečky" je veľmi realistický. Výfukové potrubie je naohýbané a zlepené z vonkajšej plastovej bovdenovej trubice M2, ktorá sa tvaruje ľahšie, než tenkostenné hliníkové trubičky (ohýbajte na trikrát v menšom uhle v bodoch posunutých voči sebe o cca 1 mm za studena alebo veľmi opatrne naraz za tepla). Motor môžete opatrne a s citom zašpiniť väčším suchým štetcom s naprosto nepatrným množstvom hnedej alebo sivohnedej farby, ktorá bude predstavovať šmuhy od oleja. Ako vedia všetci kitari, patinu je dobré nepreháňať, napokon motor našej "Toničky" je pre vystavovanie na veľtrhu vzorne "vypulírovaný".

Maketa nádrže je zlepená z odrezkov balzy zo stavebnice, telo sa navinie z navlhčenej 0,8 mm balzy na guľatinu vhodného priemeru s presahom. Po vyschnutí sa žiletkou balza skrze presah prereže a slepí sekundovým lepidlom - dosiahne sa tak dokonalého lícovania "švu". Upevňovacie "kožené" strmene sú z pásky kancelárskeho papiera natretého hnedou farbou.

Pneumatiky zhotovené z chirurgickej hadičky dodávané v stavebnici sa vopred zafarbia pomocou farby na textil presne rovnakým spôsobom, ako bavlnené tričko. Výsledný efekt je vynikajúci - ak by ste sa pokúšali hadičku farbiť bežnými farbami, hrozí stvrdnutie gumy alebo odlupovaniu farby

Pre náter drevených dielov použite akrylové farby (AGAMA, TAMIYA), pre drobné detaily sú vhodnejšie syntetické farby (AGAMA, HUMBROL, REVEL apod.).

Zástavbu motora AXI 2204/54, ktorý je možné pod maketu motora veľmi elegantne ukryť, ukazuje názorne fotografia. Originálna motorová prepážka vyžaduje len nepatrnú úpravu alebo môžete zhotoviť novú presne na mieru z 2 mm brezovej preglejky.

Rozpätie [mm]1270
Dĺžka [mm]1194
Hmotnosť [g]213 - 227
Plocha krídla [dm2]32.9
Ovládané funkcieS,V,M
Stavebná náročnosťS2,S3
Náročnosť pilotážeP2
Motor Regulátor Akumulátor Vrtuľa Serva RC súprava
AXI 2204/54 RAY R-12B RAY 1600 7,4V APC 9x4,7''SF
*APC 8x3,8''SF
2x HS-55 min. 3 kanály
*) pre super ekonomickú prevádzku a dlhé lety

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na