RC auto Traxxas Bandit 1:10 RTR, strieborná

RC auto Traxxas Bandit 1:10 RTR, strieborná

RC model auta Traxxas Bandit je výkonná 2WD buggy s vodoodolnou elektronikou. Modifikovaný motor Titan 550 12T má vysoký výkon, prakticky bezúdržbovú prevádzku a dlhodobý výkon. Vodoodolný regulátor XL-5 LVD, RC súprava TQ 2,4 GHz, rýchlonabíjačka. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA24054-1-SLV
Záruka: 2 roky
175,70 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

RC model auta Traxxas Bandit je výkonná 2WD buggy s vodoodolnou elektronikou. Modifikovaný motor Titan 550 12T má vysoký výkon, prakticky bezúdržbovú prevádzku a dlhodobý výkon. Vodoodolný regulátor XL-5 LVD, RC súprava TQ 2,4 GHz, rýchlonabíjačka.

Podvozok a kolesá

Tuhosť šasi je zaistená osvedčenou konštrukciou, ktorá je ľahká a zároveň pevná a veľmi odolná.

Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave na prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej na dosiahnutie vynikajúceho riadenia.

Prevodovka, nastaviteľná disková spojka a planetový diferenciál

Prevodovka, disková spojka a planetový diferenciál sú uzavreté do jedného kompaktného celku. Prevodovka s trecou spojkou spoľahlivo prenáša výkon motora na nápravy, planétová prevodovka diferenciálu Magnum 272™ má ozubené kolesá vyrobené z kalenej ocele. Tento systém vyžaduje absolútne minimálnu údržbu. K dispozícii sú pastorky a ozubené kolesá s rôznymi počtami zubov, takže si môžete model presne vyladiť pre rýchlosti i technické trate.

Tlmiče

Olejové tlmiče Ultra™ majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja. Úplne nový dizajn karosérie podčiarkuje jeho ladné línie s vydarenou dravou grafikou, nízko položené ťažisko poskytuje autu skvelé jazdné vlastnosti.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osadený modifikovaným jednosmerným motorom série 550 Titan s 12 závitmi na rotore. Motor má o 30 % vyšší výkon ako konvenčné motory 540. Motor je osadený ventilátorom, ktorý zaisťuje chladenie.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5

Vodoodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set™. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL 5

 • Sport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný na pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50 %, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50 %.

RC súprava Traxxas TQ

Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC súpravou v pásme 2,4 GHz – prevádzka bez rušenia. Vysielač je napájaný iba 4 AA článkami, voliteľne môžete použiť aj nabíjacie NiMH akumulátory.

Na vysielači je otočný gombík, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model jazdil rovno, ak je volant v stredovej pozícii). Indikácia stavu batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. Na vysielači možno nastaviť reverz na kanáli plynu a riadenia (ak by ste chceli vysielač použiť na riadenie iných modelov).

Rýchlonabíjačka s automatikou na 12 V

Súčasťou balenia je plne automatický rýchlonabíjačka NiMH akumulátorov na 12 V s konektorom do autozásuvky. Nabíjačka umožňuje nabíjať 6-článkové až 7-článkové NiMH akumulátory nabíjacím prúdom až 4 A. Nabíjanie je ukončené metódou Delta Peak.

K dispozícii je ako voliteľné príslušenstvo sieťový zdroj 12 V s autozásuvkou – objednávacie číslo TRA2976G.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas Bandit 1 : 10

 • Rýchlonabíjačka na 12 V a batéria s iD konektormi Traxxas
 • Vďaka regulátoru XL-5 v tréningovom režime je možné jazdiť na 50 % plynu, aktivácia Sport iba tlačidlom
 • Vodoodolné servo 2056 High Torque
 • Prevodovka s kolesami z kalenej ocele
 • Upravený motor Titan 12T 550 – rýchlosť až 55 km/h
 • Trecia spojka Revo-Spec Torque-Control
 • 2-kanálová RC súprava TQ 2,4 GHz
 • Olejové tlmiče, lepené pneumatiky a nafarbená karoséria
 • Rýchlosť až 55 k/h so 7-článkovou batériou
 • V balení 7-čl. NiMH 3000 mAh Traxxas batérie s novým ID konektorom a nabíjačka na 12 V DC vybavená automatikou a konektorom do autozásuvky


Obsah balenia:

 • RC auto Traxxas Bandit 1 : 10 s jednosmerným motorom Titian 550 12T, regulátorom a servom
 • RC súprava Traxxas TQ 2,4 GHz
 • Akumulátor do modelu 8,4 V 3000 mAh NiMH
 • 4 A nabíjačka na 12 V s automatikou a konektorom do autozásuvky
 • Náhradny pastorok, súprava imbusových kľúčov a kľúč na matice kolies
 • Podložky pod pružiny tlmičov
 • Súprava samolepiek
 • Manuál

Odporúčame kúpiť (nie je súčasťou balenia):

Na sprevádzkovanie RC autá potrebujte štyri AA batérie do vysielača.


Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete v každom prípade lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by sa nemusela vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na