RC auto Traxxas X-Maxx 8S 1 : 5 4WD TQi RTR, modrá

RC auto Traxxas X-Maxx 8S 1 : 5 4WD TQi RTR, modrá

RC model auta Traxxas X-Maxx 8S je najvýkonnejším monster truckom od Traxxasu! Inovatívna konštrukcia, dĺžka 78 cm, kolesá s priemerom 20 cm, rýchlosť až 80 km/h, RC súprava Traxxas TQi s možnosťou inštalácie bluetooth modulu. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA77086-4-BLU
Záruka: 2 roky
1 131,90 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

RC model auta Traxxas X-Maxx 8S je najvýkonnejším monster truckom od Traxxasu! Inovatívna konštrukcia, dĺžka 78 cm, kolesá s priemerom 20 cm, rýchlosť až 80 km/h, RC súprava Traxxas TQi s možnosťou inštalácie bluetooth modulu.

Aktualizácia pre funkčnú telemetriu

Najnovšie je k dispozícii aktualizácia, vďaka ktorej budete mať funkčnú telemetriu! Bez nutnosti inštalácie senzorov môžete teraz merať teplotu regulátora, napätie akumulátora, otáčky motora a rýchlosť modelu. Viac informácií sa dozviete v článku Telemetria X-Maxx 8S – upgrade.

Konštrukcia šasi

Šasi RC auta Traxxas X-Maxx je tvorené priestorovým kompozitným výliskom, ktorý je vďaka svojej priestorovej koncepcii veľmi tuhý a súčasne ľahký. Tak ako v prípade iných RC áut Traxxas je šasi modulárne, to znamená, že sa skladá z centrálnej časti, prednej a zadnej časti. Modularita šasi auta zjednodušuje údržbu, je ľahké sa dostať k diferenciálom a pod. Navyše pri veľmi ťažkých haváriách nemusíte meniť celé šasi modelu, ale iba poškodenú časť.

Montáž motora

Všetky pohonné časti sú pod krytmi, novinkou je systém upevnenia motora. Motor má natoľko vysoký moment, že je k šasi priskrutkovaný 4 skrutkami. Aby bolo možné meniť prevodový pomer, je v šasi množstvo otvorov, takže motorové stačí priskrutkovať do správnych otvorov. Na tichý a hladký chod bolo volené šikmé ozubenie 20°, čo je v prípade RC modelov áut veľmi netradičné.

Karoséria

Revolučnou novinkou je nový systém upevnenia karosérie auta X-Maxx. Karoséria sa neupevňuje sponkami, ale špeciálnou klipsou. Tým odpadajú nevzhľadné držiaky karosérie, sňatie karosérie je teraz otázkou niekoľkých sekúnd.

Tlmiče

Masívne tlmiče X-MAXX GTX majú piestnice s priemerom 5,2 mm, sú vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Uchytenie tlmičov k ramenám a veži je duálne. Všetky čapy sú vyrobené z ocele s priemerom 4 mm! Kolesá s priemerom cez 20 cm sú na masívnom hliníkovom hriadeli. Dobre dimenzovaná priestorová veža tlmičov umožní jazdu aj vo veľmi ťažkom teréne.

Pohonná sústava RC auta Traxxas X-Maxx

Samozrejmosťou je vybavenie X-MAXX homokinetickými (CV) polosami, ktoré sú vyrobené z kalenej ocele. Unášače kolies sú 24 mm šesťhrany, matice kolies sú zaistené proti povoleniu klipsou. Diferenciály majú štyri planétové ozubené kolesá, sú uzavreté a naplnené silikónovým olejom. Zmenou viskozity oleja v diferenciáloch je možné meniť ich svornosť a tým jazdné vlastnosti modelu auta X-Maxx v teréne. V základe je diferenciál naplnený olejom s viskozitou 60000 cPs. Hriadele kolies sú vyrobené z hliníka. X-Maxx 8S je vybavený centrálnym diferenciálom a pružným členom, ktorý obmedzuje rázy.

Motor Velineon 1600XL a regulátor VXL-6S

RC model auta Traxxas X-Maxx je poháňaný veľkým striedavým motorom Velineon 1600XL a striedavým regulátorom VXL-6S. Regulátor je vybavený integrovaným ventilátorom, motor je osadený veľkým pasívnym chladičom s odnímacím ventilátorom, ktorý ho účinne ochladzuje.

Programovanie regulátora

Regulátor sa programuje rovnako, ako iné regulátory od Traxxasu. Indikácia stavu regulátora je zaistená dvojfarebnou LED diódou. Regulátor podporuje aj použitie NiMH akumulátorov, avšak vzhľadom na výkon modelu odporúčame používať výhradne Li-Pol akumulátory, ktoré sú schopné poskytnúť dostatok výkonu.

 • Sport – funkcia jazdy vred, brzdy a spiatočka. Regulátor poskytuje plný výkon vpred i späť, tento režim je predvolený.
 • Race – funkcia jazdy vpred a brzdy (t. j. spiatočka nie je k dispozícii). Tento režim je vodný na preteky, kde nepotrebujete spiatočku.
 • Trainer – regulátor má znížený výkon na úroveň 30 %. Ak nemáte dostatok skúseností s riadením takto veľkých modelov, môžete tento použiť. Tento režim je tiež vhodný pre deti.

Pohonné akumulátory

Vzhľadom na výkon modelu je auto možné prevádzkovať len na Li-Pol akumulátory. RC model auta X-Maxx je koncipovaný na použitie dvojice 3-článkových akumulátorov zapojených do série s kapacitou 5000 mAh alebo vyššou. Schránky na batérie sú dostatočne veľké, takže je možné použiť aj väčšie batérie. Batérie sú upevnené pomocou špeciálneho systému, ktorý zabezpečuje ich ľahkú výmenu. Je vhodné použiť dostatočne tvrdé Li-Pol batérie 30C, pri vyššom zaťažení mäkkých Li-Pol batérií by mohlo dôjsť k ich znehodnoteniu.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

Rozdiely medzi X-Maxxes 6S a 8S

 • X-Maxx 8S je osadený regulátorom VXL-8S, motor je chladený ventilátorom.
 • X-Maxx 8S je vybavený centrálnym diferenciálom a tlmiacim členom.
 • X-Maxx 8S má robustnejšie polosi, hriadele kolies a náhon diferenciálu.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas X-Maxx

 • X-Maxx-8S je najväčším a najvýkonnejším monster truckom od Traxxasu.
 • X-Maxx-8S dosahuje rýchlosť až 80 km/h (pri napájaní 2x 4-čl. Li-Pol).
 • Množstvo inovatívnych prvkov modelu, ako sú revolučné upevnenie karosérie auta, upevnenie motora, masívne hliníkové osi kolies, ľahké, ale súčasne pevné priestorové kompozitné šasi.
 • Výkonný pohonný systém auta pozostáva z motora Velineon 1600XL a regulátora VXL-6S, auto jazdí rýchlosťou až 55 km/h!
 • Veľké pneumatiky s priemerom 20 cm.
 • Oceľové CVD polosi náhonu kolies modelu.
 • Nové masívne nastaviteľné olejové tlmiče Traxxas GTX s piestnicami s priemerom 5,2 mm na presnú jazdu v teréne.
 • Najnovšia RC súprava Traxxas TQi.
 • RC prijímač so stabilizáciou Traxxas TSM.
 • Vodoodolné servoriadenie má moment 26 kg/cm, rýchlosť 0,16 s/60° a je opatrené chladičom, ktorý účinne odvádza teplo z elektroniky.

Obsah balenia:

 • Kompletne zostavený RC model auta Traxxas X-Maxx 8S 1 : 5
 • Dvojkanálový RC vysielač Traxxas TQi s možnosťou inštalácie bluetooth modulu (predáva sa samostatne)
 • Vymedzovacie podložky na batérie hrúbky 25 mm
 • Súprava náradia
 • Arch samolepiek
 • Manuál

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie autá potrebujete štyri AA batérie do vysielača, pohonné akumulátory do modelu a vhodnú nabíjačku.

Odporúčané pohonné akumulátory do RC auta X-Maxx

 • Dvojica 4S Traxxas LiPo batérie 14,8 V 6700 mAh 25C iD
 • Dvojica 4S Traxxas LiPo batérie 14,8 V 5000 mAh 25C iD
 • Dvojica 3S Traxxas LiPo batérie 11,1 V 8400 mAh 25C iD
 • Dvojica 3S Traxxas LiPo batérie 11,1 V 6400 mAh 25C iD

Pre 3S Li-Pol akumulátory odporúčame kúpiť duálnu nabíjačku Traxxas EZ-Peak Plus Li-Pol/NiMH 2x 50 W Dual, ktorý umožňuje súčasne nabíjať až 2 ks Li-Pol akumulátorov.

Pre 4S Li-Pol akumulátory odporúčame kúpiť duálnu nabíjačku Traxxas EZ-Peak Live Dual 2x 100 W s možnosťou bluetooth pripojenia k telefónu.

Ak by ste si chceli osadiť motor aktívnym chladičom s ventilátorom, potom môžeme odporučiť tento chladič od Castle Creations CC-011-0019-00. Chladič možno buď umiestniť priamo na motor, alebo po zrezaní spodnej časti ho možno nasadiť na existujúci hliníkový chladič.

Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by sa nemusela vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.Parametre modelu
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Typ RC auta: Monster truck
Farba: modrá
Odporúčaný vek od: 15 rokov
Mierka: 1/5
Hmotnosť: 8660 g
Dĺžka: 780 mm
Akumulátor a nabíjanie
Výmenný akumulátor:
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Dosah: 200 m
Vlastnosti modelu
Pohon RC auta: 4WD (4x4)
Plynulá regulácia plynu:
Plynulá regulácia zatáčania:
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Olejové tlmiče:
Vodotesnosť (jazda vodou):
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Motor/motory: striedavé
Rýchlosť: 80 km/h

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na