B-25 Mitchell 1250mm ARF set EPP

Doprava zadarmo

B-25 Mitchell 1250mm ARF set EPP

Stavebnica obsahujúca takmer hotový model lietadla B-25 Mitchell z EPP o rozpätí 1250 mm s 2 striedavými motormi s regulátormi a osadenými servami. Ovládané krídelká, klapky, smerovka, výškovka a elektricky zaťahovací podvozok. Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-4ST1477-A
Záruka: 2 roky EAN: 8595241366036
223,50 € s DPH
nie je skladom

North American B-25 Mitchell je zrejme najznámejší americký stredný bombardér II. svetovej vojny. Mitchell sa preslávili hneď svojou prvou väčšou akciou v apríli 1942 - náletom na Japonsko, ku ktorému štartovali pod velením generála Jimmy Doolittlea z paluby lietadlovej lode USS Hornet. Bombardéry bojovali na všetkých bojiskách vojny, nosili pumy, torpéda, dokonca aj 75 mm kanón v prove, v bojové verzii mohli nepriateľa "kropiť" až 16 Browning kalibru 12,7 mm ...

Polomaketa amerického dvojmotorového bombardovacieho lietadla z penového EPP poháňaná striedavými motormi triedy 2212 so zaťahovacím podvozkom a pozičnými svetlami. Model je určený pre skúsenejšieho pilota, ktorý už spoľahlivo zvláda lietanie s bežnými akrobatickými modelmi.

Trup modelu je zhotovený z penového EPP lisovaného do negatívnej formy. Priestor pre pohonný akumulátor a prijímač nájdete pod odnímateľnou hornou časťou trupu (od kabíny za odtokovú hranu krídla) pridŕža čapom vpredu a silným magnetom vzadu.

Dvojdielne krídlo s polosúmerným profilom spájané uhlíkovou rúrkovou spojkou je tiež z penového EPP. Krídelká a štrbinové vztlakové klapky sú ovládané krátkymi priamymi tiahlami dvoma pármi serv upevnenými v krídle. Pod plastovými krytkami na nábežnej hrane krídla sú nainštalované LED pozičné svetlá. Motorové gondoly s nainštalovanými striedavými motormi C2212-1450 a 30 A regulátormi Hobbywing sa ku krídlu upevňujú skrutkami.

Chvostové plochy sú z penového EPP, k trupu sa upevňujú skrutkami. Pre ovládanie kormidiel slúžia serva umiestnená vo vodorovnom stabilizátore, s kormidlami sú prepojené drôtovými tiahlami s uhlovými pákami.

Podvozok je trojkolesový elektrický zaťahovací s drôtovými nohami. Čelová noha je riadená zvláštnym servom zapojeným do kanálu smerovky.

Všetky serva sú veľkosti 9 g s plastovými prevodmi.

Pre ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom šesťkanálovú RC súpravu - ak model ponecháte v predvolenom prevedení, kedy obe servá krídeliek a klapiek aj obaja regulátory sú zapojené do jedného kanála prijímača. Ak budete chcieť zachovať nezávislé ovládanie serv týchto funkcií, budete potrebovať aspoň deväťkanálovú RC súpravu.

Ako pohonný akumulátor budete potrebovať LiPo trojčlánok 11,1 V 3000-3300 mAh so zaťažiteľnosťou aspoň 25 C. Kábel k regulátorom v modeli je opatrený konektorom Dean-T (PELIKAN DANIEL #7949).

ARF set obsahuje: Trup z penového EPP s nainštalovanou elektricky zaťahovanou prednou nohou, krídlo z EPP s nainštalovanými servami krídeliek a klapiek, motorové gondoly z EPP s motormi, a regulátormi, 2 trojlisté vrtule 7", chvostové plochy z EPP s nainštalovanými servami, spojku krídla, drobné maketové doplnky, súpravu skrutiek a návod.

Rozpätie [mm]1250
Dĺžka [mm]930
Hmotnosť [g]1300
Plocha krídla [dm2]20.3
Ovládané funkcieS,V,K(2),M(2),P(3),F(2),čelová noha
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP3

Pohon a RC vybavenie:

Motor*2x C2212-1450
Regulátor*striedavý Hobbywing 30 A
Vrtuľa*7“ trojlistá
AkumulátorRAY G3 11,1 V 3250 mAh
Serva*7x mikro S009
RC súpravamin. 6 kanálov
*) Súčasť ARF setu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.