RC auto Traxxas Bandit 1:10 VXL TQi, červená

RC auto Traxxas Bandit 1:10 VXL TQi, červená

RC model auta Traxxas Bandit 1 : 10 VXL TQi TSM RTR so stabilizáciou Traxxas TSM na diaľkové ovládanie. Výkonný striedavý motor Velineon, vodoodolná elektronika, najnovšia RC súprava Traxxas TQi BlueTooth Ready. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA24076-4-RED
Záruka: 2 roky EAN: 020334244512
Bežná cena: 335,70 € Ušetríte: 10,00 € (3%)
Bežná cena: 335,70 €
Ušetríte: 10,00 € (3%)
325,70 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

Traxxas Bandit predstavuje vo svete RC modelov áut symbol obratnosti a rýchlosti. Verzia VXL osadená výkonným striedavým motorom a regulátorom udelí modelu rýchlosť cez 100 km/h! Elektronická stabilizácia Traxxas TSM zjednodušuje riadenie i pri takýchto vysokých rýchlostiach.

Aby s modelom mohli jazdiť aj deti, je možné z redukovať rýchlosť modelu na regulátore na 50 %, ďalej je možné na vysielači nastaviť tréningový režim, ktorý ďalej redukuje rýchlosť modelu na 50 % – tu výsledne na 25 %.

Konštrukcia

Šasi je vyrobené z nylonu, ktorý je na dosiahnutie vyššej pevnosti a húževnatosti plnený sklenými vláknami. Šasi je priestorovo tvarované, aby malo vysokú tuhosť. Motor s prevodovkou a diferenciálom je umiestnený v zadnej časti modelu. Pohonný systém tvorí kompaktný uzavretý celok, čím robí z RC modelu auta Traxxas Bandit nenáročný model.

Model je už v základe vybavený dielmi, ktoré umožňujú nastaviteľnosť geometrie podvozku a tým naladenie modelu pre konkrétne podmienky.

Prevodovka, nastaviteľná disková spojka a planetový diferenciál

Prevodovka, disková spojka a planetový diferenciál sú uzavreté do jedného kompaktného celku. Prevodovka s trecou spojkou spoľahlivo prenáša výkon motora na nápravy, planétová prevodovka diferenciálu Magnum 272™ má ozubené kolesá vyrobené z kalenej ocele. Tento systém vyžaduje absolútne minimálnu údržbu. K dispozícii sú pastorky a ozubené kolesá s rôznymi počtami zubov, takže si môžete model presne vyladiť pre rýchlosti i technické trate.

Olejové tlmiče

Olejové tlmiče Ultra Shocks™ majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja. Úplne nový dizajn karosérie podčiarkuje jeho ladné línie s vydarenou dravou grafikou, nízko položené ťažisko poskytuje autu skvelé jazdné vlastnosti.

Kolesá

Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch, terénna vzorka na zadnej náprave na prenos výkonu, drážkované pneumatiky na prednej na dosiahnutie vynikajúceho riadenia.

Pretože vďaka stabilizácii TSM je možné s modelom jazdiť vyššími rýchlosťami, sú pneumatiky v oblasti ráfikov zosilnené a na bočnej strane.

Elektronický regulátor Traxxas VXL-3S

Vodoodolný elektronický regulátor Traxxas VXL-3S s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory, jednoduché ovládanie a intuitívna signalizácia dvojfarebnou LED diódou.

Režimy regulátora VXL-3S

 • Sport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný na pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50 %, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50 %.

Výkonný striedavý motor

Striedavý motor Velineon 550 je presne naladený na použitie v RC autách 1 : 10. Modelom áut poskytuje dokonalú rovnováhu medzi výkonom a optimálnou účinnosťou. Ďalšou výhodou je vysoká životnosť, ktorá je určená iba guličkovými ložiskami. Ložiská možno zakúpiť v rámci servisnej súpravy pod objednávacím číslom TRA3352R.

Motor je série 550, má 4-pólovú konštrukciu, ktorá oproti dvojpólovej verzii zaisťuje až dvojnásobný krútiaci moment. Rotor je dynamicky vyvážený a na zvýšenie pevnosti opatrený kevlarovou tkaninou.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

V prijímači sú MEMS 3-osový gyroskop a akcelerometer, ktorý rádovo 100x za sekundu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahmi do riadenia predných kolies koriguje smer jazdy modelu. Traxxas TSM neobmedzuje výkonu motora – nad výkonom motora máte 100 % kontrolu. Algoritmy sú vyladené pre každý model zvlášť. Miera asistencia sa nastavuje pomocou multifunkčného ovládača na vysielači alebo prípadne v aplikácii Traxxas Link.

RC súprava Traxxas TQi s bluetooth

Traxxas pre vás pripravil nový rad dvojkanálových RC súprav s bluetooth konektivitou pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielače vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od spoločnosti Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás RC vysielač so slotom ma bezdrôtový bluetooth modul. Vďaka tomu môžete k vysielaču bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s bluetooth LE (teda inteligentný telefón alebo tablet) rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad a pod.) alebo Google Android (Samsung Galaxy a pod.). Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od spoločnosti Apple je k dispozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu, napätie batérie a aj náklon modelu. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Vlastnosti RC modelu áut Traxxas Bandit VXL

 • K dispozícii limitovaná farebná kombinácia Rock n' Roll
 • Verzia bez akumulátora a nabíjačky – je len na vás, aký akumulátor a nabíjačku budete používať
 • Najnovšia RC súprava Traxxas TQi 2,4 GHz s telemetriou a možnosťou inštalácie bluetooth modulu
 • Výkonný striedavý štvorpólový motor Velineon 550
 • Vodoodolný elektronický regulátor VXL-3S
 • Vodoodolné digitálne servo 2075 High Torque
 • Prevodovka Magnum 272 s kalenými oceľovými ozubenými kolesami
 • Nastaviteľná trecia spojka
 • Teleskopické hriadele s kĺbmi
 • Hotová nafarbená karoséria
 • Olejové tlmiče, lepené pneumatiky


Obsah balenia:

 • RC auto Traxxas Bandit 1 : 10 VXL TQi, Rock'n Roll – červená farba
 • RC súprava TQi v pásme 2,4 GHz (s možnosťou inštalácie bluetooth modulu)
 • Striedavý motor Velineon, vodoodolný regulátor VXL-3s a servoriadenie 2075
 • Päťkanálový prijímač so stabilizačným systémom Traxxas TSM
 • Náhradný pastorok
 • Súprava imbusových kľúčov a kľúč na matice kolies, podložky pod pružiny tlmičov
 • Súprava samolepiek
 • Manuál

Odporúčame kúpiť (nie je súčasťou balenia):

Na sprevádzkovanie RC autá potrebujete štyri AA batérie do vysielača, akumulátor a nabíjačku.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete v každom prípade lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by sa nemusela vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.