RC auto Traxxas E-Revo 1 : 16 VXL TQi RTR, čierna

RC auto Traxxas E-Revo 1 : 16 VXL TQi RTR, čierna

Výkonné E-Revo VXL 4WD 1 : 16 so striedavým motorom a RC súpravou Traxxas TQi 2,4 GHz. 12 mm šesťhrany nábojov kolies, olejové nastaviteľné tlmiče a uzavreté, silikónom naplnené diferenciály s kovovými prevodmi. Rýchlosť až 80 km/h, stabilizácia Traxxas TSM. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA71076-3-BLK
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 390,30 € Ušetríte: 97,50 € (25%)
Bežná cena: 390,30 €
Ušetríte: 97,50 € (25%)
292,80 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

Výkonné E-Revo VXL 4WD v mierke 1 : 16 so striedavým motorom veľkosti 380, RC súpravou Traxxas TQi 2,4 GHz a stabilizačným systémom Traxxas TSM. Šasi obsahuje špeciálny systém odpruženia, samozrejmosťou sú plná výbava guľkovými ložiskami, veľké 12 mm šesťhrany nábojov kolies, olejové nastaviteľné tlmiče a uzavreté, silikónom naplnené diferenciály s kovovými prevodmi. Model vás svojím výkonom jednoducho ohromí. S priloženým NiMH akumulátorom jazdí E-Revo rýchlosťou 45 km/h, s použitím trojčlánkového Li-Pol akumulátora dosahuje rýchlosť až 80 km/h!

Motor

Striedavý motor Velineon 380 bol vytvorený špeciálne pre autá v mierke 1 : 16. E-Revo VXL poskytuje dokonalú rovnováhu medzi výkonom a optimálnou účinnosťou tohto motora. Regulátor s reverzom VXL-3m je možné napájať 2-čl. až 3-čl. Li-Pol akumulátormi alebo 6-čl. až 9-čl. NiMH akumulátorom. Šasi obsahuje na boku dve schránky na akumulátory, takže do auta môže nainštalovať dva akumulátory paralelne zapojené. Auto bude lepšie vyvážené a jazdný čas sa takmer zdvojnásobí.

Podvozok

Osvedčená konštrukcia šasi je ľahká a zároveň pevná. Pneumatiky sú na diskoch nalepené, kvalitná gumová zmes pneumatík zaisťuje skvelú priľnavosť na všetkých povrchoch. Nastaviteľná trecia spojka Torque Control™ zaisťuje plynulý prenos výkonu a pokojný chod pri vysokých rýchlostiach a znižuje namáhanie celej pohonnej sústavy. Olejové tlmiče GTR majú exkluzívny X-krúžok na zníženie trenia s vynikajúcou odolnosťou proti úniku oleja.

Regulátor

Elektronika je uložená v uzavretej schránke. Vodoodolný regulátor VXL-3m je vďaka technológii EZ-Set® ako prvý vybavený tréningovým, ktorý obmedzuje plný výkon na 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči či deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu tohto auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý odpor sú devízami tohto regulátora. Velineon 380 je moderný striedavý motor, ktorý disponuje najnovšími technológiami. Vysokootáčkové guľkové ložiská, spekané neodýmové magnety, pozlátené 3,5 mm konektory. Pracovné otáčky až 50 000 otáčok za min.

Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

TQi

RC súprava Traxxas TQi s možnosťou bluetooth konektivity

Traxxas pre vás pripravil úplne novú sériu RC súprav pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielače vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od Applu. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás RC vysielač so slotom na pripojenie bezdrôtového bluetooth modul (modul sa predáva samostatne). Vďaka tomu môžete k vysielač bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s bluetooth LE rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad a pod.) alebo Google Android (Samsung Galaxy a pod.). Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od Applu je k dipozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Pohonné batérie

Šasi modelu je pripravené na použitie jednej alebo dvoch batérií. Rozmer priestoru na batériu je 20,5 x 34,5 x 95 mm (102 mm so skosenými plochami). V ponuke máme batérie Li-Pol aj NiMH pre autá Traxxas 1 : 16 v sekcii Príslušenstvo.

 • NiMH batérie: Do modelu je možné nainštalovať 6-článkové NiMH batérie. Ak chcete jazdiť vyššou rýchlosťou, odporúčame použiť na napájanie trojčlánkový Li-Pol akumulátor – pozri nižšie.
 • Li-Pol batérie: Do modelu je možné nainštalovať Li-Po batérie s dvoma alebo troma článkami. S trojčlánkovou Li-Pol batériou dosiahnete o 1,5x vyššiu rýchlosť oproti dvojčlánkovej Li-Pol batérii.

Výhodou použitia dvojice napájacích batérií je lepšie vyváženie modelu a takmer dvojnásobný jazdný čas. Prepojovací Y-kábel na paralelné spojenie batérií má objednávacie číslo TRA3064X.

Vlastnosti

 • RC súprava Traxxas TQi s telemetriou
 • Prijímač Traxxas TQi so stabilizáciou TSM
 • RC auto Traxxas E-Revo 1 : 16 je kompletne zostavené a pripravený na jazdu
 • RC súprava Traxxas TQi 2,4 GHz s možnosťou inštalácie bluetooth modulu.
 • Náhon na všetky kolesá 4WD
 • Výkonný striedavý motor Velineon 380
 • Vodoodolný* regulátor VXL-3m s tréningovým režimom, podpora Li-Pol akumulátorov
 • Balenie obsahuje 6-článkovú batériu Traxxas NiMH s novým ID konektorom a 2 A nabíjačku na 12 V s automatikou a konektorom do autozásuvky
 • Silové pozlátené konektory Traxxas
 • Vodoodolné digitálne mikro servoriadenie, možnosť inštalácie sekundárneho serva
 • Guľkové ložiská
 • Diferenciály naplnené silikónovým olejom
 • Nastaviteľná trecia spojka Torque-Control™
 • Olejové nastaviteľné tlmiče GTR, lepené pneumatiky
 • K dispozícii sú aj tuningové diely, ako napr. centrálny diferenciál, hliníkové spojovačky, uhlíkové prítlačné krídlo, hliníkové náboje kolies, hliníkové uzávery guľových čapov, CV polosi a v neposlednom rade aj efektné LED osvetlenie.
*Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie.


Obsah balenia:

 • RC auto Traxxas E-Revo 1 : 16 VXL TQi RTR, čierna
 • RC súprava Traxxas TQi v pásme 2,4 GHz
 • Akumulátor do modelu 7,2 V 1200 mAh NiMH s novým iD konektorom
 • 2 A nabíjačka na 12 V s automatikou a konektorom do autozásuvky
 • Súprava imbusových kľúčov, kľúč na matice kolies, trubička antény
 • Arch samolepiek
 • Manuál

Odporúčame kúpiť (nie je súčasťou balenia):

Na sprevádzkovanie sú potrebné štyri AA batérie do vysielača. Do auta možno nainštalovať LED osvetlenie – pozri odporúčanie príslušenstvo.

Kompatibilné NiMH batérie pre autá Traxxas 1 : 16 VXL
 • Traxxas 1200 mAh 7,2 V s konektorom Traxxas (obj. č. TRA2925X)
Kompatibilné Li-Pol batérie pre autá Traxxas 1 : 16 VXL
 • Traxxas 7,4 V 2200 mAh – dlhší čas jazdy (obj. č. TRA2820X)
 • Traxxas 11,1 V 1400 mAh – vyššia rýchlosť jazdy (obj. č. TRA2823X)
 • Black Magic 7,4 V 2200 mAh – dlhší čas jazdy (obj. č. BMA30-2200-2D) – nutné vymeniť konektor Deans za Traxxas
 • Black Magic 11,1 V 1300 mAh – vyššia rýchlosť jazdy (obj. č. BMA30-1400-3D) – nutné vymeniť konektor Deans za Traxxas

Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC autá Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/EX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičky skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by sa nemusela vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.Parametre modelu
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Typ RC auta: Truggy
Odporúčaný vek od: 18 rokov
Farba: čierna
Mierka: 1/16
Dĺžka: 320 mm
Hmotnosť: 1240 g
Akumulátor a nabíjanie
Akumulátor súčasťou balenia:
Výmenný akumulátor:
Typ: NiMH
Kapacita: 1200 mAh
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Vlastnosti modelu
Pohon RC auta: 4WD (4x4)
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Olejové tlmiče:
Vodotesnosť (jazda vodou):
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Rýchlosť: 45 km/h

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.