RC auto Traxxas Summit 1:8 TQi RTR, zelená

RC auto Traxxas Summit 1:8 TQi RTR, zelená

Najvšestrannejší RC model auta Traxxas Summit s uzávierkou oboch diferenciálov, dvojrýchlostnou prevodovkou, RC súpravou Traxxas TQi Bluetooth Ready. Verzia bez akumulátorov. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA56076-4-GRN
Záruka: 2 roky EAN: 020334561114
Bežná cena: 612,80 € Ušetríte: 18,30 € (3%)
Bežná cena: 612,80 €
Ušetríte: 18,30 € (3%)
594,50 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

Traxxas Summit Monster Truck 4WD s uzávierkou predného i zadného diferenciálu. Diaľkovo môžete uzavrieť oba alebo len predný diferenciál a prechádzať ťažkým terénom, ktorý by sa s bežným monster truckom nedal prejsť! Stačí len zaradiť jednotku a dať uzávierky a s prevodovým pomerom 70 : 1 prejdete každú roklinu. Na rýchlejšiu jazdu odomknete diferenciály, zaradíte dvojku (25 : 1) a už ste pripravený na rýchlostnú skúšku. RC súprava Traxxas TQi Bluetooth Ready. Verzia bez akumulátorov.

Novinkou je najnovšia RC súprava Traxxas TQi s možnosťou inštalácie bluetooth modulu a regulátor EVX-2 Low Voltage Detection teraz kompatibilný so štvorčlánkovými LiPo batériami a akumulátormi s novými ID konektormi!

Výkonný motor Traxxas Titan 775 s piatimi vinutiami na rotore na hladký chod a stály moment, vnútorný ventilátor motora Titan 775 pomáha motora udržiavať optimálnu teplotu na dosiahnutie maximálneho výkonu. Regulátor EVX-2 so vstupným napätím až 16,8 V alebo 4-čl. LiPol má vodoodolnú konštrukciu.

Summit je vybavený úplne novou kompaktnou dvojstupňovou prevodovkou. Extra široké kolesá (TRA5673), šikovné využitie oceľových častí dokáže zvládnuť extrémny výkon a krútiaci moment. Konštrukcia využíva motor na zníženie polohy ťažiska a tým na lepšiu manévrovateľnosť. Summit s veľkým priemerom uzavretých hnacích hriadeľov a uzavreté diferenciály sú navrhnuté na maximálne zvýšenie krútiaceho momentu a trvácny výkon. Vzhľadom na to, že prevodovky sú úplne uzavreté, môžu byť použité oleje s rôznou viskozitou na zmenu nastavenia ich vlastností.

Summit má integrovaný systém osvetlenia! Štyri predné jasne biele vysokosvietivé LED diódy bezpečne osvietia cestu pred vami, zatiaľ čo šesť červených bezpečne označí polohu auta.

Na dosiahnutie lepšej stability a lepších jazdných vlastností bol navrhnutý úplne nový unikátny 3D podvozok. Preto sú tu zachované tuhosť, pevnosť a nízka hmotnosť. Neuveriteľný uhol kývania ramien náprav je možný len vďaka pokročilému nastaveniu geometrie náprav a pozdĺžnemu uloženiu tlmičov na šasi. Tlmiče sú tak chránené pred nárazmi a poškodením. Prejazd aj ťažkým terénom pri vysokej rýchlosti nerobí autu žiadny problém a zvláda ho úplne bravúrne. Summit ponúka maximálnu svetlú výšku viac ako 120 mm. Na presné riadenie sú spriahnuté 2 digitálne servá 2075 na integrovaný servosaver.

RC súprava Traxxas TQi s možnosťou bluetooth konektivity

Traxxas pre vás pripravil úplne nový rad RC súprav pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielače vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od spoločnosti Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre vás RC vysielač so slotom na bezdrôtový bluetooth modul (modul sa predáva samostatne). Vďaka tomu môžete k vysielaču bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s bluetooth LE rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad a pod.) alebo Google Android (Samsung Galaxy a pod.). Aplikácia Traxxas Link pre zariadenia od spoločnosti Apple je k dipozícii zadarmo na AppStore, aplikácia pre zariadenia Google Android je zadarmo na stránkach Google Play.

Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu Traxxas s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétnu trať alebo používateľa, napr. deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxasu.

Vlastnosti RC auta Traxxas Summit

 • 4-kanálová RC súprava Traxxas TQi 2,4 GHz s možnosťou pripojenia bluetooth modulu.
 • Pozlátené Traxxas iD konektory.
 • Výkonný jednosmerný motor Titan 775.
 • Vodoodolný regulátor EVX-2 so vstupným napätím až 16,8 V (2x 7-čl. NiMH alebo 2x 2-čl. LiPo).
 • Masívne pozlátené konektory Traxxas ID.
 • Spriahnutá dvojica digitálnych serv riadenia 2075.
 • Svetlá výška viac ako 120 mm.
 • Dvojstupňová prevodovka Summit.
 • Vysielačom ovládané uzávierky diferenciálu umožňujú zamknúť predný diferenciál alebo predný aj zadný diferenciál súčasne.
 • 10 vysokosvietivých LED na nočné jazdenie.
 • Teleskopické hriadele polosi s univerzálnymi kĺbmi.
 • 5-kanálový mikroprijímač TQi 2,4 GHz s telemetrickými vstupmi.
 • Olejové tlmiče, lepené pneumatiky a hotová nafarbená karoséria.
 • Disky Geode s priemerom 96 mm s Beadlock krúžkami.
 • Pneumatiky s priemerom 178 mm Canyon AT (TRA5673).
 • Karoséria s ochranným rámom ExoCage.

Obsah balenia:

 • RC auto Traxxas Summit Monster Truck 4WD 1 : 8 s nainštalovaným motorom Titan 775
 • RC súprava Traxxas TQi 2,4 GHz (s možnosťou inštalácie bluetooth modulu TRA6511)
 • Jednosmerný regulátor EVX-2 (obj. č. TRA3019R)
 • Dvojica serv riadenia predných kolies
 • Súprava imbusových kľúčov, kľúč na matice kolies, kľúč na tyče riadenia, kľúč na těhlice kolies
 • Náhradné sponky karosérie
 • Vymedzovacie gumené podložky batérií (na použitie 6-článkových batérií alebo Li-Pol)
 • Arch samolepiek
 • Manuál

Pohonné akumulátory ani nabíjačka nie sú súčasťou balenia.


Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie potrebujete iba štyri AA batérie do vysielača, 2 ks vhodných pohonných akumulátorov a vhodnú nabíjačku. Bluetooth modul do vysielača má objednávacie číslo TRA6511. Auto je možné voliteľne osadiť telemetrickými senzormi – pozri sekciu Telemetria.


Pohonné batérie

Auto sa napája dvoma pármi NiMH akumulátorov so 7 článkami v plochom vyhotovení (Flat). Alternatívne možno model napájať aj LiPol akumulátormi pre autá. Max. rozmer akumulátora, ktorý sa zmestí do puzdra, je 27 x 45 x 159 mm.


Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepená skrutka by sa nemusela vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.