Traxxas Big Foot 1:10 RTR biely

Traxxas Big Foot 1:10 RTR biely

RC model auta Big Foot 1 : 10 je novinkou roka 2016 od Traxxas. Big Foot je vytvorený podľa skutočných monster truckov. Poháňa ho výkonný jednosmerný motor Titan 550 12T a regulátor XL-5 s podporou Li-Pol akumulátorov. Model jazdí rýchlosťou až 48 km/h! Svetlá výška až 100 mm je vhodná do každého terénu. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA36084-1-RWB
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 260,40 € Ušetríte: 7,80 € (3%)
Bežná cena: 260,40 €
Ušetríte: 7,80 € (3%)
252,60 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Charakteristika

RC model auta Big Foot 1 : 10 je novinkou roka 2016 od Traxxas. Big Foot je vytvorený podľa skutočných monster truckov. Poháňa ho výkonný jednosmerný motor Titan 550 12T a regulátor XL-5 s podporou Li-Pol akumulátorov. Model jazdí rýchlosťou až 48 km/h! Svetlá výška až 100 mm je vhodná do každého terénu.

RC model auta Traxxas Big Foot 1 : 10 na elektropohon je je plne zostavený a pripravený na jazdu. Jeho predlohou je skutočný monster truck Big Foot. Poháňa ho výkonný jednosmerný motor Titan 550 12T a regulátor XL-5 s podporou Li-Pol akumulátorov. Model Monster Big Foot jazdí rýchlosťou až 48 km/h! Svetlá výška až 100 mm je vhodná do každého terénu.

Elektronika je uložená vo vodoodolnej* schránke. Vodotesný regulátor XL-5 Titan vďaka technológii EZ-Set® je ako prvý vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn energie na 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Oceníte aj tepelnú ochranu, pozlátené konektory a neuveriteľne malý odpor.

Taktiež oceníte olejové tlmiče s dlhým zdvihom, prevodovku Magnum 272 s kalenými oceľovými ozubenými kolesami, prilepené 71 mm pneumatiky, hotovú nafarbenú karosériu, pohonnú batériu s nabíjačkou a 2-kanálovú volantovú RC súpravu TQ 2,4 GHz. Stačí nabiť batériu a môžete si užívať jazdu.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osadený modifikovaným jednosmerným motorom série 550 Titan s 12 závitmi na rotore. Motor má o 30 % vyšší výkon ako konvenčné motory 540. Motor je osadený ventilátorom, ktorý zaisťuje ochladzovanie.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5

Vodoodolný* elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných Li-Pol akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set™. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL 5
 • Sport: Predvolený režim, možné sú jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný na pretekanie. Možné sú jazda vpred a brzda, spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Možné sú jazda vpred s obmedzením výkonu na 50 %, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50 %.
RC súprava Traxxas TQ

Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC súpravou v pásme 2,4 GHz – prevádzka bez rušenia. Vysielač je napájaný iba 4 AA článkami, voliteľne môžete použiť aj nabíjacie NiMH akumulátory.

Na vysielači je otočný gombík, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model jazdil rovno, ak je volant v stredovej pozícii). Indikácia stavu batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. Na vysielači možno nastaviť reverz na kanáli plynu a kanáli riadenia (ak by ste chceli vysielač použiť na riadenie iných modelov).

Rýchlonabíjačka s automatikou na 12 V

Súčasťou balenia je plne automatická rýchlonabíjačka NiMH akumulátorov na 12 V s konektorom do autozásuvky. Nabíjačka umožňuje nabíjať 6-článkové až 7-článkové NiMH akumulátory nabíjacím prúdom až 4 A. Nabíjanie je ukončené metódou Delta Peak.

K dispozícii je ako voliteľné príslušenstvo sieťový zdroj 12 V s autozásuvkou – objednávacie číslo TRA2976G.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas Big Foot 1 : 10
 • Verná polomaketa podľa skutočného monster trucku Big Foot
 • Realistické pneumatiky
 • Výkonný motor Titan 550 12T
 • Elektronický regulátor XL-5 s podporou Li-Pol akumulátorov
 • Vďaka regulátoru XL-5 v tréningovom režime je možné jazdiť na 50 % plynu
 • Pozlátené konektory Traxxas iD
 • Vodoodolné* servo Traxxas 2056
 • Svetlá výška 100 mm
 • Prevodovka Magnum 272 s kalenými oceľovými ozubenými kolesami
 • Teleskopické hriadele s kĺbmi
 • V balení 7-čl. NiMH 3000 mAh Traxxas batéria a nabíjačka na 12 V vybavená automatikou s konektorom do autozásuvky
 • K dispozícii vo farebných vyhotoveniach Summit (strieborná karoséria) a Firestone (modrá karoséria). V prípade záujmu o konkrétnu farbu ju uveďte, prosím, pri objednaní do poznámky.

*Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Odporúčame kúpiť

Na sprevádzkovanie RC auta potrebujte štyri AA batérie do vysielača.

Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky pokvapkáme závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným spôsobom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičky skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie a je schopné lepiť materiály, ako sú guma či nylon, a po zatvrdnutí je pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčané príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia sú v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčané príslušenstvo.Parametre modelu
Farba: biela
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Typ RC auta: Monster truck
Odporúčaný vek od: 10 rokov
Mierka: 1/10
Dĺžka: 413 mm
Hmotnosť: 1850 g
Akumulátor a nabíjanie
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Výmenný akumulátor:
Typ: NiMH
Spôsob nabíjania: 12 V
Napätie: 8,4 V
Čas nabíjania: 180 min.
Čas prevádzky: 15 min.
Kapacita: 3000 mAh
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Dosah: 250 m
Vlastnosti modelu
Plynulá regulácia plynu:
Plynulá regulácia zatáčania:
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Olejové tlmiče:
Motor/motory: jednosmerné
Pohon RC auta: 2WD (pohon jednej nápravy)
Vodotesnosť (jazda vodou):
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Rýchlosť: 48 km/h

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.