Traxxas Rustler 1 : 10 VXL 4WD TQi RTR bez aku, zelená

Traxxas Rustler 1 : 10 VXL 4WD TQi RTR bez aku, zelená

Traxxas Rustler VXL 1 : 10 je výkonný RC model auta s pohonom všetkých kolies vhodný na rýchlu jazdu aj do najnáročnejších terénov. Striedavý motor poháňa model rýchlosťou až 100 km/h. Elektronická stabilizácia na ľahké riadenie vo vysokých rýchlostiach. Robustné šasi, rýchloupínanie karosérie. Celý popis »
Značka: Traxxas Kód produktu: AM-TRA67076-4-GRN
Záruka: 2 roky
Bežná cena: 448,90 € Ušetríte: 13,40 € (3%)
Bežná cena: 448,90 €
Ušetríte: 13,40 € (3%)
435,50 € s DPH
nie je skladom

Charakteristika

Úplne nový Rustler® 4X4 VXL je výkonný RC model auta so silným výkonom, ktorý dodáva bezúdržbový striedavý motor Velineon 3500 kV s regulátorom VXL-3S. Ohromná sila motora je cez prevodovku, treciu spojku a diferenciály prenášaná na štyri kolesá Talon™ 2,8". Rýchlu výmenu až 3S LiPo akumulátorov zabezpečí bezsponková a rýchloupínacia karoséria s dizajnovým motívom ProGraphic.

Model, ktorý dosiahne rýchlosť až 100 km/h, vždy udržíte v ideálnej stope vďaka elektronickej stabilizácii riadenia TSM, ktorá dodá ešte viac zábavy každej jazde.

Modulárna konšturkcia

Modulárna konštrukcia umožňuje odstrániť celú prednú a zadnú časť povolením skrutiek. Za menej ako minútu máte plný prístup, čo uľahči a urýchli prípadný servis a nastavenie. Pevné, zosilnené nárazníky chránia model pred nárazmi, zároveň sú navrhnuté tak, aby boli zachované vysoké nájazdové uhly.

Striedavý motor Velionen 3500 kV

Výkonný motor Velineon poskytuje autu dokonalú rovnováhu medzi výkonom a optimálnou účinnosťou. Ďalšou výhodou je vysoká životnosť. Motor má štvorpólovú konštrukciu, ktorá oproti dvojpólovej zaisťuje až dvojnásobný krútiaci moment. Rotor je dynamicky vyvážený a na zvýšenie pevnosti vybavený kevlarovou tkaninou.

Elektronický regulátor Traxxas VXL-3S

Vodoodolný elektronický regulátor Traxxas VXL-3S s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných Li-Pol akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set™. Regulátor VXL-3S je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50 %. Vďaka tomu sa môžu začínajúci jazdci alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory, jednoduché ovládanie a intuitívna signalizácia dvojfarebnou LED diódou.

Režimy regulátora VXL-3S
 • Sport: Predvolený režim, plný výkon vpred a vzad, aktívna brzda.
 • Race: Režim vhodný na pretekanie. Jplný výkon vpred a aktívna brzda, spiatočka nie je aktívna..
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. 50 % výkon vpred a vzad, aktívna brzda. 
Traxxas Stability Management

Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrutami extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch, ako sú prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.

V prijímači sú MEMS 3-osový gyroroskop a akcelerometer, ktorý rádovo 100x za sekundu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do riadenia predných kolies koriguje smer jazdy modelu. Traxxas TSM neobmedzuje výkonu motora – nad výkonom motora máte 100 % kontrolu. Algoritmy sú vyladené pre každý model zvlášť. Miera asistencie sa nastavuje pomocou multifunkčného ovládača na vysielači, prípadne v aplikácii Traxxas Link.

Čierne chrómové kolesá s pneumatikami Talon EXT 2,8"

Veľké 2,8" čierne chrómové kolesá poskytujú presné riadenie. Pneumatiky Talon s agresívnou vzorkou prevedú maximum sily motora na všetky typy povrchov. Šírka pneumatík zároveň dodá novému Rustleru stabilitu.

Olejové tlmiče

Olejové tlmiče s vysokým zdvihom využívajú duálne X-krúžky na dokonalé utesnenie a perfektný chod. Robustný dizajn v kombinácii s vysokým objemom oleja dokáže absorbovať aj tvrdé nárazy v ťažkom teréne. Tlmiče si môžete naladiť podľa svojich predstáv úpravou pružín a zmenou viskozity oleja.

Rýchle digitálne servo

Vysoká rýchlosť a elektronická stabilizácia TSM vyžadujú silné a rýchle servo, preto je Rustler vybavený vysokorýchlostným digitálnym servom s ložiskami. Na ochranu serva bez straty presnosti bolo riadenie vybavené integrovaným servo saverom Dual-bellcrank.

Robustné prvky náprav

Ramená náprav sú vyrobené z odolného kompozitného materiálu pre maximálnu odolnosť. Nový Rustler je tak ešte odolnejší proti nárazom. Polosi boli vystužené v namáhaných častiach a dokážu preniesť na kolesá ohromný krútiaci moment striedavého motora.

Trecia spojka

Ochranu pohonnému systému pridáva nastaviteľná trecia spojka, ktorá zaistí plynulý, ale agresívny rozjazd bez straty trakcie.

Bezsponková karoséria

Karoséria ProGraphic je vystužená rámom a vďaka jednoduchému upínaciemu systému je výmena batérií rýchla a bez straty sponiek. Karosériu stačí iba vpredu intuitívne zasunúť a na zadnej strane jedným pohybom zaistiť.

Lišta Wheelie Bar

Zadné kolieska Wheelie Bar sú nevyhnutné pre model s takým výkonom ako je nový Rustle 4x4 VXL. Zosilnená zadná lišta s kolieskami poskytuje ochranu prítlačnému krídlu a bráni prevráteniu modelu pri pridaní plného plynu.

Vlastnosti
 • Robustné modulárne šasi
 • Rýchlosť až 100 km/h
 • Výkonný striedavý motor Velineon 3500 kV
 • Regulátor VXL-3S s troma jazdnými režimami
 • Podpora 3S LiPo akumulátorov
 • Rýchle digitálne servo so servosaverom
 • Elektronická stabilizácia TSM
 • 2-kanálový vysielač TQi
 • LCG šasi s nízkym ťažiskom
 • Bezsponková ProGraphic karoséria
 • Olejové tlmiče s dlhým zdvihom a X-krúžkami
 • Kolesá pneumatiky 2,8" Talon™
Príslušenstvo na bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas v každom prípade potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a súpravu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú súpravu náradia pre autá Traxxas/ECX/Vaterra.

Lepidlom na skrutky pokvapkáme závit alebo hlavičku skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou neumožnia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje jednoduché povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavičku skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by ste nemuseli vôbec povoliť! Z našej ponuky odporúčame stredne pevné lepidlo značky Fusion.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma či nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo – to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corallo Tire Fix – pozri odporúčené príslušenstvo.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné súpravy. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú k všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, Medial Pro a pod. – pozri odporúčené príslušenstvo.

Varianty modelu
 • Červená
 • Zelená

Obsah balenia:

 • RC auto Traxxas Rustler v mierke 1 : 10 s pohonom 4WD
 • RC súprava TQi™ s elektronickou stabilizáciou riadenia TSM
 • Striedavý motor Velineon 3500kv a regulátor VXL-3S
 • Bezsponková karoséria ProGraphic
 • Súprava náradia, podložky pod tlmiče, súprava piestov do tlmičov, pastorok na motor, štandardný držiak batérie (hrúbka batérie 25 mm) a držiak na vyššiu batériu (hrúbka batérie 35 mm)
 • Manuál

Odporúčame kúpiť:

Na sprevádzkovanie modelu je nutné dokúpiť pohonný akumulátor, nabíjačku a 4 AA batérie do vysielača.Parametre modelu
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Typ RC auta: Truggy
Odporúčaný vek od: 18 rokov
Farba: zelená
Mierka: 1/10
Dĺžka: 477 mm
Hmotnosť: 2320 g
Akumulátor a nabíjanie
Výmenný akumulátor:
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Ovládanie modelu
Batérie vo vysielači: AA batérie
Vysielač: volantový
Frekvencia: 2,4 GHz
Batérie do vysielača súčasťou balenia:
Počet batérií vo vysielači: 4 ks
Dosah: 300 m
Vlastnosti modelu
Pohon RC auta: 4WD (4x4)
Plynulá regulácia plynu:
Plynulá regulácia zatáčania:
Vodoodolnosť (striekajúca voda):
Vodotesnosť (jazda vodou):
Olejové tlmiče:
Rýchlosť: 100 km/h
Svetelné efekty:
Zvukové efekty:
Vhodné na doma:
Motor/motory: striedavé

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.