Recenzia RC auta SUV Legend 4x4 1:12 od M N Model

Na stole nám pristála ďalšia novinka na recenzovanie, a to RC auto SUV Legend 4x4 v mierke 1 : 12 od značky M N Model. Model je určený do terénu a zábavu si s ním užijú deti aj dospelí.

Tento model dizajnovo vychádza z ikonického auta Jeep Cherokee XJ z roku 1984. Dané vozidlo patrilo medzi tie najobľúbenejšie, najodolnejšie aj najpredávanejšie vo svojej dobe. Charakteristické bolo toto SUV predovšetkým vďaka svojmu „hranatému“ vzhľadu a prvotriednym jazdným vlastnostiam. A teraz dorazilo aj v mierke 1:12.

Na prvý pohľad je zrejmé, že tento RC model auta predstavuje vernú zmenšeninu pôvodného Jeepu. Vyniká precíznym vyhotovením a starostlivým zachovaním všetkých dôležitých detailov, a to vrátane interiéru vozidla, ktorý poteší všetkých milovníkov autentického vyhotovenia.


Interiér modelu SUV Legend 4x4 1:12 od M N Model

Okrem vzhľadu nás zaujmúpredovšetkým kľúčové jazdné vlastnosti vozidla – je tu jednosmerný motor, mikroservo uložené na náprave, zliatinový rám, proporcionálne ovládanie, dva jazdné režimy a veľa ďalších vymožeností. Neváhame, nabíjame priložený 7,4 V Li-Pol akumulátor s kapacitou 1200 mAh, auto vkladáme do batoha a vyrážame na prvú premiérovú jazdu.

Naše dobrodružstvo s týmto RC vozidlom sa začína v náročnom teréne bývalého povrchového lomu, kde sme mali možnosť vyskúšať jeho schopnosti na vlastnej koži. Nájdeme tu piesočné duny, štrk, väčšie kamene aj hustejší porast. Akumulátor vkladáme pod kapotu, ktorá je vybavená západkovým systémom, vďaka ktorému je akákoľvek manipulácia s batériou naozaj jednoduchá. Máme zapojený vysielač, model a sme pripravení.


Umiestnenie akumulátora u RC auta SUV Legend 4x4 1:12 od M N Model

Toto bude skutočná výzva!

Prvý test podstupujeme na ceste, kde sa kombinuje piesok a štrk. RC SUV Legend 4x4 1:12 sa pohybuje s istotou a ľahkosťou, prekonáva nerovnosti, akoby to bola hračka. Jeho pevná konštrukcia a samostatne odpružené kolesá mu umožňujú kĺzať cez nerovnosti terénu a udržiavať stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach.


Ďalšou výzvou bola mierne skalnatá krajina s kameňmi, prudkým stúpaním a zjazdmi. TU RC SUV Legend 4x4 ukazuje svoju skutočnú silu. Vďaka svojmu robustnému zliatinovému rámu, vynikajúcej trakcii a vyváženej hmotnosti dokáže bez problémov prekonávať strmé svahy udržiavať stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach.

Práve v tomto prostredí spoznávame výhodu dvoch jazdných režimov – Sport a Crawler. V tomto teréne teda skôr využívame režim Crawler, čo znamená, že sa pri modeli v neutráli aktivuje elektronická brzda. Vďaka tomu SUV Legend 4x4 pri „neutráli“ neschádza z prekážok a pevne drží svoju pozíciu. V tomto režime je RC auto oproti režimu Sport aj o niečo pomalší a hodí sa tak práve na technickú jazdu.


SUV Legend 4x4 1:12 od M N Model v terénu

Je potrebné tiež spomenúť jeho vynikajúcu obratnosť. S presným ovládaním sme sa ľahko vyhýbame prekážkam a manévrujeme v úzkych a technicky veľmi náročných priestoroch. RC auta SUV Legend 4x4 dokáže dobre využívať priestor a manipulácia s ním je veľmi príjemná a presná.

Aj odolnosť tohto RC auta nás príjemne prekvapila. Aj napriek náročným terénnym podmienkam a tvrdým nárazom a dokonca aj pádom sa model, okrem pár oderov na kapotáži, stále ženie vpred. Jeho pevná konštrukcia a kvalitné materiály mu poskytujú vysokú odolnosť voči mechanickému namáhaniu, nárazom aj proti striekajúcej vode.

Vďaka priloženému akumulátoru sme mohli v teréne jazdiť až 40 minút, čo nám poskytlo dostatok času na objavovanie a testovanie RC auta SUV Legend 4x4. Pokiaľ vám 40 minút nestačí, môžete si k modelu zvoliť aj náhradné akumulátory.

Celkovo RC auto SUV Legend 4x4 je skvelým terénnym vozidlom s vynikajúcim výkonom, odolnosťou a obratnosťou. Jeho schopnosť prekonávať rôzne terénne prekážky s ľahkosťou a istotou ho robí ideálnym spoločníkom pre všetkých terénnych dobrodruhov. Výhodou je aj verne vyhotovenéLED osvetlenie, ktoré môžete počas jazdy ovládať z pohodlia vysielača.

Bez ohľadu na vaše skúsenosti či vek vám RC auto SUV Legend 4x4 1:12 prinesie hodiny zábavy a nezabudnuteľné terénne zážitky.

Autor článku: Tím RCprofi


26. júla 2023

Prečo nakupovať u RCprofi