I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC Bager s drapákom, 27MHz

RC Bager s drapákom, 27MHz

RC set bagra s drapákom na pásovom podvozku v mierke 1:12 s RC súpravou 27MHz a nabíjačkou. 100% zostavený, plne funkčný. Celý popis »
Značka: Hobby engine Kód produktu: PM-HEM0805
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 4897007298051
116,00 € s DPH
nie je skladom

Vďaka modernej RC technike si teraz môžete ľahko splniť svoj detský sen - stať sa bagristom ovládajúcim mohutnú mašinu s mocným drapákom!

RC model Crawler Crane - lanový bager s drapákom v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus plošiny a ramena je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúce pojazd modelu podobne ako "rajčáky" u skutočného bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protibežnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami: dve tlačidlá ovládajú otáčanie plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ďalšie ovládajú spúšťanie a zdvíhanie priehradového ramena a posledné dve tlačidlá ovládajú otváranie a zatváranie drapáka. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy budete počuť cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálny medze pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že bagre sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30 m.

Vysielač je napájaný doštičkovou 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je určený pre napájanie z šesťčlánkovej súpravy 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články).

Model je určený k jazde v miestnosti alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.


Stavebnica obsahuje:
takmer hotový model pripravený k jazde, vysielač, 9 V batériu pre vysielač a návod.

Dĺžka [mm]950
Šírka [mm]222
Výška [mm]958

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi