I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC vrtuľník Super Tracer

RC vrtuľník Super Tracer

3 kanály, dvojrotorový, lieta aj na chrbte Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-3RC4210
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241353852
35,93 € s DPH
nie je skladom
Dvojrotorový izbový mikrovrtuľník s infračerveným diaľkovým ovládaním - takých už tu bolo ... Skúsme sa ale na Super Tracer pozrieť zblízka: celokovová mechanika, Li-Pol akumulátor s neobvykle vysokou kapacitou 180 mAh, dravý vzhľad, osvetlenie pre nočné lietanie ... dobre a čo tak niečo naozaj extra?

A čo toto: nasadíte rotorové listy obrátene, prepnete prepínač na vysielači - a môžete lietať na chrbte, pekne hore nohami, ako by sa nechumelilo. Strop vašej izby sa premení v pristávaciu plochu!

Super Tracer je miniatúrny vrtuľník so súosovými nosnými rotormi - táto koncepcia zaisťuje vysokú stabilitu a výborné letové výkony. Vďaka malým rozmerom s modelom môžete lietať v každej väčšej miestnosti. Tak ako začínajúci kolegovia "od lietadiel" majú jednoduché cvičné modely s ovládanou smerovkou, výškovkou a motorom, aj začínajúci vrtuľnikári majú teraz niečo naozaj jednoduchého do začiatku! Na rozdiel od bežných trojkanálových vrtuľníčkov má celokovovú mechaniku pre zabezpečenie vyššej životnosti a používa gyro, takže vyniká stabilitou porovnateľnou s oveľa drahšími štvorkanálovými vrtuľníky. Super Tracer sa vám rozhodne nebude nezvládateľne otáčať okolo zvislej osi!

A ako je to s lietaním na chrbte? Veľmi jednoducho:
Odmontujete listy oboch nosných rotorov - vďaka čapom listov s otočnými zámkami to ide ľahko a rýchlo.
Listy, ktoré boli na spodnom rotore (označené B) teraz namontujete v obrátenej polohe na unášač horného rotora.
Listy, ktoré boli na hornom rotore (označené A) teraz namontujete v obrátenej polohe na unášač spodného rotora.
Na vysielači prepnete hlavný vypínač (úplne vpravo) do polohy pre let na chrbte (tým sa obrátia smery výchyliek riadenia, aby ste ich nemuseli "prevracať" vo vašej hlave).

A teraz už stačí chytiť vrtulník za lyžiny a zavesiť dolu hlavou, pridať plyn a letieť nahor v ústrety pristátiu na strope!

Model je zostavený z ľahkých hliníkových a plastových výliskov, hliníkový trubkový chvostový nosník nesie stabilizačné plochy a elektromotor s vrtuľou, ktorým sa ovláda let smerom hore a dolu - čiže funkcia klopenia ("výškovka"). Na spodnej strane trupu sa nachádza vypínač a konektor pre nabíjanie pohonného akumulátora. Pristávacie zariadenie je klasického lyžinového typu so širokým rozchodom pre zaistenie maximálnej stability modelu pri vzlete aj pristávaní. Kabína je tvorená ľahkým plastovým výliskom.

Nosný systém tvorí dvojica súosových protibežných dvojlistových rotorov, ktoré sú poháňané dvoma elektromotormi. Horný nosný rotor je spojený so stabilizačnou tyčou so závažiami, ktorá slúži k veľmi účinnej automatickej pozdĺžnej a priečnej stabilizácii vrtuľníka. Kolektívne ovládanie klasického vrtuľníka (súhlasná zmena uhla nábehu rotorových listov) pre stúpanie a klesanie je nahradené súhlasnou reguláciou otáčok oboch nosných rotorov, resp. ich pohonných motorov. Pre ovládanie bočenia (otáčanie okolo zvislej osi) je používané nesúhlasnej zmeny otáčok pohonných motorov. Rovnako je dosahovaná automatická stabilizácia okolo zvislej osi, ktorá je zabezpečovaná miniatúrnom gyroskopom integrovaným v palubnej riadiacej jednotke. Jemné doladenie riadiacej elektroniky, ktoré zabezpečuje, že sa model nebude otáčať okolo zvislej osi, ak nebudete chcieť, poskytuje otočný trim na boku vysielača.

Pre ovládanie modelu slúži trojkanálový proporcionálny infračervený vysielač. Riadiace povely z vysielača sa odovzdávajú do palubnej riadiacej jednotky zahŕňajúcej trojkanálový prijímač, miniatúrne piezo gyro a dvojicu regulátorov otáčok pre pohonné motory a regulátor pre chvostový motor klopenia. Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými (AA) batériami, tento zdroj slúži zároveň aj pre nabíjanie pohonného akumulátora vrtuľníka. Na hornej strane vysielača sa nachádza prepínač veľkosti výchyliek - ním môžete voliť zmenšené výchylky vhodné pre úplných začiatočníkov bez skúseností s pilotážou vrtuľníkov alebo plné výchylky, ktoré dodajú Super Tracer prekvapivú živosť a potešia skúsených pilotov. Pre súčasnú prevádzku až troch modelov v jednej miestnosti je vysielač vybavený prepínačom prevádzkovej frekvencie. Prevádzková frekvencia modelu (A, B alebo C) je pevne daná.

Model je napájaný jednočlánkovým Li-Pol akumulátorom s kapacitou 180 mAh. Nabíjanie je veľmi jednoduché - z miesta pod odťahovaciou krytkou na prednej strane vysielača vyberiete nabíjací kábel a skontrolujete, či je vypínač na modeli vo vypnutej polohe (OFF). Potom nabíjací kábel zasuniete do konektora na spodku vrtuľníka a už iba počkáte, kým zhasnutie zelenej indikačnej LED diódy na vysielači oznámi ukončenie nabíjania. A môžete zase letieť! Kedykoľvek a kdekoľvek!

Ak sa nachádzate v blízkosti vášho počítača, môžete pre nabíjanie pohonného akumulátora v modeli využiť USB nabíjací kábel dodávaný s modelom. Kábel zasuniete do voľného USB portu počítača, pripojíte model a opäť úplne automaticky nabíjate!

Sada obsahuje: 100% zostavený model vrtuľníka s motormi, elektronikou a Li-Pol akumulátorom, infračervený vysielač, náhradnú vrtuľu pre chvostový rotor, USB nabíjací kábel a podrobný obrázkový návod na obsluhu.

Ešte budete potrebovať: 6 tužkových (AA) batérií, najväčšiu výdrž bude mať Super Tracer s alkalickými batériami.

Priemer nosného rotora [mm]198
Dĺžka [mm]190
Šírka [mm]34
Výška [mm]120
Hmotnosť [g]46
Ovládané funkcieM,Kp,Vr
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi