20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

Recenzia RC áut XLH 9115 a XLH 9116

Veľmi obľúbené modely RC áut XLH 9115 a 9116 si v závere minulého roku prešli menšou inováciou, ktorá je poznať nielen na pohľad, ale nové vlastnosti potešia aj v prevádzke. My sme si pre vás pripravili tento článok, kde vám všetky novinky prehľadne zhrnieme.
INOVÁCIA VONKU AJ VNÚTRI

Začneme pri modeli truggy s označením 9116, pri ktorom je zmena výraznejšia. Inováciou si prešla kompletná karoséria, ktorej vzhľad je teraz športovejší, modernejší a agresívnejší. Oproti pôvodnej verzii sa tiež zredukoval počet farebných variantov na dva najobľúbenejšie – červený a žltý. Karoséria v prípade monster trucku 9115 zostala zachovaná.

Pri truggy aj monster trucku najnovšie v základe pribudlo predné LED osvetlenie, ktoré je umiestnené v nárazníku. To poteší mnohých amatérskych pilotov predovšetkým pri jazde za zhoršenej viditeľnosti. Ďalšia novinka sa nachádza ihneď pod kapotážou. Ide o nový systém zámkov krytu akumulátora. Namiesto štyroch sa počet znížil na dva, s ktorými sa oproti pôvodnej verzii manipuluje o poznanie lepšie a výmena akumulátora tak zaberie kratší čas.
DLHŠIA DOBA JAZDY

Aj priložený akumulátor sa dočkal obmeny. K modelu sa teraz dodáva akumulátor Li-Ion s napätím 7,4 V a kapacitou 1500 mAh. S ním sa tak predĺžil aj čas jazdy modelu, keďže v minulých verziách boli RC autá dodávané s kapacitou batérie iba 700 mAh. Výhodou je aj konektor T-Dead, zásluhou čoho je model kompatibilný s viacerými akumulátormi z našej ponuky.
Pri samotnej jazde prídu vhod oceľové hnacie hriadele a unášače diferenciálu, ktoré nahradili existujúce plastové. Vďaka tomu model vydrží aj o niečo hrubšie zaobchádzanie a zároveň tak už nebude dochádzať k ohýbaniu týchto dielov vplyvom drsnej jazdy. Mierne sa zmenilo lisovanie ďalších plastových dielov, ako sú predné a zadné ramená, držiaky kapoty alebo kryt šasi modelu.
JEDNODUCHŠIA MANIPULÁCIA

Jedno z najväčších plus je pre nás predovšetkým tlačidlo na zapnutie, ktoré bolo predtým umiestnené v priestore na akumulátor a teraz sa nachádza na hornej časti šasi. Aj vďaka tomu je vypnutie modelov rýchle, jednoduché a nemusíte kvôli nemu odstrojovať karosériu auta.

Nesmieme tiež zabudnúť spomenúť aj nový vysielač, ktorý do ruky sadne o niečo lepšie ako ten z predchádzajúcej verzie a sú tu aj trimy predných kolies či trim rýchlosti.

ZÁVEROM

Inováciu zo záveru roka musíme hodnotiť len kladne. Nielenže sa príjemne zmenil vzhľad, ale aj nové jazdné vlastnosti prídu vhod každému pilotovi. Tieto RC autá tak môžeme odporučiť všetkým začiatočníkom, ktorí nemajú s prevádzkou RC modelov žiadne alebo len minimálne skúsenosti.20. júna 2022

Prečo nakupovať u RCprofi