RC plachetnica Explorer

RC plachetnica Explorer

Model plachetnice s laminátovým trupom dĺžky 655 mm v RTR verzii s 2,4 GHz súpravou, silným servom navijaku a štandardným servom kormidla. Celý popis »
Značka: Joysway Kód produktu: PM-4ST308808
Záruka: 2 roky EAN: 6949762280272
160,42 € s DPH
nie je skladom

Explorer je už dospelý model plachetnice, s ktorým si výborne zajazdíte na každej len trochu väčšej vodnej ploche. Vďaka prijateľným rozmerom a ľahko odnímateľnému sťažňu a kýlu je to jednoducho prepravovateľný verný spoločník na víkendové výpravy alebo dovolenku pri vode. Stačia len štyri tužkové alkalické batérie alebo akumulátory do vysielača a štyri pre prijímač, upevniť sťažeň, kýl kormidlo a plachty - a môžete vyraziť. Explorer je totiž dodávaný ako RC set - predmontovaná plachetnica s nainštalovanou elektronikou a štvorkanálovým proporcionálnym vysielačom 2.4 GHz.

Trup lode je laminátový, ľahký prístup k priestoru pre prijímačové akumulátory zaručuje odnímateľný poklop s penovým tesnením. Ak by ste sa z nejakého dôvodu potrebovali dostať k prijímaču a servám ovládajúcim kormidlo a plachty, je možné po vyskrutkovaní 4 skrutiek vyňať celé dvojposchodové preglejkové lôžko serv a elektroniky.

Sťažeň je z uhlíkovej trubky rovnako ako rahna, plachty sú vyrobené z pevnej syntetickej tkaniny (Dacronu) odolné proti roztrhnutiu, cípy plachiet sú zosilnené nalepenou plastovou fóliou. Nepohyblivé lanoví (zo super pevných nití Dyneema) s obvyklými napínačmi umožňuje nastavovať polohu sťažňa v širokom rozmedzí.

Palubnú elektroniku napájajú štyri tužkové akumulátory alebo alkalické batérie. Ak použijete kvalitné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním, ako sú naše RAY Long 2000 mAh alebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozícii zdroj pre niekoľko hodín plavby.

Vysielač je vybavený digitálnymi trimy (so zvukovou signalizáciou polohy) a prepínačmi zmyslu výchyliek, takže umožňuje jednoduché nastavenie a pohodlné riadenie modelu. Prijímač je umiestnený vo vodotesnom puzdre. Pre ovládanie lode je namontované mikroservo pre kormidlo a špeciálne silné navijákové servo pre ovládanie plachiet.

Výučbu plachtenia vám uľahčí návod s obrázkovým sprievodcom vysvetľujúcim manévrovanie lode pri plavbe po vetre i proti nemu. Slová ako laná vratiplachty, kosatka, halsa, križovanie ... už pre vás nebudú žiadnym tajomstvom!

Spolu s loďou je dodávaný preglejkový stojan, ktorý poslúži pri príprave lode na plavbu a v časoch mimo jachtársku sezónu vám umožní premeniť Explorer v elegantný bytový doplnok.

RC set obsahuje: hotový model plachetnice s osadenou palubnou elektronikou, štvorkanálový vysielač 2,4 GhHz, stojanček a návod na obsluhu.

Dĺžka [mm]655
Šírka [mm]150
Výška [mm]1338
Výška sťažňa [mm]915
Plocha plachiet [dm2]22.26
Plocha kosatky [dm2]7.66
Plocha vratiplachty [dm2]14.6
Hmotnosť [g]1300
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1,P2

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 7:00 - 16:00)

Príslušenstvo a náhradné diely

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na