RC plachetnica Explorer

RC plachetnica Explorer

Model plachetnice s laminátovým trupom dĺžky 655 mm v RTR verzii s 2,4 GHz súpravou, silným servom navijaku a štandardným servom kormidla. Celý popis »
Značka: Joysway Kód produktu: PM-4ST308808
Záruka: 2 roky EAN: 6949762280272
160,42 € s DPH
nie je skladom

Explorer je už dospelý model plachetnice, s ktorým si výborne zajazdíte na každej len trochu väčšej vodnej ploche. Vďaka prijateľným rozmerom a ľahko odnímateľnému sťažňu a kýlu je to jednoducho prepravovateľný verný spoločník na víkendové výpravy alebo dovolenku pri vode. Stačia len štyri tužkové alkalické batérie alebo akumulátory do vysielača a štyri pre prijímač, upevniť sťažeň, kýl kormidlo a plachty - a môžete vyraziť. Explorer je totiž dodávaný ako RC set - predmontovaná plachetnica s nainštalovanou elektronikou a štvorkanálovým proporcionálnym vysielačom 2.4 GHz.

Trup lode je laminátový, ľahký prístup k priestoru pre prijímačové akumulátory zaručuje odnímateľný poklop s penovým tesnením. Ak by ste sa z nejakého dôvodu potrebovali dostať k prijímaču a servám ovládajúcim kormidlo a plachty, je možné po vyskrutkovaní 4 skrutiek vyňať celé dvojposchodové preglejkové lôžko serv a elektroniky.

Sťažeň je z uhlíkovej trubky rovnako ako rahna, plachty sú vyrobené z pevnej syntetickej tkaniny (Dacronu) odolné proti roztrhnutiu, cípy plachiet sú zosilnené nalepenou plastovou fóliou. Nepohyblivé lanoví (zo super pevných nití Dyneema) s obvyklými napínačmi umožňuje nastavovať polohu sťažňa v širokom rozmedzí.

Palubnú elektroniku napájajú štyri tužkové akumulátory alebo alkalické batérie. Ak použijete kvalitné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním, ako sú naše RAY Long 2000 mAh alebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozícii zdroj pre niekoľko hodín plavby.

Vysielač je vybavený digitálnymi trimy (so zvukovou signalizáciou polohy) a prepínačmi zmyslu výchyliek, takže umožňuje jednoduché nastavenie a pohodlné riadenie modelu. Prijímač je umiestnený vo vodotesnom puzdre. Pre ovládanie lode je namontované mikroservo pre kormidlo a špeciálne silné navijákové servo pre ovládanie plachiet.

Výučbu plachtenia vám uľahčí návod s obrázkovým sprievodcom vysvetľujúcim manévrovanie lode pri plavbe po vetre i proti nemu. Slová ako laná vratiplachty, kosatka, halsa, križovanie ... už pre vás nebudú žiadnym tajomstvom!

Spolu s loďou je dodávaný preglejkový stojan, ktorý poslúži pri príprave lode na plavbu a v časoch mimo jachtársku sezónu vám umožní premeniť Explorer v elegantný bytový doplnok.

RC set obsahuje: hotový model plachetnice s osadenou palubnou elektronikou, štvorkanálový vysielač 2,4 GhHz, stojanček a návod na obsluhu.

Dĺžka [mm]655
Šírka [mm]150
Výška [mm]1338
Výška sťažňa [mm]915
Plocha plachiet [dm2]22.26
Plocha kosatky [dm2]7.66
Plocha vratiplachty [dm2]14.6
Hmotnosť [g]1300
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS1
Náročnosť pilotážeP1,P2

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.