11 % ZL’AVA na viac ano 3 000 produktov s kódom ZLAVA11. Len do 4. Marca.

Recenzia RC lietadla RMT Redwings 498

Zacnelo sa nám po lietaní, a tak sme sa rozhodli po dlhšom čase otestovať RC lietadlo. Vybrali sme si perfektného spoločníka pre začiatočníkov a najmenších pilotov – RC lietadlo RMT Redwings 498.

RC letadlo RMT Redwings 498

Obsah balenia

RC lietadlo RMT Redwings 498 predávame ako RTF, teda „Ready To Fly“. V škatuli sme okrem samotného RC lietadla našli aj Li-Pol akumulátor 3,7 V s kapacitou 300 mAh, USB nabíjačku, návod a dve náhradné vrtule. Jediné, čo nám chýbalo, aby sme mohli hneď vzlietnuť, boli 3 AA batérie do vysielača. Nezabudnite si ich k modelu dokúpiť.;-)

Prvé dojmy

RC lietadlo RMT Redwings 498 je ideálne pre začiatočníkov a neskúsených letcov. Na prvý pohľad je totiž jasné, že tento model je vyrobený z veľmi odolného EPP materiálu, ktorý odolá aj častým pádom a kolíziám. Nabíjame akumulátor, to nám trvalo cca 60 minút, a vyrážame na neďaleké modelárske letisko. Už sa nemôžeme dočkať, až model konečne vyskúšame.

RC letadlo RMT Redwings 498 detail krídla

Vo vzduchu

RC lietadlo RMT Redwings 498 poháňajú dva výkonné mikromotory. Priložená batéria nám vydržala asi na 25 minút zábavy. Dvojkanálový vysielač má dosah 100 m a pracuje na frekvencii 2,4 GHz, v jednom priestore teda môže lietať viac lietadiel bez toho, aby sa navzájom rušili. Ovládanie vysielača je veľmi jednoduché a intuitívne, opäť ideálne pre začiatočníkov.

Milo nás prekvapilo správanie modelu za veterného počasia. Vďaka uhlíkovým výstuhám v krídlach si RC lietadlo RMT Redwing 498 hravo poradilo aj s väčšími nárazmi vetra. Náhradné vrtule sme pri našom testovaní nepotrebovali, ale do budúcna sa budú určite hodiť.

RC letadlo RMT Redwings 498

Na záver

Pokiaľ s lietaním začínate alebo hľadáte model pre deti, je RC lietadlo RMT Redwings 498 ideálnou voľbou. Ľahko sa ovláda a je naozaj veľmi odolné voči kolíziám, ku ktorým u začiatočníkov často dochádza.

RC lietadlo RMT Redwings 498 je síce veľmi odolné, určite ale nie je nezničiteľné. Nemusíte sa však báť, keď dôjde k väčšej kolízii, model ľahko opravíte pomocou špeciálnych lepidiel. Súčasťou balenia sú aj dve náhradné vrtule pre prípad ich zničenia pri kolízii alebo páde lietadla.

Na väčšiu porciu zábavy by sme odporúčali kúpiť RC lietadlo RMT Redwings 498 vo výhodnej súprave s náhradnou batériou. S touto súpravou vám lietadlo vydrží lietať dvakrát tak dlho a vy si užijete dvakrát toľko zábavy.


Autor článku: Tím RCprofi

30. januára 2024

Prečo nakupovať u RCprofi