20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

Recenzia Kavan Alpha 1500V2

Nová verzia populárneho vetroňa Alpha 1500, najnovšie pod značkou Kavan, je tu! Napriek mnohým inováciám si tento elektrovetroň zachoval niektoré rysy pôvodnej verzie a poteší tak mnohých amatérskych a začínajúcich letcov a pilotov.
Alpha V2 si zachovala rysy verzie V1 tohto modelu, ale zároveň prešla inováciou, ktorá je zjavná už na prvý pohľad. Už samotný dizajn nabral na väčšej atraktivite a rozhodne sa tak na nebi nestratí. Novinkou sú predovšetkým dve farebné verzie – čierna a modrá.

Zjavný je aj pozmenený profil krídla. Čo sa týka materiálu, oproti pôvodnému EPP bol v prípade verzie V2 použitý EPO, zásluhou čoho sú diely jemnejšie a presnejšie, ale stále si zachovávajú svoju odolnosť.
Čo sa týka ďalších noviniek – verzia V2 je oproti pôvodnej o 5 centimetrov dlhšia, súprava RTF obsahuje trojčlánkový akumulátor 11,1 V oproti pôvodnému dvojčlánkovému s napätím 7,4 V, je tu tiež 30 A regulátor otáčok, LED osvetlenie a veľa pilotov rozhodne poteší aj osemkanálový vysielač KAVAN/Radiolink 2,4 GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestretom spektre).

Vysielač je samostatná téma, pretože po pripojení k PC či aplikácii pre smartfóny s operačným systémom Android či iOS máte možnosť nastavovať programovo veľkosti a zmysly výchyliek, používať dvojité výchylky, exponenciálny priebeh výchyliek a ďalšie inteligentné funkcie.

Na lietadle si môžete zmeniť pomer dĺžok pák na servoch a na kormidlách môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí, čo je vhodné pre začiatočníkov, ktorí začnú s malými výchylkami, a skúsenejší piloti si môžu nastaviť väčšie, ktoré umožnia vykonávať základné akrobatické prvky .

Model Alpha 1500 V2 je tak vybavený skvelou elektronikou značky Kavan, ktorá zaručí plynulý chod modelu a jeho dlhú životnosť.
Tento vetroň je vhodný predovšetkým pre amatérov a začiatočníkov, aby sa naučili zaobchádzať s akrobatickými vetroňmi. Vyrába sa v dvoch farebných vyhotoveniach, a to v modrom a čiernom, a v troch verziách – RTF M1 (páka plynu na pravej strane), RTF M2 (páka plynu na ľavej strane) a ARF kit, ku ktorému musíte dokúpiť osemkanálový FHSS prijímač a vysielač, pohonný akumulátor a nabíjačku.

S Alphou 1500 V2 sme skúsili pár cvičných letov a model môžeme len odporučiť. Ovládanie modelu je ľahké a presné, model dokáže začiatočníkom vďaka svojej konštrukcii a ovládateľnosti odpustiť aj väčšie chyby. Alpha vás tak príjemnou formou dokáže zoznámiť s ovládaním troch osí – smeroviek, krídeliek a výškovky, čo využijete pri prechode na akrobatické vetrone či polomakety. Výkon motora je dostatočný na svižné stúpanie a citlivo reaguje aj na slabšiu termiku. Pokiaľ sa rozhodujete o nákupe prvého vetroňa, Alpha 1500 V2 je tou správnou voľbou!
17. júna 2022

Prečo nakupovať u RCprofi