RC vrtuľník Solo Pro 100 3D

RC vrtuľník Solo Pro 100 3D

Miniatúrny 3D vrtuľník, 2.4 GHz, priemer rotora 246 mm Celý popis »
Značka: Nine Eagles Kód produktu: PM-NE4226
Záruka: 2 roky EAN: 6943481730681
99,61 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!
Doska cykliky CCPM ovládaná elektronicky mixovanými servami, flybarless "bezpádlová" rotorová hlava s 3G trojosým gyro systémom namiesto obvyklého mechanického stabilizátora Bell-Hiller a gyra stabilizujúceho vrtuľník okolo zvislej osi - to sú vymoženosti, na aké ste už celkom zvyknutí u "veľkých" modelov vrtuľníkov. Teraz ale tieto najmodernejšie výkriky techniky dorazili aj do kategórie izbových vrtuľníkov! S mikrominiatúrnym SOLO PRO 100D s nosným rotorom o priemere 246 mm dostávate plnohodnotný 3D vrtuľník s 3G flybarless systémom a CCPM doskou cykliky, s ktorým môžete lietať na chrbte a vôbec "okopávať" vzduch pod šírou oblohou za kľudného počasia alebo v každej väčšej miestnosti či hale!

Pozrime sa bližšie na tento najnovší skvost z konštrukčných kancelárií NINE EAGLES. Podobne ako u iných izbových vrtuľníkov tejto firmy tvoria základ konštrukcie trupu ľahký plastový výlisok s pripojeným lyžinovým podvozkom a chvostovým nosníkom zo štvorhrannej uhlíkové rúrky. V ráme je uložený jednosmerný elektromotor poháňajúci nosný rotor, druhý miniatúrny elektromotor priamo poháňa vyrovnávací rotor. Elektronika vrtuľníka s tromi integrovanými lineárnymi servami je umiestnená na dvoch doskách pred a za hlavným hriadeľom. Robustný 3mm hlavný hriadeľ je uložený v guličkových ložiskách. Doska cykliky je prevažne plastová s guličkovým ložiskom, s veľkým vonkajším priemerom, slúžiacim ako vnútorná časť posúvaná po hlavnom hriadeli. Vďaka 3G flybarless systému a elektronickému CCPM je rotorová hlava veľmi jednoduchá - až sa môže zdať, že niečo chýba. Ale nechýba nič! Unášače listov nosného rotora sú nádhernou miniatúrou unášačov "veľkých" vrtuľníkov - so všetkými tými guličkovými ložiskami a tlmiacimi vložkami! Ľahko snímateľná športová kabína je tvorená veľmi ľahkým výliskom z odolného plastu. Pre napájanie vrtuľníka slúži jednočlánkový Li-Pol akumulátor 3.7 V, 200 mAh uložený na spodnej strane trupu medzi lyžinami.

3D vrtuľník si každý automaticky spojí s pokročilou počítačovou RC súpravou s programovateľnými krivkami plynu a kolektívu, CCPM mixom, s letovými režimami, diaľkovo riadeným ziskom gyra, exponenciálami, dvojitými výchylkami... A presne to tiež ponúka šesťkanálový vysielač J6 PRO 2.4 GHz DSSS dodávaný v sade s vrtuľníkom. Okrem základných funkcií, ako je nastaviteľná veľkosť výchyliek, obracanie zmyslu výchyliek, dvojité výchylky, subtrimy, exponenciálny priebeh výchyliek tu nájdete päťbodové krivky plynu a kolektívu pre dva letové režimy Normal a 3D, možnosť prepínania zisku gyra, možnosť nastavovania dvoch dosiek cykliky (90° a 120° CCPM) a CCPM mix. Ako je už u NINE EAGLES tradíciou, vysielače majú veľmi ľahko prepínateľný mód krížových ovládačov 1 a 2 (pákou uloženou pod krytkou na zadnej strane vysielača). Ak by vás omrzeli vrtuľníky, vysielač má program aj pre lietadlá so základnými mixami pre samokrídla, motýlikové chvostové plochy a flaperony.

Všetko potrebné je už predprogramované, takže stačí vrtuľník vybaliť, pomocou dodávanej nabíjačky (s nastaviteľným prúdom a sieťovým zdrojom) nabiť pohonný akumulátor, podľa podrobného návodu s názornými obrázkami skontrolovať všetky funkcie vrtuľníka - a môžete vzlietnuť!

SOLO PRO 100D je plnohodnotný 3D vrtuľník s ovládaným kolektívom - a ako taký predpokladá zodpovedajúce pilotné skúsenosti. Už to nie je "dvojrotorák" u ktorého len pridáte plyn, vrtuľník vzlietne a pokojne visí bez zásahov do riadenia. SOLO PRO 100D je určený pre stredne pokročilých až pokročilých pilotov, ktorí už majú skúsenosti s vrtuľníkmi s ovládaným kolektívom ("šesťkanálovými"). Nie je to stroj, ktorý by bol ten najvhodnejší, ak chcete začať s lietaním s plnohodnotnými vrtuľníkmi - aj u vrtuľníkov platí, že väčší model je stabilnejší a ľahšie zvládnuteľný. Avšak s dostatočnou dávkou vytrvalosti, pokory a hlavne predchádzajúcom veľmi usilovnom tréningu na počítačovom RC simulátore sa dá začínať aj so SOLO PRO 100D - pre tento prípad sme do návodu pridali "začiatočnícke" krivky plynu a kolektívu, ktoré vám poslúžia pri úvodnom nácviku visenia a základného ovládania modelu.

RC set vrtuľníka obsahuje:

  • 100% zostavený model SOLO PRO 100D
  • Predprogramovaný šesťkanálový počítačový vysielač J6 PRO 2.4 GHz
  • Pohonný akumulátor Li-Pol 3.7 V 200 mAh
  • Nabíjačka s nastaviteľným nabíjacím prúdom (0.3, 0.4, 0.5, 0.6 a 0.7 A) so sieťovým zdrojom
  • Sada náhradných rotorových listov
  • Krížový skrutkovač
  • Návod na obsluhu modelu a RC súpravy

Priemer nosného rotora [mm]246
Dĺžka [mm]240
Hmotnosť [g]45
Ovládané funkcieM,Kl,Ko,Kp,Vr,Gyro
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP2,P3

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na