RC vrtuľník Solo Pro 100 3D

RC vrtuľník Solo Pro 100 3D

Miniatúrny 3D vrtuľník, 2.4 GHz, priemer rotora 246 mm Celý popis »
Značka: Nine Eagles Kód produktu: PM-NE4226
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 6943481730681
99,61 € s DPH
nie je skladom
Doska cykliky CCPM ovládaná elektronicky mixovanými servami, flybarless "bezpádlová" rotorová hlava s 3G trojosým gyro systémom namiesto obvyklého mechanického stabilizátora Bell-Hiller a gyra stabilizujúceho vrtuľník okolo zvislej osi - to sú vymoženosti, na aké ste už celkom zvyknutí u "veľkých" modelov vrtuľníkov. Teraz ale tieto najmodernejšie výkriky techniky dorazili aj do kategórie izbových vrtuľníkov! S mikrominiatúrnym SOLO PRO 100D s nosným rotorom o priemere 246 mm dostávate plnohodnotný 3D vrtuľník s 3G flybarless systémom a CCPM doskou cykliky, s ktorým môžete lietať na chrbte a vôbec "okopávať" vzduch pod šírou oblohou za kľudného počasia alebo v každej väčšej miestnosti či hale!

Pozrime sa bližšie na tento najnovší skvost z konštrukčných kancelárií NINE EAGLES. Podobne ako u iných izbových vrtuľníkov tejto firmy tvoria základ konštrukcie trupu ľahký plastový výlisok s pripojeným lyžinovým podvozkom a chvostovým nosníkom zo štvorhrannej uhlíkové rúrky. V ráme je uložený jednosmerný elektromotor poháňajúci nosný rotor, druhý miniatúrny elektromotor priamo poháňa vyrovnávací rotor. Elektronika vrtuľníka s tromi integrovanými lineárnymi servami je umiestnená na dvoch doskách pred a za hlavným hriadeľom. Robustný 3mm hlavný hriadeľ je uložený v guličkových ložiskách. Doska cykliky je prevažne plastová s guličkovým ložiskom, s veľkým vonkajším priemerom, slúžiacim ako vnútorná časť posúvaná po hlavnom hriadeli. Vďaka 3G flybarless systému a elektronickému CCPM je rotorová hlava veľmi jednoduchá - až sa môže zdať, že niečo chýba. Ale nechýba nič! Unášače listov nosného rotora sú nádhernou miniatúrou unášačov "veľkých" vrtuľníkov - so všetkými tými guličkovými ložiskami a tlmiacimi vložkami! Ľahko snímateľná športová kabína je tvorená veľmi ľahkým výliskom z odolného plastu. Pre napájanie vrtuľníka slúži jednočlánkový Li-Pol akumulátor 3.7 V, 200 mAh uložený na spodnej strane trupu medzi lyžinami.

3D vrtuľník si každý automaticky spojí s pokročilou počítačovou RC súpravou s programovateľnými krivkami plynu a kolektívu, CCPM mixom, s letovými režimami, diaľkovo riadeným ziskom gyra, exponenciálami, dvojitými výchylkami... A presne to tiež ponúka šesťkanálový vysielač J6 PRO 2.4 GHz DSSS dodávaný v sade s vrtuľníkom. Okrem základných funkcií, ako je nastaviteľná veľkosť výchyliek, obracanie zmyslu výchyliek, dvojité výchylky, subtrimy, exponenciálny priebeh výchyliek tu nájdete päťbodové krivky plynu a kolektívu pre dva letové režimy Normal a 3D, možnosť prepínania zisku gyra, možnosť nastavovania dvoch dosiek cykliky (90° a 120° CCPM) a CCPM mix. Ako je už u NINE EAGLES tradíciou, vysielače majú veľmi ľahko prepínateľný mód krížových ovládačov 1 a 2 (pákou uloženou pod krytkou na zadnej strane vysielača). Ak by vás omrzeli vrtuľníky, vysielač má program aj pre lietadlá so základnými mixami pre samokrídla, motýlikové chvostové plochy a flaperony.

Všetko potrebné je už predprogramované, takže stačí vrtuľník vybaliť, pomocou dodávanej nabíjačky (s nastaviteľným prúdom a sieťovým zdrojom) nabiť pohonný akumulátor, podľa podrobného návodu s názornými obrázkami skontrolovať všetky funkcie vrtuľníka - a môžete vzlietnuť!

SOLO PRO 100D je plnohodnotný 3D vrtuľník s ovládaným kolektívom - a ako taký predpokladá zodpovedajúce pilotné skúsenosti. Už to nie je "dvojrotorák" u ktorého len pridáte plyn, vrtuľník vzlietne a pokojne visí bez zásahov do riadenia. SOLO PRO 100D je určený pre stredne pokročilých až pokročilých pilotov, ktorí už majú skúsenosti s vrtuľníkmi s ovládaným kolektívom ("šesťkanálovými"). Nie je to stroj, ktorý by bol ten najvhodnejší, ak chcete začať s lietaním s plnohodnotnými vrtuľníkmi - aj u vrtuľníkov platí, že väčší model je stabilnejší a ľahšie zvládnuteľný. Avšak s dostatočnou dávkou vytrvalosti, pokory a hlavne predchádzajúcom veľmi usilovnom tréningu na počítačovom RC simulátore sa dá začínať aj so SOLO PRO 100D - pre tento prípad sme do návodu pridali "začiatočnícke" krivky plynu a kolektívu, ktoré vám poslúžia pri úvodnom nácviku visenia a základného ovládania modelu.

RC set vrtuľníka obsahuje:

  • 100% zostavený model SOLO PRO 100D
  • Predprogramovaný šesťkanálový počítačový vysielač J6 PRO 2.4 GHz
  • Pohonný akumulátor Li-Pol 3.7 V 200 mAh
  • Nabíjačka s nastaviteľným nabíjacím prúdom (0.3, 0.4, 0.5, 0.6 a 0.7 A) so sieťovým zdrojom
  • Sada náhradných rotorových listov
  • Krížový skrutkovač
  • Návod na obsluhu modelu a RC súpravy

Priemer nosného rotora [mm]246
Dĺžka [mm]240
Hmotnosť [g]45
Ovládané funkcieM,Kl,Ko,Kp,Vr,Gyro
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP2,P3

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi