55817 Prijímač. RX-5 M-LINK, 2.4 GHz

55817 Prijímač. RX-5 M-LINK, 2.4 GHz

Značka: Multiplex Kód produktu: PD-1M151499
Záruka: 2 roky EAN: 4041033018170
71,85 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!
Miniatúrny päťkanálový 2,4 GHz prijímač s FHSS systémom MULTIPLEX M-LINK s prenosom telemetrie a zvýšeným rozsahom napájacieho napätia (4-6 Ni-xx, 2s Li-poly). Použitie M-LINK prenosové technológie prináša vysokú odolnosť voči rušeniu a možnosť nastavenia núdzových výchyliek (fail-safe) pre prípad výpadku alebo silného rušenia signálu vysielača.

Prijímač je určený pre všeobecné použitie predovšetkým v menších a ľahších modeloch všetkých kategórií; vďaka kompaktným rozmerom, nízkej hmotnosti a konektorom zasúvaným v pozdĺžnej osi je obzvlášť vhodný pre modely s veľmi štíhlym trupom, ako sú RC hádzadlá a pod.

RX-5 M-LINK je možné pomocou diverzitného kábla # 85070 prepojiť do "tandemu" s ľubovoľným M-LINK prijímačom MULTIPLEX umožňujúcim "dvojprijímačový" prevádzkový režim. Prepojené prijímače potom na palube modelu pracujú spoločne, pričom servám je odovzdávaný vždy signál z prijímača s najkvalitnejším príjmom. Jednoducho tak môžete realizovať palubnú sústavu s dvoj- alebo trojnásobnou diverzitou (ak je druhý prijímač dvojitý z rady "DR") pre zaistenie ideálnych príjmových podmienok a eliminovať tak vplyv smerovosti prijímačových antén. Týmto spôsobom dosiahnete dosiaľ nepoznanej úrovne bezpečnosti prenosu riadiaceho signálu.

RX-5 M-LINK má tiež možnosť výstupný servosignál odovzdávať do ďalších zariadení, ako sú riadiace jednotky pre flybarless vrtuľníky alebo multikoptéry, v sériovej podobe po jednom kábli v systéme SRXL-MULTIPLEX. Tým sa výrazne zjednodušuje palubná inštalácia, odpadá množstvo prepojovacích káblov. Pozn .: Prijímač môže pracovať buď v dvojprijímačovom režime, alebo so sériovým servo výstupom - oboje súčasne nie je možné.

Párovanie s vysielačom a nastavovanie fail-safe núdzových výchyliek sa vykonáva s pomocou programovacieho tlačidla SET na prijímači, prevádzkové stavy sú indikované LED diódou.

Prijímač je vybavený dátovou zásuvkou pre pripojenie vonkajších snímačových modulov (až 16 modulov prepojovaných sériovo) pre prenos telemetrie do vysielača.

Pri použití PC interfejsového kábla #85149 a PC programu MULTIPLEX Launcher (voľne k stiahnutiu na webových stránkach MULTIPLEX) alebo programátora #82094 MultiMate môžete nastavovať núdzové výchylky Fail-safe individuálne pre jednotlivé kanály. Je tak možné realizovať kombinované nastavenie obvyklé pre modely vrtuľníkov - v núdzovom stave sa plyn sťahuje na voľnobeh, zatiaľ čo ostatné serva zachovávajú poslednú správnu polohu, čím sa obmedzí riziko prudkého "skoku" kolektívneho a cyklického riadenia po obnovení normálneho príjmu.

Pri použití PC interfejsového kábla #85149 a PC programu MULTIPLEX Launcher môžete tiež aktualizovať softvér prijímača, detailne skúmať stav čítača chybových stavov (registruje chyby napájania a príjmu signálu) a priraďovať adresy pre vonkajšie telemetrické senzorové moduly (pričom jednu z adries môžete nastaviť ako prioritnú - hodnoty z nej budú do vysielača putovať častejšie, ako z ostatných senzorov, takže zvolená hodnota bude aktuálnejšie, bez oneskorenia) a prepínať dvojprijímačový prevádzkový režim alebo prevádzku so sériovým servo výstupom.

Prijímač RX-5 M-LINK je vybavený zdierkami pre štandardné konektory UNI (=JR/Graupner, Hitec).

Modulácia/Kódovanie2.4 GHz M-LINK
Počet kanálov5
FunkcieFail-safe, Telemetria, Dvojprijímačová prevádzka
Napájanie4.8 V,6 V,7.4 V
Dĺžka [mm]54
Šírka [mm]22.3
Výška [mm]11.5
Hmotnosť [g]13

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na