I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo. Vyberajte si »

AURORA 9X 9-kanálová Maxima 9 2.4 GHz,TX aku (mode 1)

Doprava zadarmo

AURORA 9X 9-kanálová Maxima 9 2.4 GHz,TX aku (mode 1)

Značka: Hitec Kód produktu: PD-1HI1196
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0669962100090
303,68 € s DPH
nie je skladom

Najnovšie správy: AURORA 9X hovorí česky!

S potešením oznamujeme, že bola práve sprístupnená nová verzia softvéru 1.01, ktorá obsahuje okrem anglického menu aj menu v češtine, nemčine, španielčine a taliančine. Jazyky môžete ľubovoľne prepínať vo funkcii INFO v Systémovom menu. Aktualizácie softvéru sa vykonáva s pomocou USB rozhrania HPP-22 (softvér verzia 1.16 alebo novšia).


AURORA 9X

Nenechajte sa zmýliť letmým pohľadom – Aurora 9X je naozaj, ale naozaj úplne nové rádio. Posúďte sami:

 • Nový dvojitý procesor zaručuje bleskurýchlu odozvu systému 7 ms
 • S rozlíšením 4096 krokov dostávate 4x jemnejší a presnejší chod serv oproti Aurore 9
 • Super jemné digitálne trimy s až 200 krokmi
 • Nový 5.1 "dotykový displej s rýchlejšou odozvou a zníženou spotrebou výrazne predlžujúcou prevádzkovú dobu
 • Aurora 9X pracuje s 3 prenosovými protokolmi:
  • novým super rýchlym jednosmerným AFHSS protokolom (s novými prijímačmi Maxima a digitálnymi servami), ktorý ocenia predovšetkým piloti 3D vrtuľníkov a lietadiel
  • existujúcim obojsmerným AFHSS protokolom (s prijímačmi Minimá a telemetrickými prijímačimi Optima, s analógovými aj digitálnymi servami)
  • SLT protokolom
 • Väčšina predprogramovaných mixov, krivky plynu a kolektívu aj voľne programovateľné mixy sa komfortne nastavujú ako 7-bodové krivky
 • Pribudli nové mixy (okrem iného nožový let pre lietadlá, "Swash Ring" pre vrtuľníky)
 • Vylepšené veľké množstvo súčasných funkcií a spríjemnenie programovanie (napr. pribudlo kopírovanie letových režimov)
 • Vibračný motor pre zvýraznenie výstražných hlásení a varovania.

Teraz si jednotlivé vylepšenia a zmeny preberieme podrobnejšie

HARDWAROVÉ NOVINKY

1. VF diel je teraz integrovaný do elektroniky vysielača, netvorí už vyberateľný VF modul, čo prispieva k zjednodušeniu konštrukcie a zvýšeniu spoľahlivosť v prevádzke. Odpadol tiež vonkajší káblik anténneho zvodu. Párovacie tlačidlo a indikačné LED na VF module sú teraz nahradené softvérovými funkciami ovládanými dotykovým displejom.

2. "Srdcom" elektroniky je dvojitý procesor umožňujúci (pri použití nových prijímačov Maxima) dosahovať vynikajúce odozvy systému ("latency") - čo z Aurory 9X robí v súčasnosti "najrýchlejšiu" RC súpravu dostupnú na trhu. Dvojitý procesor taktiež dovoľuje využívať rozlíšenie 4096 krokov pre extrémne jemný a presný chod serv. To všetko ocenia predovšetkým piloti 3D vrtuľníkov a akrobatických lietadiel - v spojení s modernými rýchlymi digitálnymi servami teraz môžu vychutnávať naozaj drvivo presné riadenie s bleskurýchlu odozvou!

3. Vysoký výkon a rýchlosť procesora spolu s rádovo vyššou kapacitou pamäte umožňuje prevádzku vysielača s využitím niekoľkých 2.4 GHz vysielacích protokolov:

 • Pre plné využitie možností Aurory 9X bol vyvinutý nový super rýchly jednosmerný AFHSS protokol s novými prijímačmi Maxima 6 a Maxima 9 umožňujúce dosahovať veľmi krátkej odozvy systému ("latency"), čo spolu s riadiacim signálom s vyššou opakovacou rýchlosťou ("frame rate") 7 ms zaručuje naozaj bleskurýchle reakcie riadenia. To samozrejme vyžaduje používanie digitálnych serv so zodpovedajúcimi parametrami (prijímače Maxima pracujú LEN s digitálnymi servami, analógové nie sú schopné so signálom s opakovacou rýchlosťou 7 ms fungovať).
 • Aurora 9X samozrejme môže pracovať s existujúcim obojsmerným AFHSS protokolom (s prijímačmi Minimá a telemetrickými prijímači Optima) s analógovými (s bežnou opakovacia rýchlosťou 20 ms) aj digitálnymi servami. Pri použití telemetrických prijímačov Optima vysielač samozrejme ponúka zobrazovanie telemetrických dát na displeji zo všetkých typov telemetrických ústrední a snímačov Hitec, rovnako ako možnosť pripojenia hlasového výstupu telemetrie HTS-Voice.
 • Aurora 9X môže pracovať aj s SLT protokolom, kompatibilným s mnohými RTF a Tx-Ready modely, napr. Hobbico, Nine Eagles a iné.

4. Nový 5.1" dotykový displej má rýchlejšiu odozvu a vďaka novej technológii riadenia "Power Misery" tiež zníženú spotrebu výrazne predlžujúcu prevádzkovú dobu

5. Celkový počet prepínačov zostáva rovnaký, ale teraz máte k dispozícii štyri trojpolohové prepínače (predtým iba dva).

6. Doterajšia zvuková či optická signalizácia prevádzkových stavov, stlačenia displeja a výstražných hlásení je doplnená o signalizáciu vibračnú. V programe vysielača pritom môžete voliť, ktoré spôsoby signalizácie budú aktívne.

7. Aurora 9X je štandardne dodávaná s NiMH akumulátorom 7,2 V 2000 mAh (o 50% vyššia kapacita ako u Aurory 9). Akumulátor má nový konektor (štandardný 3-kolíkový Futaba/UNI) - "blbuvzdornejší" s ohľadom na správne zapojenie a odolnejšie pri častejšom odpájaní a zapájaní.

8. Vo vybavení Aurory 9X sa teraz objavuje praktický plastový stylus pre presné a pohodlné ovládanie dotykového displeja. "Mimo prevádzky" ho môžete bezpečne uložiť do zapusteného držiaka na zadnej strane vysielača.

SOFTWAROVÉ NOVINKY (v porovnaní s software V1.09 Aurory 9)

1. Digitálne trimy majú teraz až 200 krokov s nastaviteľnou veľkosťou kroku.

2. Nové programové funkcie pre akrobatické lietadlá (ACRO):

 • Trim klapiek pre presné trimovanie klapiek.
 • Mix pre nožový let (kombinovaný mix smerovka -> krídelká a smerovka ->výškovka) s nezávisle nastaviteľnými pomermi pre oba dielčie mixy pre všetky letové režimy.

3. Nové programové funkcie pre vetrone (GLID):
- Funkcia Offset pre presné individuálne trimovanie oboch krídeliek, oboch klapiek a výškovky vo všetkých letových režimoch.

4. Nové programové funkcie pre vrtuľníky (HELI):
- Limit kolektívu (Swash Ring) pre limitovanie výchyliek dosky cykliky pre cyklické riadenie.

5. Vylepšené funkcie:

 • Kopírovanie letových režimov – dodatočné letové režimy nemusíte vytvárať jednu funkciu po druhej, ale môžete prekopírovať už existujúci režim a previesť len nutné zmeny.
 • Letové režimy je teraz možné prepínať okrem prepínačov aj proporcionálnymi ovládačmi (podobne, ako sa spúšťajú stopky plynu joystickom plynu).
 • Pre Dvojité výchylky a Exponenciálne výchylky je teraz možné nastavovať rôzne hodnoty pre obe polovice pohybu príslušného ovládača.
 • Voľne programovateľné mixy sú nastaviteľné ako 7-bodové krivky oproti 3-bodovým u Aurory 9.
 • Krivky plynu (ACRO a HELI) a kolektívu (HELI) sú pre všetky letové režimy volne nastaviteľné ako 7- bodové v režimu X – Y. Krivka sa programuje tak, že najskôr s pomocou ovládača plynu ľubovoľne zvolíte polohu bodu krivky (osa X) a k nemu zadáte požadovanú hodnotu plynu alebo kolektívu (osa Y). Vďaka tomu môžete krivky veľmi jemne dolaďovať. Ak to budete potrebovať, môže napríklad všetkých 5 „vnútorných“ bodov krivky ležať medzi 50-90% výchylkami ovládača plynu – alebo kdekoľvek inde!
 • Väčšina predprogramovaných mixov je nastaviteľná ako 7-bodové krivky nezávisle pre všetky letové režimy (prehľad funkcií pozri porovnávaciu tabuľku v "Technických parametroch").

  Pozn.: Samozrejme, ak 7-bodové krivky nepotrebujete, môžete ľubovolný počet nadbytočných bodov proste vyradiť, a programovanie vysielača mať pekne jednoduché.
 • Mix Spojler (Aerodynamická brzda, ACRO a HELI) má teraz nezávisle nastaviteľnú rýchlosť vysúvanie a zasúvanie pri ovládaní prepínačom.
 • Automatické priraďovanie prepínačov - ak prepnete prepínač po vstupe do menu priraďovanie prepínačov, automaticky sa priradí pre danú funkciu.
 • Menu Timer (Časomiera) je doplnené o čítač počtu letov pre každú jednotlivú pamäť modelov. Zvýšenie stavu čítača o 1 let môže byť odvodené od zapnutia/vypnutia vysielača, uplynutie nastavenej doby alebo prepnutie priradeného prepínača. Stav čítača je zobrazovaný v prevádzkovom menu.
 • Stĺpcové ukazovatele servo monitore teraz zobrazujú okrem pohybu serv aj nastavené limity výchyliek a EPA.
 • "Hardvérový reverz" - zmysel výchyliek všetkých ovládačov a prepínačov na vysielači je možné v programe "hardvérovo" obrátiť - to je užitočné napr. pre pilotov, ktorí plyn pridávajú sťahovaním kniplu nadol.
 • POROVNÁVACIA TABUĽKA HLAVNÝCH FUNKCII AURORA 9X VERSUS AURORA 9

  Pozn.: 1: Aurora 9X verzia softwaru 1.00, Aurora 9 verzia softwaru 1.09
  Pozn. 2: Tabuľka neobsahuje úplný zoznam funkcii vysielačov, ale len vybrané funkcie slúžiace k objasneniu rozdielov medzi oboma vysielačmi

Aurora 9XAurora 9
Prenosový protokol 2.4 GHzAFHSS jednosmerný a obojsmerný, SLTAFHSS obojsmerný
Rozlíšenie4096 krokov1024 krokov
2-polohové prepínače4 (z toho jeden rýchlospínač)6 (z toho jeden rýchlospínač)
3-polohové prepínače42
Pamäť modelov3030
Letové režimy8 (prepínateľné prepínače a ovládače)8 (prepínateľné prepínače)
Kopírovanie letových režimovÁnoNie
Programovateľné mixy8 (7-bodové)8 (3-bodové)
Hardwarový revers ovladačov (softwarovo)ÁnoNie
Čítač počtu letovÁnoNie
Premenovanie AUX kanálovÁnoNie
Automatické priradenie prepínačovÁnoNie
Menu v češtineK stiahnutiu zdarma s pomocou HPP-22K stiahnutiu zdarma s pomocou HPP-22
Základné funkcie
Expo a Dvojité výchylkyÁno, dvojité (max. 24 hodnôt**)Áno (max. 24 hodnôt)
Servo monitorÁno (výchylky, limit a EPA)Áno (výchylky)
Funkcie pre akrobatické lietadlá (ACRO)
Krivka plynuÁno (7-bodov, X-Y režim* * *, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Mix krídelká-smerovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt*)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix výškovka-camberÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix smerovka-krídelkáÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix nožový letÁno (max. 8 hodnôt, Adjust)Nie
Mix krídelká-klapkyÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno
Ovládanie klapiekÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt, Adjust)Áno
Trim klapiekÁnoNie
Spoiler (aerodynamická brzda)Áno (max. 8 hodnôt, rýchlosť a oneskorenie zasúvania/vysúvania)Ovláda sa manuálne kanálovým ovládačom
Mix spoiler-výškovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix camber (zakrivenie odtokovej hrany)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Funkcie pre vetroňa (GLID)
Mix ovládania motoraÁno (prepínačom alebo ovládačom plynu, rýchlosť a oneskorenie rozbehu)Áno (prepínačom, rýchlosť a oneskorenie rozbehu, max. 8 hodnôt)
Spoiler (aerodynamická brzda)Áno (max. 8 hodnôt, rýchlosť a oneskorenie zasúvania/vysúvania)Ovláda sa manuálne kanálovým ovládačom
Mix krídelká-smerovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix smerovka-krídelkáÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix krídelká-klapkyÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix výškovka-camberÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Ovládanie klapiekÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 24 hodnôt, Adjust)
Butterfly/Crow mixÁno (max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Mix spoiler-výškovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix camber (zakrivenie odtokovej hrany)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Mix offsetÁno (max. 8 hodnôt)Nie
Funkcie pre vrtuľníky (HELI)
Swash ring (limit kolektívu)ÁnoNie
RevomixÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt)Áno (3-body, max. 24 hodnôt)
Krivka kolektívuÁno (7-bodov, X-Y režim, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Krivka plynuÁno (7-bodov, X-Y režim, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Hardware
Vibračná signalizáciaÁnoNie
Výmenný VF modulNieÁno

*) Max. 8 hodnôt znamená, že funkcia alebo parameter môže mať rôznu hodnotu v každom z max. 8 letových režimov.
**) Max. 24 hodnôt znamená, že funkcia alebo parameter môže mať rôznu hodnotu v každom z max. 8 letových režimov a navyše v každom režime ešte môžete priradiť 2- alebo 3-polohový prepínač prepínajúci dve alebo tri hodnoty pre každý letový režim.
***) Adjust - túto funkciu alebo parameter je možné priradiť pre dolaďovanie za letu.

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi