AURORA 9X 9-kanálová Maxima 9 2.4 GHz,TX aku (mode 1)

Doprava zadarmo

AURORA 9X 9-kanálová Maxima 9 2.4 GHz,TX aku (mode 1)

Značka: Hitec Kód produktu: PD-1HI1196
Záruka: 2 roky EAN: 0669962100090
303,68 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Najnovšie správy: AURORA 9X hovorí česky!

S potešením oznamujeme, že bola práve sprístupnená nová verzia softvéru 1.01, ktorá obsahuje okrem anglického menu aj menu v češtine, nemčine, španielčine a taliančine. Jazyky môžete ľubovoľne prepínať vo funkcii INFO v Systémovom menu. Aktualizácie softvéru sa vykonáva s pomocou USB rozhrania HPP-22 (softvér verzia 1.16 alebo novšia).


AURORA 9X

Nenechajte sa zmýliť letmým pohľadom – Aurora 9X je naozaj, ale naozaj úplne nové rádio. Posúďte sami:

 • Nový dvojitý procesor zaručuje bleskurýchlu odozvu systému 7 ms
 • S rozlíšením 4096 krokov dostávate 4x jemnejší a presnejší chod serv oproti Aurore 9
 • Super jemné digitálne trimy s až 200 krokmi
 • Nový 5.1 "dotykový displej s rýchlejšou odozvou a zníženou spotrebou výrazne predlžujúcou prevádzkovú dobu
 • Aurora 9X pracuje s 3 prenosovými protokolmi:
  • novým super rýchlym jednosmerným AFHSS protokolom (s novými prijímačmi Maxima a digitálnymi servami), ktorý ocenia predovšetkým piloti 3D vrtuľníkov a lietadiel
  • existujúcim obojsmerným AFHSS protokolom (s prijímačmi Minimá a telemetrickými prijímačimi Optima, s analógovými aj digitálnymi servami)
  • SLT protokolom
 • Väčšina predprogramovaných mixov, krivky plynu a kolektívu aj voľne programovateľné mixy sa komfortne nastavujú ako 7-bodové krivky
 • Pribudli nové mixy (okrem iného nožový let pre lietadlá, "Swash Ring" pre vrtuľníky)
 • Vylepšené veľké množstvo súčasných funkcií a spríjemnenie programovanie (napr. pribudlo kopírovanie letových režimov)
 • Vibračný motor pre zvýraznenie výstražných hlásení a varovania.

Teraz si jednotlivé vylepšenia a zmeny preberieme podrobnejšie

HARDWAROVÉ NOVINKY

1. VF diel je teraz integrovaný do elektroniky vysielača, netvorí už vyberateľný VF modul, čo prispieva k zjednodušeniu konštrukcie a zvýšeniu spoľahlivosť v prevádzke. Odpadol tiež vonkajší káblik anténneho zvodu. Párovacie tlačidlo a indikačné LED na VF module sú teraz nahradené softvérovými funkciami ovládanými dotykovým displejom.

2. "Srdcom" elektroniky je dvojitý procesor umožňujúci (pri použití nových prijímačov Maxima) dosahovať vynikajúce odozvy systému ("latency") - čo z Aurory 9X robí v súčasnosti "najrýchlejšiu" RC súpravu dostupnú na trhu. Dvojitý procesor taktiež dovoľuje využívať rozlíšenie 4096 krokov pre extrémne jemný a presný chod serv. To všetko ocenia predovšetkým piloti 3D vrtuľníkov a akrobatických lietadiel - v spojení s modernými rýchlymi digitálnymi servami teraz môžu vychutnávať naozaj drvivo presné riadenie s bleskurýchlu odozvou!

3. Vysoký výkon a rýchlosť procesora spolu s rádovo vyššou kapacitou pamäte umožňuje prevádzku vysielača s využitím niekoľkých 2.4 GHz vysielacích protokolov:

 • Pre plné využitie možností Aurory 9X bol vyvinutý nový super rýchly jednosmerný AFHSS protokol s novými prijímačmi Maxima 6 a Maxima 9 umožňujúce dosahovať veľmi krátkej odozvy systému ("latency"), čo spolu s riadiacim signálom s vyššou opakovacou rýchlosťou ("frame rate") 7 ms zaručuje naozaj bleskurýchle reakcie riadenia. To samozrejme vyžaduje používanie digitálnych serv so zodpovedajúcimi parametrami (prijímače Maxima pracujú LEN s digitálnymi servami, analógové nie sú schopné so signálom s opakovacou rýchlosťou 7 ms fungovať).
 • Aurora 9X samozrejme môže pracovať s existujúcim obojsmerným AFHSS protokolom (s prijímačmi Minimá a telemetrickými prijímači Optima) s analógovými (s bežnou opakovacia rýchlosťou 20 ms) aj digitálnymi servami. Pri použití telemetrických prijímačov Optima vysielač samozrejme ponúka zobrazovanie telemetrických dát na displeji zo všetkých typov telemetrických ústrední a snímačov Hitec, rovnako ako možnosť pripojenia hlasového výstupu telemetrie HTS-Voice.
 • Aurora 9X môže pracovať aj s SLT protokolom, kompatibilným s mnohými RTF a Tx-Ready modely, napr. Hobbico, Nine Eagles a iné.

4. Nový 5.1" dotykový displej má rýchlejšiu odozvu a vďaka novej technológii riadenia "Power Misery" tiež zníženú spotrebu výrazne predlžujúcu prevádzkovú dobu

5. Celkový počet prepínačov zostáva rovnaký, ale teraz máte k dispozícii štyri trojpolohové prepínače (predtým iba dva).

6. Doterajšia zvuková či optická signalizácia prevádzkových stavov, stlačenia displeja a výstražných hlásení je doplnená o signalizáciu vibračnú. V programe vysielača pritom môžete voliť, ktoré spôsoby signalizácie budú aktívne.

7. Aurora 9X je štandardne dodávaná s NiMH akumulátorom 7,2 V 2000 mAh (o 50% vyššia kapacita ako u Aurory 9). Akumulátor má nový konektor (štandardný 3-kolíkový Futaba/UNI) - "blbuvzdornejší" s ohľadom na správne zapojenie a odolnejšie pri častejšom odpájaní a zapájaní.

8. Vo vybavení Aurory 9X sa teraz objavuje praktický plastový stylus pre presné a pohodlné ovládanie dotykového displeja. "Mimo prevádzky" ho môžete bezpečne uložiť do zapusteného držiaka na zadnej strane vysielača.

SOFTWAROVÉ NOVINKY (v porovnaní s software V1.09 Aurory 9)

1. Digitálne trimy majú teraz až 200 krokov s nastaviteľnou veľkosťou kroku.

2. Nové programové funkcie pre akrobatické lietadlá (ACRO):

 • Trim klapiek pre presné trimovanie klapiek.
 • Mix pre nožový let (kombinovaný mix smerovka -> krídelká a smerovka ->výškovka) s nezávisle nastaviteľnými pomermi pre oba dielčie mixy pre všetky letové režimy.

3. Nové programové funkcie pre vetrone (GLID):
- Funkcia Offset pre presné individuálne trimovanie oboch krídeliek, oboch klapiek a výškovky vo všetkých letových režimoch.

4. Nové programové funkcie pre vrtuľníky (HELI):
- Limit kolektívu (Swash Ring) pre limitovanie výchyliek dosky cykliky pre cyklické riadenie.

5. Vylepšené funkcie:

 • Kopírovanie letových režimov – dodatočné letové režimy nemusíte vytvárať jednu funkciu po druhej, ale môžete prekopírovať už existujúci režim a previesť len nutné zmeny.
 • Letové režimy je teraz možné prepínať okrem prepínačov aj proporcionálnymi ovládačmi (podobne, ako sa spúšťajú stopky plynu joystickom plynu).
 • Pre Dvojité výchylky a Exponenciálne výchylky je teraz možné nastavovať rôzne hodnoty pre obe polovice pohybu príslušného ovládača.
 • Voľne programovateľné mixy sú nastaviteľné ako 7-bodové krivky oproti 3-bodovým u Aurory 9.
 • Krivky plynu (ACRO a HELI) a kolektívu (HELI) sú pre všetky letové režimy volne nastaviteľné ako 7- bodové v režimu X – Y. Krivka sa programuje tak, že najskôr s pomocou ovládača plynu ľubovoľne zvolíte polohu bodu krivky (osa X) a k nemu zadáte požadovanú hodnotu plynu alebo kolektívu (osa Y). Vďaka tomu môžete krivky veľmi jemne dolaďovať. Ak to budete potrebovať, môže napríklad všetkých 5 „vnútorných“ bodov krivky ležať medzi 50-90% výchylkami ovládača plynu – alebo kdekoľvek inde!
 • Väčšina predprogramovaných mixov je nastaviteľná ako 7-bodové krivky nezávisle pre všetky letové režimy (prehľad funkcií pozri porovnávaciu tabuľku v "Technických parametroch").

  Pozn.: Samozrejme, ak 7-bodové krivky nepotrebujete, môžete ľubovolný počet nadbytočných bodov proste vyradiť, a programovanie vysielača mať pekne jednoduché.
 • Mix Spojler (Aerodynamická brzda, ACRO a HELI) má teraz nezávisle nastaviteľnú rýchlosť vysúvanie a zasúvanie pri ovládaní prepínačom.
 • Automatické priraďovanie prepínačov - ak prepnete prepínač po vstupe do menu priraďovanie prepínačov, automaticky sa priradí pre danú funkciu.
 • Menu Timer (Časomiera) je doplnené o čítač počtu letov pre každú jednotlivú pamäť modelov. Zvýšenie stavu čítača o 1 let môže byť odvodené od zapnutia/vypnutia vysielača, uplynutie nastavenej doby alebo prepnutie priradeného prepínača. Stav čítača je zobrazovaný v prevádzkovom menu.
 • Stĺpcové ukazovatele servo monitore teraz zobrazujú okrem pohybu serv aj nastavené limity výchyliek a EPA.
 • "Hardvérový reverz" - zmysel výchyliek všetkých ovládačov a prepínačov na vysielači je možné v programe "hardvérovo" obrátiť - to je užitočné napr. pre pilotov, ktorí plyn pridávajú sťahovaním kniplu nadol.
 • POROVNÁVACIA TABUĽKA HLAVNÝCH FUNKCII AURORA 9X VERSUS AURORA 9

  Pozn.: 1: Aurora 9X verzia softwaru 1.00, Aurora 9 verzia softwaru 1.09
  Pozn. 2: Tabuľka neobsahuje úplný zoznam funkcii vysielačov, ale len vybrané funkcie slúžiace k objasneniu rozdielov medzi oboma vysielačmi

Aurora 9XAurora 9
Prenosový protokol 2.4 GHzAFHSS jednosmerný a obojsmerný, SLTAFHSS obojsmerný
Rozlíšenie4096 krokov1024 krokov
2-polohové prepínače4 (z toho jeden rýchlospínač)6 (z toho jeden rýchlospínač)
3-polohové prepínače42
Pamäť modelov3030
Letové režimy8 (prepínateľné prepínače a ovládače)8 (prepínateľné prepínače)
Kopírovanie letových režimovÁnoNie
Programovateľné mixy8 (7-bodové)8 (3-bodové)
Hardwarový revers ovladačov (softwarovo)ÁnoNie
Čítač počtu letovÁnoNie
Premenovanie AUX kanálovÁnoNie
Automatické priradenie prepínačovÁnoNie
Menu v češtineK stiahnutiu zdarma s pomocou HPP-22K stiahnutiu zdarma s pomocou HPP-22
Základné funkcie
Expo a Dvojité výchylkyÁno, dvojité (max. 24 hodnôt**)Áno (max. 24 hodnôt)
Servo monitorÁno (výchylky, limit a EPA)Áno (výchylky)
Funkcie pre akrobatické lietadlá (ACRO)
Krivka plynuÁno (7-bodov, X-Y režim* * *, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Mix krídelká-smerovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt*)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix výškovka-camberÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix smerovka-krídelkáÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix nožový letÁno (max. 8 hodnôt, Adjust)Nie
Mix krídelká-klapkyÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno
Ovládanie klapiekÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt, Adjust)Áno
Trim klapiekÁnoNie
Spoiler (aerodynamická brzda)Áno (max. 8 hodnôt, rýchlosť a oneskorenie zasúvania/vysúvania)Ovláda sa manuálne kanálovým ovládačom
Mix spoiler-výškovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix camber (zakrivenie odtokovej hrany)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Funkcie pre vetroňa (GLID)
Mix ovládania motoraÁno (prepínačom alebo ovládačom plynu, rýchlosť a oneskorenie rozbehu)Áno (prepínačom, rýchlosť a oneskorenie rozbehu, max. 8 hodnôt)
Spoiler (aerodynamická brzda)Áno (max. 8 hodnôt, rýchlosť a oneskorenie zasúvania/vysúvania)Ovláda sa manuálne kanálovým ovládačom
Mix krídelká-smerovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix smerovka-krídelkáÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix krídelká-klapkyÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix výškovka-camberÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Ovládanie klapiekÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 24 hodnôt, Adjust)
Butterfly/Crow mixÁno (max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Mix spoiler-výškovkaÁno (7-bodov, max. 8 hodnôt, Adjust)Áno (3-body, max. 8 hodnôt, Adjust)
Mix camber (zakrivenie odtokovej hrany)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)Áno (max. 8 hodnôt, Adjust, rýchlosť vysúvania/zasúvania)
Mix offsetÁno (max. 8 hodnôt)Nie
Funkcie pre vrtuľníky (HELI)
Swash ring (limit kolektívu)ÁnoNie
RevomixÁno (7-bodov, max. 24 hodnôt)Áno (3-body, max. 24 hodnôt)
Krivka kolektívuÁno (7-bodov, X-Y režim, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Krivka plynuÁno (7-bodov, X-Y režim, max. 24 hodnôt)Áno (7-bodov, max. 24 hodnôt)
Hardware
Vibračná signalizáciaÁnoNie
Výmenný VF modulNieÁno

*) Max. 8 hodnôt znamená, že funkcia alebo parameter môže mať rôznu hodnotu v každom z max. 8 letových režimov.
**) Max. 24 hodnôt znamená, že funkcia alebo parameter môže mať rôznu hodnotu v každom z max. 8 letových režimov a navyše v každom režime ešte môžete priradiť 2- alebo 3-polohový prepínač prepínajúci dve alebo tri hodnoty pre každý letový režim.
***) Adjust - túto funkciu alebo parameter je možné priradiť pre dolaďovanie za letu.

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na