Maketa F-16A Fighting Falcon 1:30

Maketa F-16A Fighting Falcon 1:30

Maketa, rozpätie 307 mm, 1:30 Celý popis »
Značka: Guillow Kód produktu: PM-4SH1403
Záruka: 2 roky EAN: 0072365014039
15,99 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Jednomotorové prúdové stíhacie lietadlo General Dynamics (neskôr Lokheed Martin) F-16 Fighting Falcon zvíťazilo v roku 1975 v súťaži na ľahké a lacné jednomiestne viacúčelové stíhacie a bojové lietadlo, ktoré by doplnilo super výkonný, ale tiež super drahý F-15. Stroj hladko prekonal požadované parametre a ako F-16A a neskôr modernizovaný F-16C sa stal štandardným stíhacím lietadlom nielen amerického letectva, ale aj väčšiny krajín NATO, a spoľahlivo slúži dodnes i v mnohých ďalších letectvách.

Stavebnica makety dvojmotorového stíhacieho hornoplošníka, statický model s prepracovanými maketovými detaily v mierke 1:30.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup sa stavia "lodiarskou" technológiou so stredovým "kýlom", do ktorého sa kolmo vlepujú priehradky, ktoré sa neskôr spoja väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom na to, že ide o model pre mierne pokročilého staviteľa, mali by ste už mať aspoň nejaké predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (predok trupu, dýzy motorov ...), číry acetátový výlisok krytu kabíny, plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, súpravu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Rozpätie [mm]307
Dĺžka [mm]460
Ovládané funkcieŽiadne
Stavebná náročnosťS2

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na