Maketa PBY -5a Catalina 1:28

Maketa PBY -5a Catalina 1:28

Maketa, rozpätie 1156 mm, 1:28 Celý popis »
Značka: Guillow Kód produktu: PM-4SH2004
Záruka: 2 roky EAN: 0072365020047
126,33 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!

Tak ako je "Lietajúca pevnosť" B-17 symbolom spojeneckého bombardéra, synonymom pre prieskumné a protilodné/protiponorkové lietacie člny je Consolidated PBY Catalina. Charakteristicky tvarované lietadlá s krídlom posadeným nad trupom na pylóne a zasklenými "hrčami" pozorovacích stanovíšť na bokoch proste pozná každý na prvý pohľad. V priebehu vojny Cataliny slúžili nad všetkými morami, v čiernom nátere s radarom podnikali nočné torpédové útoky proti japonským lodiam (prezývalo sa ich "Black Cat", Čierna mačka), protiponorkové Variny nosili okrem hlbinných bômb aj akustická torpéda Fido (oficiálne Mk.24 Mine ), na sklonku vojny potom vo výstupku na zadku detektor magnetických anomálií (MAD) a retrorakety odpaľované dozadu dole pri prelete nad ponorenou ponorkou (týmto strojom sa hovorilo pochopiteľne "MAD Cat" - čo znamená tiež Šialená mačka) ... Cataliny lietajú dodnes ako nákladné lietadlá, protipožiarne "vodné bombardéry" ...

Stavebnica makety dvojmotorového hornoplošného lietacieho člna, statický model s prepracovanými maketovými detailmi v muzeálnej kvalite v mierke 1:28. Catalinu môžete postaviť vo verzii PBY-5 bez podvozku alebo ako obojživelnú verziu PBY-5a s trojkolesovým predným podvozkom.

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s priehradkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, ak nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Krídlo sa stavia klasicky z rebier a nosníkov. Vzhľadom na to, že ide o model pre pokročilého staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motorov, motory ...), číre acetátové výlisky pilotnej kabíny a bočných "hrčí", plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, súpravu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Rozpätie [mm]1156
Dĺžka [mm]724
Ovládané funkcieŽiadne
Stavebná náročnosťS4

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.