OPTIC 5 2,4GHz mode 1, s MINIMA 6T prijímačom

OPTIC 5 2,4GHz mode 1, s MINIMA 6T prijímačom

Značka: Hitec Kód produktu: PD-1HI1050
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0669962159029
103,57 € s DPH
nie je skladom

Päťkanálová RC súprava 2.4 GHz AFHSS (adaptívny systém s frekvenčným preskočením v rozprestretom pásme) Hitec - vysielač s dvoma krížovými ovládačmi, tlačidlom pre ovládanie piateho kanálu, digitálnymi trimy, prepínačmi zmyslu výchyliek pre každý kanál, možnosťou nastavenia veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky a vypínateľnými mixy pre samokrídla a motýlikové chvostové plochy. Je určená pre rekreačných modelárov všetkých odborností - dobre vyhovie pre jednoduché modely lietadiel, áut aj lodí a je dostatočne múdra dokonca aj pre náš nový cukríkový bombardér PIONEER vyžadujúci piaty kanál pre ovládanie pumovnice, "nerozbitný" vrtuľník FunCopter od Multiplexu, samokrídla alebo modely s motýlkovými chvostovým plochami. Optic 5 je ideálny pre začiatočníkov, ktorí zatiaľ nechcú investovať "majland" do hobby, v ktorom sa ešte len rozkukávajú, ale pritom požadujú kvalitný značkový vysielač a prijímač kompatibilný s RC súpravami vyšších tried so spoľahlivým, bezpečným a proti rušeniu vysoko odolným prenosovým systémom.

Optic 5 je tiež výborné "druhé rádio do rodiny" - umožňuje dvojaké riadenie v systéme učiteľ-žiak v úlohe žiaka - a predovšetkým je kompatibilný so všetkými vysielačmi Hitec 2.4 GHz AFHSS, takže ním môžete ovládať aj jednoduchší model, ktorý normálne ovládate "dospelým" Optic 6, Eclipse 7 alebo dokonca Aurorou 9. Vďaka tomu je ideálny pre výlety so skladacím modelom a malým batôžkom, na cesty na dovolenku ...

Okrem základných funkcií (krídelká, smerovka, výškovka, plyn) ovládaných presnými krížovými ovládačmi uloženými v guľôčkových ložiskách je k dispozícii dvojpolohový piaty kanál ovládaný tlačítkom - napr. Pre zaťahovací podvozok, pumovnice, vlečný háčik pre aerovlek a iné podobné pomocné funkcie. Toto tlačidlo môže mať ešte ďalšiu funkciu - pokiaľ ho podržíte stlačené po dlhšiu dobu (viac ako 3 sekundy), aktivuje sa funkcia zhasínanie motora. Servo plynu sa v tomto prípade vychýli ešte o ďalších 10% oproti voľnobežnej polohe a úplne uzavrie prípust plynu RC karburátora - motor zhasne. 

Samozrejmosťou sú prepínače pre obracanie zmyslu výchyliek v kanáloch 1 až 4, vynikajúcou funkciou naviac sú dva potenciometre umožňujúce nastavenie veľkosti výchyliek (v rozsahu 0-110%) kanálov krídeliek a výškovky. Tým sa veľmi uľahčuje nastavovanie modelu a odpadá laborovanie s pomermi pák na servo a kormidlom.

Optic 5 sa dodáva s krížovými ovládačmi v Móde 1 (plyn vpravo) alebo v Móde 2 (plyn vľavo); mód je možno kedykoľvek dodatočne veľmi jednoducho zmeniť premiestnením aretačnej pružiny plynu na mechanizmoch ovládačov a prepojením prepojky na doske elektroniky.

Čo robí Optic 5 naozaj univerzálnym rádiom, sú vypínateľné mixy. Jeden je pre elevony (mixuje výchylky krídeliek a výškovky), čo je nevyhnutné pre riadenie samokrídel; druhý je pre motýlikové chvostové plochy (mixuje smerovku a výškovku), čo je nevyhnutné pre modely, ako je náš PULSE 1600. Práve v spojitosti s týmito mixy tiež naozaj oceníte možnosť nastavovania veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky. Mix samotný má dnes veľa lacných RC súprav "od konkurencie", ale nie s možnosťou podľa potreby nastaviť pomer výchyliek kormidiel v rôznych úlohách. Tak npríklad samokrídla typicky vyžadujú u elevonoch oveľa väčšiu výchylky v úlohe krídeliek ako v úlohe výškovky (tá môže potrebovať napr. Len 40% veľkosti výchylky v úlohe krídeliek). Podobné je to aj u motýlikového chvosta, kde sa výchylka v úlohe smerovky nastavuje na možné maximum, zatiaľ čo pre rolu výškovky je potrebná výchylka ďaleko menšie. Ak nemáte možnosť nastaviť pomer výchyliek, bude riadenie veľmi nepohodlné a ťažké - buď model na výškovku reaguje neprimerane citlivo (ak máte pre obe role veľké výchylky), alebo je riadenie v jednej funkcii naopak neprimerane "tupé" (ak máte pre obe role malé výchylky ). S nastaviteľnými výchylkami u Optic 5 je to však pohoda! 

Ďalšou prednosťou sú digitálne trimy s pamäťou a zvukovou signalizáciou polohy. Ak stlačíte tlačidlo trimu, jednotlivé kroky trimu signalizuje krátke pípnutie, stredovú polohu signalizuje dlhé pípnutie, a ak dosiahnete krajné medze výchylku trimu, znie stály tón. Okrem toho, že poloha trimu je uložená v pamäti vysielača, digitálne trimy sú ďaleko "odolnejšie" voči nechcenému posunutiu než klasické mechanické páčkové trimy - či už pri zapnutom vysielači, tak aj vo vypnutom stave (tam môžete stláčať trim, ako chcete, nič sa nedeje, poloha trimu je bezpečne uložená v pamäti).

Vzhľadom k tomu, že Optic 5 používa rovnaký telemetrický systém prenosu, ako "väčší" Optic 6 alebo Aurora 9, môže aj on pri použití telemetrického prijímača Optima zabezpečiť prenos telemetrických údajov z modelu - výstrahu pri nízkom napájacom napätí dáva samotný vysielač blikaním LED a zvukovým signálom; ďalšie dáta môžu byť zobrazované na PC alebo notebooku pripojenom do dátového portu vysielača cez USB rozhranie HPP-22. Alebo vám ich môže "šepkať do uška" hlasový výstup telemetrie HTS-VOICE, ktorý príde do predaja v blízkej dobe.

Pre ľahkú kontrolu dosahu disponuje Optic 5 režimom vysielania so zníženým výkonom, ktorý sa jednoducho spúšťa dlhým stlačením párovacieho tlačidla.

Systém AFHSS samozrejme tiež umožňuje naprogramovať a do pamäti prijímača uložiť núdzové výchylky Fail-Safe pre prípad straty riadiaceho signálu. Takže môžete napr. Nastaviť, že v prípade núdze sa plyn stiahne na voľnobeh a kormidla sa vráti do neutrálu.

Optic 5 je vybavený zásuvkou Učiteľ-Žiak, ktorá umožňuje výučbu lietania na dvojitom riadenú (len v úlohe žiackeho vysielača) s pripojeným učiteľským vysielačom Hitec - použite kábel # 8320, ak majú obaja vysielača napájanie zo šesťčlánkov 7,2 V (Aurora 9, Optic 6 Sport) alebo kábel # 8321 pre všetky ostatné vysielače Hitec. Zásuvka Učiteľ-Žiak samozrejme dovoľuje tiež ovládanie PC simulátora (s využitím USB rozhrania Hitec # 8317).

Prítomnosť dátového portu na vysielači tiež znamená možnosť aktualizácie firmwaru vysielača a 2.4 GHz vysokofrekvenčného dielu (s pomocou USB rozhrania HPP-22 a počítača).

Pre uvedenie vysielača do prevádzky budete potrebovať 6 AA (tužkových) akumulátorov, ktoré je možné nabíjať bez vybratia vysielača prostredníctvom vstavaného nabíjacieho konektora. Vrelo odporúčame používať moderné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním, ako sú naše RAY Long alebo Sanyo eneloop, oboje s kapacitou 2000 mAh. Pre nabíjanie môžete použiť kompaktný sieťový nabíjač Hitec CG-S42 alebo iný vhodný nabíjač - zdroj konštantného prúdu s nabíjacím káblom Hitec # 6376.

Súčasťou RC súpravy Optic 5 je miniatúrny šesťkanálový prijímač Minima 6T - malý a ľahký, ale S PLNÝM DOSAHOM. Ideálny je samozrejme pre použitie v malých modeloch - slow-Flyer a park-Flyer, ale zároveň sa úplne nemusíte obávať ho umiestniť napríklad do dvojmetrového motorového vetroňa

Súprava obsahuje:

- Päťkanálový vysielač Optic 5 2.4GHz AFHSS

  • dva krížové ovládače v Móde 1 (plyn vpravo)
  • tlačidlo pre ovládanie piateho kanálu alebo zhasínanie motora ("throttle cut")
  • digitálne trimy so zvukovou signalizáciou
  • prepínače zmyslu výchyliek pre všetky kanály
  • potenciometre pre nastavenie veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky
  • prepínač pre aktiváciu mixov pre elevony alebo motýlikové chvostové plochy
  • nabíjací konektor pre vysielačové akumulátory (7,2 V)
  • indikátor prevádzkových stavov s LED
  • tlačidlo pre párovanie a kontrolu dosahu
  • zvuková signalizácia nízkeho napätia vysielačových akumulátorov

- Šesťkanálový prijímač Minimá 6 2.4GHz AFHSS

- # 4121 Prijímačový akumulátor 4,8 V 1300 mAh NiMH

Modulácia/Kódovanie2.4GHz AFHSS
Počet kanálov5
FunkcieTelemetria
Napájanie7.2 V

PrijímačMinima 6T
Počet kanálov6
Systém2.4GHz AFHSS
Telemetrianie
Napájanie4,8-8,4 V (4-5 čl. NiXX alebo 2s Li-XX)
Rozmery30,4x20,8x7,1 mm
Hmotnosť6,5 g

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi