OPTIC 5 2,4GHz mode 2, s MINIMA 6T prijímačom

OPTIC 5 2,4GHz mode 2, s MINIMA 6T prijímačom

Značka: Hitec Kód produktu: PD-1HI1051
Záruka: 2 roky EAN: 0669962159005
108,80 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!

Päťkanálová RC súprava 2.4 GHz AFHSS (adaptívny systém s frekvenčným preskočením v rozprestretom pásme) Hitec - vysielač s dvoma krížovými ovládačmi, tlačidlom pre ovládanie piateho kanálu, digitálnymi trimy, prepínačmi zmyslu výchyliek pre každý kanál, možnosťou nastavenia veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky a vypínateľnými mixy pre samokrídla a motýlikové chvostové plochy. Je určená pre rekreačných modelárov všetkých odborností - dobre vyhovie pre jednoduché modely lietadiel, áut aj lodí a je dostatočne múdra dokonca aj pre náš nový cukríkový bombardér PIONEER vyžadujúci piaty kanál pre ovládanie pumovnice, "nerozbitný" vrtuľník FunCopter od Multiplexu, samokrídla alebo modely s motýlkovými chvostovým plochami. Optic 5 je ideálny pre začiatočníkov, ktorí zatiaľ nechcú investovať "majland" do hobby, v ktorom sa ešte len rozkukávajú, ale pritom požadujú kvalitný značkový vysielač a prijímač kompatibilný s RC súpravami vyšších tried so spoľahlivým, bezpečným a proti rušeniu vysoko odolným prenosovým systémom.

Optic 5 je tiež výborné "druhé rádio do rodiny" - umožňuje dvojaké riadenie v systéme učiteľ-žiak (v úlohe žiaka) - a predovšetkým je kompatibilný so všetkými vysielačmi Hitec 2.4 GHz AFHSS, takže ním môžete ovládať aj jednoduchší model, ktorý normálne ovládate " dospelým " Optic 6, Eclipse 7 alebo dokonca Aurorou 9. Vďaka tomu je ideálny pre výlety so skladacím modelom a malým batôžkom, na cesty na dovolenku ...

Okrem základných funkcií (krídelká, smerovka, výškovka, plyn) ovládaných presnými krížovými ovládačmi uloženými v guľôčkových ložiskách je k dispozícii dvojpolohový piaty kanál ovládaný tlačidlom - napr. Pre zaťahovací podvozok, pumovnice, vlečný háčik pre aerovlek a iné podobné pomocné funkcie. Toto tlačidlo môže mať ešte ďalšiu funkciu - pokiaľ ho podržíte stlačené po dlhšiu dobu (viac ako 3 sekundy), aktivuje sa funkcia zhasínanie motora. Servo plynu sa v tomto prípade vychýli ešte o ďalších 10% oproti voľnobežnej polohe a úplne uzavrie prípust plynu RC karburátora - motor zhasne.

Samozrejmosťou sú prepínače pre obracanie zmyslu výchyliek v kanáloch 1 až 4, vynikajúcou funkciou navyše sú dva potenciometre umožňujúce nastavenie veľkosti výchyliek (v rozsahu 0-110%) kanálov krídeliek a výškovky. Tým sa veľmi uľahčuje nastavovanie modelu a odpadá laborovanie s pomermi pák na servo a kormidlom. 

Optic 5 sa dodáva s krížovými ovládačmi v Móde 1 (plyn vpravo) alebo v Móde 2 (plyn vľavo); mód je možno kedykoľvek dodatočne veľmi jednoducho zmeniť premiestnením aretačnej pružiny plynu na mechanizmoch ovládačov a prepojením prepojky na doske elektroniky.

Čo robí Optic 5 naozaj univerzálnym rádiom, sú vypínateľné mixy. Jeden je pre elevony (mixuje výchylky krídeliek a výškovky), čo je nevyhnutné pre riadenie samokrídel; druhý je pre motýlikové chvostové plochy (mixuje smerovku a výškovku), čo je nevyhnutné pre modely, ako je náš PULSE 1600. Práve v spojitosti s týmito mixy tiež naozaj oceníte možnosť nastavovania veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky. Mix samotný má dnes veľa lacných RC súprav "od konkurencie", ale nie s možnosťou podľa potreby nastaviť pomer výchyliek kormidiel v rôznych úlohách. Tak napríklad samokrídla typicky vyžadujú u elevonoch oveľa väčšie výchylky v úlohe krídeliek ako v úlohe výškovky (tá môže potrebovať napr. Len 40% veľkosti výchylky v úlohe krídeliek). Podobné je to aj u motýlikového chvosta, kde sa výchylka v úlohe smerovky nastavuje na možné maximum, zatiaľ čo pre rolu výškovky je potrebná výchylka ďaleko menšie. Ak nemáte možnosť nastaviť pomer výchyliek, bude riadenie veľmi nepohodlné a ťažké - buď model reaguje na výškovku neprimerane citlivo (ak máte pre obe role veľké výchylky), alebo je riadenie v jednej funkcii naopak neprimerane "tupé" (ak máte pre obe role malé výchylky ). S nastaviteľnými výchylkami u Optic 5 je to však pohoda! 

Ďalšou prednosťou sú digitálne trimy s pamäťou a zvukovou signalizáciou polohy. Ak stlačíte tlačidlo trimu, jednotlivé kroky trimu signalizuje krátke pípnutie, stredovú polohu signalizuje dlhé pípnutie, a ak dosiahnete krajné medze výchylku trimu, znie stály tón. Okrem toho, že poloha trimu je uložená v pamäti vysielača, digitálne trimy sú ďaleko "odolnejšie" voči nechcenému posunutiu než klasické mechanické páčkové trimy - či už pri zapnutom vysielači, tak aj vo vypnutom stave (tam môžete stláčať trim, ako chcete, nič sa nedeje, poloha trimu je bezpečne uložená v pamäti).

Vzhľadom k tomu, že Optic 5 používa rovnaký telemetrický systém prenosu, ako "väčší" Optic 6 alebo Aurora 9, môže aj on pri použití telemetrického prijímača Optima zabezpečiť prenos telemetrických údajov z modelu - výstrahu pri nízkom napájacom napätí dáva samotný vysielač blikaním LED a zvukovým signálom; ďalšie dáta môžu byť zobrazované na PC alebo notebooku pripojenom do dátového portu vysielača cez USB rozhranie HPP-22. Alebo vám ich môže "šepkať do uška" hlasový výstup telemetrie HTS-VOICE, ktorý príde do predaja v blízkej dobe.

Pre ľahkú kontrolu dosahu disponuje Optic 5 režimom vysielania so zníženým výkonom, ktorý sa jednoducho spúšťa dlhým stlačením párovacieho tlačidla.

Systém AFHSS samozrejme tiež umožňuje naprogramovať a do pamäti prijímača uložiť núdzové výchylky Fail-Safe pre prípad straty riadiaceho signálu. Takže môžete napr. Nastaviť, že v prípade núdze sa plyn stiahne na voľnobeh a kormidlá sa vrátia do neutrálu.

Optic 5 je vybavený zásuvkou Učiteľ-Žiak, ktorá umožňuje výučbu lietania na dvojitom riadení (len v úlohe žiackeho vysielača) s pripojeným učiteľským vysielačom Hitec - použite kábel # 8320, ak majú oba vysielače napájanie zo šesťčlánkov 7,2 V (Aurora 9, Optic 6 Sport) alebo kábel # 8321 pre všetky ostatné vysielače Hitec. Zásuvka Učiteľ-Žiak samozrejme dovoľuje tiež ovládanie PC simulátora (s využitím USB rozhrania Hitec # 8317). 

Prítomnosť dátového portu na vysielači tiež znamená možnosť aktualizácie firmwaru vysielača a 2.4 GHz vysokofrekvenčného dielu (s pomocou USB rozhrania HPP-22 a počítača).

Pre uvedenie vysielača do prevádzky budete potrebovať 6 AA (tužkových) akumulátorov, ktoré je možné nabíjať bez vybratia vysielača prostredníctvom vstavaného nabíjacieho konektora. Vrelo odporúčame používať moderné NiMH akumulátory s nízkym samovybíjaním, ako sú naše RAY Long alebo Sanyo eneloop, oboje s kapacitou 2000 mAh. Pre nabíjanie môžete použiť kompaktný sieťový nabíjač Hitec CG-S42 alebo iný vhodný nabíjač - zdroj konštantného prúdu s nabíjacím káblom Hitec # 6376.

Súčasťou RC súpravy Optic 5 je miniatúrny šesťkanálový prijímač Minima 6T - malý a ľahký, ale S PLNÝM DOSAHOM. Ideálny je samozrejme pre použitie v malých modeloch - slow-Flyer a park-Flyer, ale zároveň sa úplne nemusíte obávať ho umiestniť napríklad do dvojmetrového motorového vetroňa. 

Súprava obsahuje:

- Päťkanálový vysielač Optic 5 2.4GHz AFHSS

  • dva krížové ovládače v Móde 2 (plyn vľavo)
  • tlačidlo pre ovládanie piateho kanálu alebo zhasínanie motora ("throttle cut")
  • digitálne trimy so zvukovou signalizáciou
  • prepínače zmyslu výchyliek pre všetky kanály
  • potenciometre pre nastavenie veľkosti výchyliek v kanáloch krídeliek a výškovky
  • prepínač pre aktiváciu mixov pre elevony alebo motýlikové chvostové plochy
  • nabíjací konektor pre vysielačové akumulátory (7,2 V)
  • indikátor prevádzkových stavov s LED
  • tlačidlo pre párovanie a kontrolu dosahu
  • zvuková signalizácia nízkeho napätia vysielačových akumulátorov

- Šesťkanálový prijímač Minimá 6 2.4GHz AFHSS

- # 4121 Prijímačový akumulátor 4,8 V 1300 mAh NiMH

Modulácia/Kódovanie2.4GHz AFHSS
Počet kanálov5
FunkcieTelemetria
Napájanie7.2 V

PrijímačMinima 6T
Počet kanálov6
Systém2.4GHz AFHSS
Telemetrianie
Napájanie4,8-8,4 V (4-5 čl. NiXX alebo 2s Li-XX)
Rozmery30,4x20,8x7,1 mm
Hmotnosť6,5 g

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na