Recenzia HobbyTech Rogue Terra

RC auto Rogue Terra horúcou novinkou od značky HobbyTech, ktorá vyvinula úplne nový koncept podvozku určeného na tie najväčšie terénne výzvy. Model sme otestovali a, pretože nás zásluhou svojich vlastností zaujal, pripravili sme pre vás túto recenziu.

Prvé stretnutie

Čo nás na prvý pohľad zaujalo je samotná karoséria. Model je dodávaný v dvoch farebných variantách, a to v zelenej a červenej. Práve červená farba sa k tomuto modelu dokonale hodí. Nielen, že Rogue Terra vďaka nej dokonale vynikne medzi ostatnými modelmi, ale červená symbolizuje aj vlastnosti auta, ako je dravosť, rýchlosť a odolnosť..

Čo sa nám páči sú aj spony karosérie pripevnené na gumových lankách s úchytmi. Vďaka nim môžete spony rýchlo a pohodlne vysunúť a behom pár chvíľ tak karosériu zložiť. Druhou výhodou je aj fakt, že sa cvoky nestratia ani pri ostrej jazde.

Srdce modelu

Keď karosériu odoberieme, dostávame sa k samotnému telu modelu, ktoré je veľmi špecifické. Striedavý motor KONECT 3660 SL/2200 KV je neprehliadnuteľný ako vďaka masívnym rozmerom, tak aj aktívneho chladenia motora v podobe vetráčika, ktorým je Rogue vybavený už v základe a ktorý je odnímateľný.

Motor má tiež umelo znížený výkon, aby bol model lepšie ovládateľný a zároveň sa predĺžila aj jeho doba jazdy.

Elektronika

Ihneď vedľa motora sa pod plastovým rámom nachádza aj striedavý elektronický vodotesný regulátor KONECT 80 Amp. Ten je vybavený systémom elektronického spínania chrániacim mechanické časti proti poškodeniu vodou či prachom.

Regulátor je nastaviteľný - nastavovať môžeme napríklad akceleráciu, brzdnú silu, ochranu proti prepätiu a mnoho ďalšieho.

Z elektroniky sa tu nachádza aj spoľahlivé servo KONECT so silou ťahu až 7 kilogramov.Výbava modelu

Vo výbave ďalej nájdeme napríklad hliníkové olejové tlmiče s C maticami určenými na rýchle nastavenie v akejkoľvek situácii. Hlavné ozubené koleso a pastorok modelu sú plne zakrytované, čo znamená dlhšiu životnosť a odolnosť voči nečistotám. Samozrejmosťou sú aj kovové diely ako diferenciály s prevodmi, spojovačky riadenia, poloosi či hliníkové šasi.

Kladne hodnotíme aj lôžko akumulátora - to je podobne ako u Traxxas Sledge vybavené špeciálnou prepážkou, ktorý akumulátor v lôžku pevne zviera a zásluhou dvoch zámkov sa následná výmena akumulátora stáva rýchlejšia a pohodlnejšia.

Kontakt s vozovkou potom zaisťujú monštruózne lepené pneumatiky TERRAMAX 140/73mm s naozaj hlbokým dezénom.

Ovládanie modelu

Na ovládanie modelu slúži RC súprava KT3X NEO 2,4 GHz FHSS. Na vysielači môžeme nastavovať trim riadenia a reverzáciu riadenia, odchýlku kolies, potenciometer či obmedzovač plynu. Na sprevádzkovanie vysielača sú potrebné 3 kusy AA batérií.

Na sprevádzkovanie modelu bude potom potrebné zakúpiť akumulátor s napätím 7,4V alebo 11,1V s konektorom T-Dean a príslušný nabíjač.

Záverom

RC Monster Truck Rogue Terra je kvalitným modelom vhodným v podstate do každého terénu a na akýkoľvek druh jazdy. Vzhľadom na veľké množstvo nastaviteľných funkcií je vhodný predovšetkým pre skúsených pilotov - model je vhodné nastaviť a naprogramovať už pred prvou jazdou, aby sedel vášmu štýlu riadenia.

RC auto Rogue Terra teda hodnotíme len kladne - mnoho programovateľných a nastaviteľných funkcií, inovovaný podvozok, obsiahla kvalitná výbava či atraktívnu a odolnú karosériu. Výhodou je aj skvelá vybavenosť, čo sa týka náhradných aj tuningových dielov a príslušenstva.

Model tak rozhodne odporúčame a veríme, že si vďaka svojej konštrukcii a vlastnostiam nájde širokú škálu fanúšikov a pilotov, ktorí z modelu dokážu vyťažiť maximum!
6. septembra 2022

Prečo nakupovať u RCprofi