20 % zľava na 10 bestsellerov s kódom 10ZA20 = len do 15. apríla. Vyberajte si »

Recenzia modelu Traxxas Slash Ultimate 1:10 4WD VXL TQi

Spýtali sme sa Lukáše Straku, aktívneho modelára a správcu FB skupiny RC modely CZ/SK, čo hovorí na vylepšenú a modernizovanú verziu predchádzajúcich modelov Traxxas Slash. S modelom Traxxas Slash Ultimate 1:10 jazdí už pol druhého mesiaca a nebojí sa chváliť aj kritizovať.Veľkosť Traxxas Slash Ultimate


PRVÉ DOJMY

Šasi má nižšie ťažisko ako predchádzajúca verzia. Novší LCG podvozok mierne znižuje svetlú výšku auta, a to aj napriek tomu, že výrobca uvádza opak. Rozdiel je však naozaj minimálny a napriek parádnym jazdným vlastnostiam som si zníženie svetlej výšky skoro nevšimol.Svetlá výška Traxxas Slash Ultimate


Motor sľubuje o niekoľko percent vyšší výkon než predchádzajúca verzia. Nie je to síce nič závratné, ale navýšenie výkonu je určite poznať. Výhodou je, že výkon je možné obmedziť. Aj mladší piloti si tak prídu na svoje. Stačí zapnúť tréningový režim a jazda nie je taká divoká.

Traxxas Slash Ultimate v mierke 1 : 10 si užíva jazdu hlavne na nespevnených a klzkých povrchoch. Tráva, štrk, mokrý asfalt a podobné povrchy umožnia kolesám preklzávať a vďaka stabilizácii riadenia auto dosahuje efektívne vyzerajúci šmyk. Na suchom asfalteTraxxas Slash Ultimate 1:10 tendenciu sa prevracať.

Karoséria je pekne vyhotovená. Na aute síce nenájdete žiadne reálne doplnky, ako je náhradné koleso a podobne, je to však auto na jazdenie, nie na okrasu.
Traxxas Slash Ultimate 1:10

Nejaký ten kotrmelec autu určite neublíži. Držiaky karosérie a veže sú natoľko pružné, že odolajú aj pádu z väčšej výšky. Prednú časť auta chráni pred nárazom pružný nárazník. Zadná časť je opatrená odolným nárazníkom imitujúcim rúrkovú klietku vozidla.

ČO MA NADCHLO

Chválim hliníkové zavesenie kolies, ktoré pekne ladí s hliníkovými tlmičmi. Keď si tlmiče správne nastavíte (nie veľmi tvrdo), bude sa Slash správať ako skutočný Short Course. Pri rýchlejšej jazde v teréne bude zadná časť držať krásne pri zemi a predok bude mierne nadvihnutý. Uvidíte krásnu prácu tlmičov ako pri pohľade na skutočné preteky Dakar. Plastový kľúč na rozmontovanie tlmičov je súčasťou balenia.

Pripravte sa na príjemné bonusy vo forme telemetrie (približná rýchlosť „nie GPS modul“, otáčky, teplota) a nastavenia trimmov pomocou aplikácie, aktualizácie firmvéru cez Wi-Fi a bluetooth, vypnutia tréningového režimu jazdy a pod.

Obrovskou výhodou je dostupnosť náhradných dielov aj upgrade dielov a celková kvalita všetkých modelov Traxxas. Aj keby sa vám zdala cena príliš vysoká, funkčnosť a kvalita sú v 95 % neprekonateľné.Náhradné diely Traxxas Slash Ultimate


ČO MA NADCHLO MENEJ

Musím priznať aj muchy, ktoré auto má. Servo a jeho súčasti sú totiž umiestnené zo spodnej strany podvozka. Servo a jeho súčasti tak dostávajú pekne zabrať od kamienkov, piesku, vody a všetkých nečistôt odletujúcich od predných kolies.

Autu chýba stredová vzpera šasi. Pri hrubšej jazde terénom alebo v skateparku ju považujem za nutnosť, inak je veľká pravdepodobnosť, že auto skončí na dve, možno na tri časti.

LUKÁŠOVE TIPY

Jazdím s neoriginálnou batériou 2s/7200mah 100c, ktorú som opatril iba redukciou koncovky Traxxas/T-Dean, telemetrická aplikácia bez problémov ukazuje napätie batérie aj s neoriginálnou batériou.

Skrutky na aute sú síce pevné, ale korodujú. Odporúčal by som ich nahradiť celou súpravou antikorových alebo pozinkovaných skrutiek.

Vďaka kolesám umiestneným pod karosériou sa dovnútra dostane pomerne veľké množstvo nečistôt. Riešením je sieťka na suchý zips. Po obvode podvozka nalepíte suchý zips a naň prirobíte sieťku určenú pre daný model. Sieťka je čiastočne odolná proti striekajúcej vode a takmer 100 % odolná proti odletujúcemu neporiadku. Nebudete sa tak trápiť prácnym vyklepávaním a vyfukovaním nečistôt od motora a regulátora.Krycia sieťka Traxxas Slash Ultimate


Veríme, že vás nový Traxxas Slash Ultimate 1:10 4WD VXL TQi nadchne stejně jako Lukáše.


1. februara 2023

Prečo nakupovať u RCprofi