Recenzia modelu Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 1:10

Ako sa jazdí s prvým dostupným offroadovým RC kamiónom? Nechali sme obrovský model Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6otestovať skúseným „jazdcom“. Pozrite sa, aký naňho urobil dojem.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Prvé stretnutie

Veľkosť škatule ma prekvapila, aj keď som vedel, že ide o model naozaj veľkých rozmerov. Vnútri škatule som ako prvý objavil vysielač TQi s možnosťou telemetrie. Nasledovalo ho vrecko s návodom a drobným náradím. Ako posledný prišiel na rad samotný model.

Technické parametre

Hmotnosť modelu je cca 5 kg a jeho dĺžka je ohromných 95 cm. Batéria 7600mah 2s vám v teréne vydrží úctyhodné 2 hodiny. Pokiaľ neplánujete voziť na korbe sedemkilový expedičný model, tak jednosmerný motor s regulátorom úplne stačí.

Na prvý pohľad ma zaujalo množstvo svetiel, ktorými už v základe naozaj nešetrili. Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler má uzávierky diferenciálov rozdelené na predné a zadné. Prevodovka má 2 rýchlosti.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Prvé dojmy

Keď som sa dostal do terénu, pochopil som, že pohon 6×6 má rozhodně své opodstatnění. Po zaradení prvého rýchlostného stupňa a uzamknutiu diferenciálov sa z neho stáva tank. Do kopca ide ako po rovine a oproti pohonu 4 × 4 zvládne aj pre mňa neskutočné prekážky.

Pri jazde mimo terénu som skúsil dať na korbu svoj expedičný model Reely Freeman (Axial SCX-10), ktorý váži okolo 3 kg, ale Hauler to vôbec nespomalilo.

Jediné, čo mu robilo problém, bolo zatáčanie v ostrých uhloch, keď zostával zaseknutý na nádržiach. Komplikované je aj stúpanie pod veľkým uhlom, keď sa zasekáva na nízkom prednom nárazníku. To sú moje jediné dve pripomienky.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Plusy

  • Veľká výdrž batérie.
  • Osvedčená značka.
  • Veľmi dobrá dostupnosť náhradných dielov.
  • Veľké množstvo LED svetiel už v základe.
  • Možnosť telemetrie.
  • Dvojstupňová prevodovka.
  • Uzamykateľné diferenciály.

Mínusy

  • Nižší predný nárazník.

Záver

Za mňa je Hauler určite výborný model. Jeho cena je síce trochu vyššia, ale podľa mňa nebudete ľutovať jediné euro.


Autor článku: Jan Moštěk