I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

Recenzia modelu Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 1:10

Ako sa jazdí s prvým dostupným offroadovým RC kamiónom? Nechali sme obrovský model Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6otestovať skúseným „jazdcom“. Pozrite sa, aký naňho urobil dojem.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Prvé stretnutie

Veľkosť škatule ma prekvapila, aj keď som vedel, že ide o model naozaj veľkých rozmerov. Vnútri škatule som ako prvý objavil vysielač TQi s možnosťou telemetrie. Nasledovalo ho vrecko s návodom a drobným náradím. Ako posledný prišiel na rad samotný model.

Technické parametre

Hmotnosť modelu je cca 5 kg a jeho dĺžka je ohromných 95 cm. Batéria 7600mah 2s vám v teréne vydrží úctyhodné 2 hodiny. Pokiaľ neplánujete voziť na korbe sedemkilový expedičný model, tak jednosmerný motor s regulátorom úplne stačí.

Na prvý pohľad ma zaujalo množstvo svetiel, ktorými už v základe naozaj nešetrili. Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler má uzávierky diferenciálov rozdelené na predné a zadné. Prevodovka má 2 rýchlosti.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Prvé dojmy

Keď som sa dostal do terénu, pochopil som, že pohon 6×6 má rozhodně své opodstatnění. Po zaradení prvého rýchlostného stupňa a uzamknutiu diferenciálov sa z neho stáva tank. Do kopca ide ako po rovine a oproti pohonu 4 × 4 zvládne aj pre mňa neskutočné prekážky.

Pri jazde mimo terénu som skúsil dať na korbu svoj expedičný model Reely Freeman (Axial SCX-10), ktorý váži okolo 3 kg, ale Hauler to vôbec nespomalilo.

Jediné, čo mu robilo problém, bolo zatáčanie v ostrých uhloch, keď zostával zaseknutý na nádržiach. Komplikované je aj stúpanie pod veľkým uhlom, keď sa zasekáva na nízkom prednom nárazníku. To sú moje jediné dve pripomienky.


Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6


Plusy

  • Veľká výdrž batérie.
  • Osvedčená značka.
  • Veľmi dobrá dostupnosť náhradných dielov.
  • Veľké množstvo LED svetiel už v základe.
  • Možnosť telemetrie.
  • Dvojstupňová prevodovka.
  • Uzamykateľné diferenciály.

Mínusy

  • Nižší predný nárazník.

Záver

Za mňa je Hauler určite výborný model. Jeho cena je síce trochu vyššia, ale podľa mňa nebudete ľutovať jediné euro.


Nová verzia vrátane navijaka

Traxxas prišiel aj s novou verziou Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6×6 s už inštalovaným funkčným a diaľkovo riadeným navijakom.

Traxxas TRX-6 Ultimate RC Hauler 6x6 1:10 RTR s navijakom čierny

Autor článku: Jan Moštěk

17. marca 2023

Prečo nakupovať u RCprofi