Recenzia obľúbeného RC auta Conqueror

RC auto Conqueror je dlhodobo najpredávanejším RC autom pre deti. Je skvelou voľbou ako prvé RC auto pre deti. Poďme sa pozrieť na to, prečo to tak je.

Balenie auta Conqueror


Než sa budeme venovať vzhľadu a vlastnostiam modelu, pozrieme sa, čo vlastne obsahuje balenie tohto auta. RC auto Conqueror sa dodáva v kompletnom RTR balení, všetko je teda pripravené na jazdu. V krabici nájdete samotný model, volantový ovládač s frekvenciou 2,4 GHz, akumulátor NiCd s kapacitou 700 mAh, sieťovú nabíjačku 3 ks AA batérie do vysielača a manuál. Nie je teda potrebné nič dokupovať, stačí nabiť akumulátor, vložiť AA batérie do vysielača a môžete vyraziť!

Typ modelu a jeho vzhľad


Vyššie spomínaný RC model je vyrobený v mierke 1 : 18, jeho celková dĺžka je 28 cm. Zaraďujeme ho do skupiny áut na ovládanie typu RC crawler. Tento typ RC áut nájde uplatnenie predovšetkým v teréne. Je určený na technickú a rozvážnu terénu jazdu. Rýchlosť jazdy teda nie je jeho prednosťou. Práve preto je vhodný aj pre menšie deti, pretože vďaka nižšej rýchlosti jazdy dokážu model bez problémov ovládať aj naozaj malé deti. Máme odskúšané, že deti cca od 3 rokov nemajú problém s pochopením ovládania. Táto hranica sa, samozrejme, u každého dieťaťa trochu líši.

RC auto Conqueror je veľmi pekne dizajnovo vyhotovené a je vybavené jemnými detailmi interiéru. Predáva sa v troch rôznych farebných vyhotoveniach – červená, zelená a modrá.

Model je vyhotovený z veľmi pružného a veľmi odolného plastu. Jeho kvalitná a nárazuvzdorná robustná konštrukcia má výbornú odolnosť voči poškodeniu pri najrôznejších nehodách.

Veľkou výhodou je tiež rozoberateľnosť samotného modelu. Ide totiž o stavebnicu. V prípade akejkoľvek nehody diely jednoducho vymeníte. K RC autám Conqueror dodávame kompletnú ponuku náhradných dielov. Nájdete ich pri každom RC aute Conqueror v záložke „Príslušenstvo a náhradné diely“. Pokiaľ si na opravu netrúfate, môžete využiť náš RC servis, kde vám model opravíme a vrátime v 100 % stave.

Práve rozoberateľnosť, dostupnosť náhradných dielov a náš vlastný RC servis robí hlavný rozdiel medzi nákupom RC modelu v hračkárstvach, keď môžete v prípade nehody model zvyčajne vyhodiť, a v špecializovanom modelárskom obchode RCprofi.sk.

Conqueror má vysoké tlmiče, takže je veľmi účinne odpružený. Mäkké gumové pneumatiky majú vysokú vzorku, ktorá poskytuje skvelú priľnavosť pri jazde. Pohonná jednotka modelu je čiastočne chránená pred vlhkosťou. Na zvýšenie vodoodpudivosti elektroniky však odporúčame použiť ochranný sprej Nanoprotech Electronics Professional. Bez aplikácie ochranného spreja neodporúčame jazdu v kalužiach a vode.

Skúšobná jazda


Conqueror je vybavený dvoma silnými jednosmernými motormi, ktoré sú umiestnené vnútri náprav a majú tak kompletne kryté prevody. Každá náprava je teda poháňaná zvlášť.

Ako sme už spomenuli vyššie, typ auta crawler je určený predovšetkým na pomalé jazdenie v teréne a nie je prispôsobený na rýchlu jazdu. RC auto Conqueror sme preto vyskúšali na rôznom type povrchov – od hliny, cez štrk a piesok až po asfalt. Jeho priestupnosť terénom je vzhľadom na povahu a cenu modelu veľmi slušná. Iba na vyššom trávniku mal crawler s jazdou trochu problém, pretože sa mu tráva namotávala na kolesá.

Ovládanie a výdrž


RC auto Conqueror je ovládané volantovým vysielačom bez antény. Funguje na frekvencii 2,4 GHz, neruší sa teda s ostatnými modelmi, a tak je možné prevádzkovať viac modelov naraz. Hoci nemá ovládač anténu, disponuje dosahom až 100 metrov.

Štandardnou súčasťou modelu je dobíjací akumulátor NiCd 700 mAh, ktorý poskytuje zhruba 15 – 20 minút jazdy. Ak však využijete možnosť nákupu cenovo zvýhodnenej súpravy RC auta Conqueror s náhradnou batériou, pri ktorej získate v balení navyše akumulátor s kapacitou 2800 mAh, získate ďalších 45 minút jazdy navyše! Celkovo si teda s modelom môžete užiť okolo hodiny zábavy. V prípade, že by ste sa chceli baviť ešte dlhšie, môžete si zvlášť dokúpiť ďalší akumulátor NiMH 2800 mAh.Záverečné hodnotenie


RC auto Conqueror nás veľmi príjemne prekvapilo. Vzhľadom na svoju cenu má až neuveriteľné vlastnosti. Hoci ide o hračku, ktorá nemá proporcionálne ovládanie, teda plynulé riadenie ani plyn, zdolá aj veľmi náročný terén. Vďaka svojim vlastnostiam je ideálnym autom pre menšie deti.

Keďže je súčasťou modelu dobíjací aku pack, nie je potrebné v prípade modelu neustále meniť AA batérie. Akumulátory majú navyše veľkú výdrž a deti tak nemusia čakať na neustále dobíjanie. Odporúčame však kúpiť minimálne jednu náhradnú batériu, aby si vaše dieťa mohlo užívať o to viac zábavy. Nikto nechce čakať, kým sa mu dobijú akumulátory do modelu. A deti už vôbec nie. :-)

Ako sme už spomenuli vyššie, veľkou výhodou tejto hračky je tiež rozoberateľnosť samotného modelu. V prípade, že by sa vám akákoľvek súčiastka poškodila, bez problémov ju doma vymeníte. V našom e-shope RCprofi.sk ponúkame kompletné náhradné diely priamo k tomuto modelu.

Tak už viete, prečo je RC auto Conqueror najpredávanejším RC autom pre deti?16. októbra 2021

Prečo nakupovať u RCprofi