I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo

RC loď Brooklyn

Doprava zadarmo

RC loď Brooklyn

Dĺžka 1003 mm, mierka 1:32, remorkér, pre pokročilých Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1238
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012388
375,99 € s DPH
nie je skladom
Prístavný remorkér Brooklyn spoločnosti New York Dock Co. bol postavený v roku 1910. Loď mala dĺžku 105 stôp, poháňal ju trojčinný parný stroj. Charakteristická vysoká nadstavba zaisťovala výborný výhľad aj s dvojicou bárok pripojených k bokom. Brooklyn slúžil až do doby II. svetovej vojny. Po celú svoju kariéru ťahal člny prepravujúce nákladné železničné vagóny z jedného konca New Yorku na druhý.

Stavebnica parného prístavného remorkéra v mierke 1:32 v rozsype pre pokročilých modelárova. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa dvojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode. Vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov ako je napríklad zábradlie alebo rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. V stavebnici nájdete aj obrázkový návod so 61 fotografiami znázorňujúcimi dôležité kroky stavby. Pre konečné farbenie budú na malé plochy vyhovovať napr. akrylové farby na plastikové kity, väčšie plochy trupu potom môžete nastriekať vhodným sprejom na karosérie.

Trup je tvorený dvojdielnym vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z predseknutých preglejkových dielov a dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek. Nadstavba má opäť kostru z predseknutých preglejkových dielov, vonkajšie steny sú z predseknutých plastových dielov. Vďaka tomu odpadá časovo náročné plaňkovanie, tmelenie, brúsenie a lakovanie bežné u lodí s celodreveným trupom.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené samolepkami) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia a pod. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 500 alebo 600 s prevodovkou (nie sú súčasťou stavebnice) napájaný zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) alebo 6V oloveného akumulátoru. Pre model môžete dokúpiť originálnu sadu od Dumasa obsahujúcu hriadeľ s puzdrom, prevodovými kolesami a kardanovou spojkou a maketovú štvorlistú lodnú skrutku.

Pokiaľ ale máte po ruke parný stroj vhodný pre pohon metrovej lode, tak neváhajte... Brooklyn si jeho bafanie určite zaslúži!

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok (aspoň 30 A, podľa motoru) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje: vákuové výlisky trupu a záchranných člnov, predseknuté preglejkové diely trupu a nadstavby, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, laserom vyrezávané preglejkové detaily, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lode v mierke 1:1 a obrázkový návod na stavbu.

Dĺžka [mm]1003
Šírka [mm]241
Výška [mm]600
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS3,S4
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MotorSPEED 600 7.2 V
Prevodovka3:1
RegulátorGraupner NAVY V30R
Lodná skrutka
78 mm 4-listá
AkumulátorNosram 7.2 V 3000 mAh NiMH
Servá1x HS-311
RC súpravamin. 2 kanály

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi