RC loď Creole Queen

Doprava zadarmo

RC loď Creole Queen

Dĺžka 1219 mm, mierka 1:48, riečny parník, pre skúsených Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1222
Záruka: 2 roky EAN: 0660141012227
455,61 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!
Creole Queen je moderná riečna výletná loď (plávajúca reštaurácia), ktorá sa premáva po Mississippi v oblasti New Orleans. Loď vstúpila do služby u New Orleans Paddle Wheels Inc. v roku 1983. Hoci je postavená v líniach klasických mississippských kolesových parníkov, tak ide o moderné plavidlo oceľovej konštrukcie s dieselelektrickým pohonom. Pravé parníky už z ekologických dôvodov na vodu nesmú. (Keď sa v roku 1993 nakrúcal film Maverick s Melom Gibsonom a Jodie Fosterovou odohrávajúci sa sčasti na palube riečneho parníka, dym z komínov bol umelý a filmári naň museli mať špeciálne povolenie.)

Stavebnica riečneho zadnokolesového parníka v rozsype v mierke 1:48 pre veľmi pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie, ale model vzhľadom k veľkosti a prepracovanosti vyžaduje veľkú dávku starostlivosti, trpezlivosti a vytrvalosti ako je v lodnom modelárstve potrebné na dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na plastikové modely. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke a perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup má kostru z predseknutých dielov z topoľovej a brezovej preglejky, obšívku z planiek a predseknutých preglejkových dielov. Paluba aj nadstavba sú z predseknutých preglejkových dielov, zábradlie je z bambusových tyčiek a lipových líšt.

Koleso je tvorené konštrukciou z predseknutých preglejkových a plastových dielov. Je upevnené na hriadeli, ku ktorému sa pomocou remenice pripája pohonný elektromotor sprevodovaný do pomala.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu a trubičiek, bieleho kovu a dreva (vrátane laserom vyrezávaných preglejkových detailov). Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať takmer do nekonečna. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži jednosmerný elektromotor veľkosti 600-700 s prevodom do pomala (Dumas alebo Graupner, nie je súčasťou stavebnice) napájaný z dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) alebo 12V oloveného akumulátora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Dumas dodáva špeciálnu pohonnú sadu obsahujúcu jednosmerný elektromotor s prevodovkou 60.5:1, remenicu s remeňom, lôžko motora a sadu skrutiek.

Creole Queen samozrejme ponúka dostatok priestoru pre inštaláciu parného stroja, ale elektrický pohon je v tomto prípade vlastne maketovejší. :)

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok (aspoň 20 A, podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

S patričnou úpravou trupu (nezabudnite na protipožiarne opatrenia!) môžete model poháňať parným strojom vhodnej veľkosti.

Stavebnica obsahuje: predseknuté a laserom vyrezávané preglejkové diely, lipové plaňky, mosadzné drôty a tyčky, bambusové tyčky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, sadu samolepiek a návod na stavbu.

Dĺžka [mm]1219
Šírka [mm]254
Výška [mm]440
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS4
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MotorDumas 12 V 60.5:1 alebo Graupner Pile-Mot 12 V
RegulátorGraupner NAVY V30R
AkumulátorOlovený gélový 12 V 7000 mAh
Servá1x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na