RC loď Creole Queen

Doprava zadarmo

RC loď Creole Queen

Dĺžka 1219 mm, mierka 1:48, riečny parník, pre skúsených Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1222
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012227
455,61 € s DPH
nie je skladom
Creole Queen je moderná riečna výletná loď (plávajúca reštaurácia), ktorá sa premáva po Mississippi v oblasti New Orleans. Loď vstúpila do služby u New Orleans Paddle Wheels Inc. v roku 1983. Hoci je postavená v líniach klasických mississippských kolesových parníkov, tak ide o moderné plavidlo oceľovej konštrukcie s dieselelektrickým pohonom. Pravé parníky už z ekologických dôvodov na vodu nesmú. (Keď sa v roku 1993 nakrúcal film Maverick s Melom Gibsonom a Jodie Fosterovou odohrávajúci sa sčasti na palube riečneho parníka, dym z komínov bol umelý a filmári naň museli mať špeciálne povolenie.)

Stavebnica riečneho zadnokolesového parníka v rozsype v mierke 1:48 pre veľmi pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie, ale model vzhľadom k veľkosti a prepracovanosti vyžaduje veľkú dávku starostlivosti, trpezlivosti a vytrvalosti ako je v lodnom modelárstve potrebné na dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na plastikové modely. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke a perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup má kostru z predseknutých dielov z topoľovej a brezovej preglejky, obšívku z planiek a predseknutých preglejkových dielov. Paluba aj nadstavba sú z predseknutých preglejkových dielov, zábradlie je z bambusových tyčiek a lipových líšt.

Koleso je tvorené konštrukciou z predseknutých preglejkových a plastových dielov. Je upevnené na hriadeli, ku ktorému sa pomocou remenice pripája pohonný elektromotor sprevodovaný do pomala.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu a trubičiek, bieleho kovu a dreva (vrátane laserom vyrezávaných preglejkových detailov). Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať takmer do nekonečna. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži jednosmerný elektromotor veľkosti 600-700 s prevodom do pomala (Dumas alebo Graupner, nie je súčasťou stavebnice) napájaný z dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) alebo 12V oloveného akumulátora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Dumas dodáva špeciálnu pohonnú sadu obsahujúcu jednosmerný elektromotor s prevodovkou 60.5:1, remenicu s remeňom, lôžko motora a sadu skrutiek.

Creole Queen samozrejme ponúka dostatok priestoru pre inštaláciu parného stroja, ale elektrický pohon je v tomto prípade vlastne maketovejší. :)

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok (aspoň 20 A, podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

S patričnou úpravou trupu (nezabudnite na protipožiarne opatrenia!) môžete model poháňať parným strojom vhodnej veľkosti.

Stavebnica obsahuje: predseknuté a laserom vyrezávané preglejkové diely, lipové plaňky, mosadzné drôty a tyčky, bambusové tyčky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, sadu samolepiek a návod na stavbu.

Dĺžka [mm]1219
Šírka [mm]254
Výška [mm]440
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS4
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MotorDumas 12 V 60.5:1 alebo Graupner Pile-Mot 12 V
RegulátorGraupner NAVY V30R
AkumulátorOlovený gélový 12 V 7000 mAh
Servá1x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi