RC loď Fregata typu 054A 1/275

RC loď Fregata typu 054A 1/275

Fregata typu 054A 1/275 je RC model (polomaketa) vojnové lode v mierke 1:275. RC model je vhodný aj pre začiatočníkov. V kompletnom sete RTR. Pohon aj ovládanie krížnika zabezpečuje dvojica elektro motorov. Celý popis »
Značka: Hudong-Zhonghua Kód produktu: SM-16829
Záruka: 2 roky EAN: 6932226439316
53,30 € s DPH
dočasne vypredané


Fungujeme ve standardním režimu!
Fregata typu 054A (v kóde NATO: Jiangkai II) je trieda viacúčelových raketových fregát Námorníctva Čínskej ľudovej republiky. Ich hlavnou úlohou je protivzdušná obrana flotily. Jedná sa o výrazne vylepšenú variantu fregát typu 054. Všetky sú v aktívnej službe.

Stavbu tejto triedy vykonávajú dve lodenice - Hudong-Zhonghua v Šanghaji a Huangpu v Kantone. Triedu tvorí celkom 20 fregát. Po ich dokončení má stavba pokračovať vylepšeným typom 054B.

Základná konštrukcia trupu je zhodná s fregato typu 054. Sú pri nich uplatnené prvky technológií stealth, napríklad palubné nadstavby sú tvarované s ohľadom na zníženie radarového odrazu lodí. Najzásadnejším vylepšením výzbroje je nahradenie protilietadlových riadených striel HQ-7 ďaleko výkonnejším systémom HQ-16, vďaka čomu môžu tieto čínske fregaty vôbec prvýkrát poskytovať priestorovú protivzdušnú obranu. V provové delové veži sa nachádza jeden 76 mm kanón ruského typu AK-176 mm. Za delovou vežou je umiestnené vertikálne vypúšťacie silo pre 32 protilietadlových riadených striel stredného dosahu HQ-16 (zrejme vylepšená verzia ruského systému Štil-1). Vypúšťacie silá sú čínskej konštrukcie a strely sú z nich vypúšťané metódou horúceho štartu. Dolet striel je 30-40 km. Navádzanie striel zaisťuje 3D prehľadový radar dlhého dosahu typu 382. Fregata tak môže napadnúť až 8 vzdušných cieľov naraz. Detail fregaty typu 054A V strede trupu sa nachádzajú dve štvornásobné odpaľovacie zariadenia protilodných striel C-803 s dosahom 200 kilometrov. Novinkou je použitie ruského navádzacieho systému Mineral ME, vďaka ktorému môžu byť strely navádzané aj za radarové horizontom fregaty. Pre bodovú obranu slúžia dva čínske systémy typu 730 s 30 mm kanónmi. K ničeniu ponoriek slúžia dva šesťhlavňové 240 mm vrhače raketových hlbinných bômb typu 87, umiestnené na prove pred delovou vežou. Ďalej ich dopĺňajú dva trojhlavňové 324 mm protiponorkové torpédometmi pre ľahké protiponorková torpéda Yu-7 (vylepšenie amerických Mk 46). Sonar je ruského typu MGK-335. Na zadnej časti sa nachádza pristávacia plocha a hangár pre jeden protiponorkový vrtuľník typu Kamov Ka-28 či Z-9C. Pohonný systém je koncepcia CODAD. Dva diesely SEMT Pielstick 16 PA6V-280 STC (vyrábané v licencii Shaanxi Diesel Engine Factory v Šen-si) slúži pre ekonomickú plavbu, pričom v bojovej situácii sa zapoja ďalšie dva diesely rovnakého typu. Lodné skrutky sú dve. Najvyššia rýchlosť je odhadom 30 uzlov.

Fregata typu 054A na diaľkové ovládanie

Základná RC loď ideálna pre začiatočníkov, alebo ako hračka pod dozorom dospelej osoby. Nákupom získate kompletne zostavený model bojovej lode, dvojkanálový RC vysielač, dobíjaciu batériu do lode a sieťový nabíjač. Loď Vás prekvapí prevedením mnohých detailov paluby, ale hlavne je na nu krásny pohľad pri plavbe.

Loď vyrobená z odolných materiálov s dôrazom na najmenšie detaily a podrobnosti, ako sú veže s kanónmi, radary a miniatúrny vrtuľník. Je to model, ktorý nielen vyzerá skvele na poličke, ale tiež ho možno aktívne používať na operácie na vode. Loď je možné ovládať vo všetkých smeroch: dopredu, dozadu, doľava, doprava. Po pripojení batérie sa rozsvieti na palube červené svetlo. Loď má zabudované bezpečnostné funkcie, ktoré zabraňujú náhodnému start-up motora. Okrem toho, že je veľmi odolná a dobre stavaná, ako vojnovej lode jej to veľmi pristane. Tomu sa hovorí RTR produkt, ktorý je priamo zo škatule, pripravený na použitie.

Technické parametre:

 • Mierka: 1:275
 • Dĺžka: 675 mm
 • Šírka: 80 mm
 • Výška: 19 mm
 • Dva elektromotory poháňajúce 2 skrutky
 • Pracovný čas: 15 min
 • Dosah: cca 30 m
 • Maximálna rýchlosť: 7 km/h
 • Doba nabíjania: Cca 3-4 hodiny

Obsah balenia:

 • Zostavená RC loď
 • 2-kanálová RC súprava
 • Batéria (akumulátor) do lode
 • Nabíjačka do zásuvky
 • Stojan
 • Návod na obsluhu

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na