I viac ako 30 % zľava na 600 RC modelov a príslušenstvo. Vyberajte si »

RC loď PT-212 Higgins

Doprava zadarmo

RC loď PT-212 Higgins

Dĺžka 775 mm, torpédový čln, pre skúsenejších modelárov Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1257
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012579
236,00 € s DPH
nie je skladom
Motorový torpédový čln PT-212 patril do triedy Higgins (podľa lodenice Higgins Industries v New Orleans, ktorá postavila 199 takýchto člnov). Do služby vstúpil vo februári 1943. 22. októbra toho istého roku spolu s dvoma ďalšími člnmi potopil pri pobreží Talianska nemeckú pomocnú mínolovku Juminda. V roku 1944 bol odovzdaný britskej Royal Navy, kde slúžil ako MGB 192. PT-212 bol dlhý 78 stôp (23.7 m), výzbroj tvorila štvorica torpédometov pre štandardné 533 mm torpéda Mark 8 na bokoch, dva dvojité guľomety Browning 12.7 mm na prove a 20 mm kanón v zadnej časti. Podľa umiestnenia oboch guľometných dvojčiat na prove na prvý pohľad rozoznáte PT triedy Higgins od početnejšej triedy ELCO.

Stavebnica hliadkovacieho člna v rozsype pre mierne pokročilých modelárov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa trojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode. Vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov ako je napríklad zábradlie uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečné farbenie budú vzhľadom k celkom malým rozmerom lodi vyhovovať farby na plastikové kity.

Trup je tvorený vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek (z tohto materiálu je aj paluba a nadstavba).

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením funkčného osvetlenia a pod. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode v zjednodušenom prevedení slúži elektromotor radu 500 napájaný zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10). Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť. Veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Ak ale budete chcieť prísne maketové prevedenie, je potrebné inštalovať trojicu pohonných jednotiek, pretože skutočný PT-212 bol poháňaný troma leteckými motormi.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 30 A (podľa motoru) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje: vákuový výlisok trupu, laserom vyrezávané preglejkové diely, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, lipové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lode v mierke 1:1, obrázkový návod na stavbu.

Dĺžka [mm]775
Šírka [mm]203
Výška [mm]245
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS2,S3
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

MotorSpeed 600 7.2 V (s vodným chladením)
RegulátorGraupner NAVY V30R
Lodná skrutka
3-listá 30 mm
AkumulátorNosram 7.2 V 2200 mAh NiMH
Servá1x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanályParametre
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Farba: béžová
Dĺžka: 775 mm
Akumulátor a nabíjanie
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Typ: NiCd
Spôsob nabíjania: nabíjač nie je súčasťou
Typ: NiMH
Vlastnosti modelu
Motor/motory: bez motora
Zatáčanie: Kormidlom

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi