RC loď Trojan Cabin Cruiser

Doprava zadarmo

RC loď Trojan Cabin Cruiser

Dĺžka 787 mm, mierka 1:12, motorová jachta, pre skúsenejších modelárov Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1205
Záruka: 2 roky EAN: 0660141012050
175,59 € s DPH
nie je skladom


Fungujeme ve standardním režimu!
Trojan Yacht Company sídliaca v pensylvánskom Lancasteri patrila v období 1949 až 1992 medzi najprednejších amerických staviteľov motorových jácht. V 50. a 60. rokoch na vrchole slávy klasických člnov stavaných z mahagónu a iných ušľachtilých driev mala cez 700 zamestnancov. 31 stôp dlhý model F-31 patril medzi ich najúspešnejšie.

Stavebnica luxusnej motorovej jachty v rozsype v mierke 1:12 pre mierne pokročilého modelára. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v mierke 1:1 a názorných kresieb a fotografií.

Trup je tvorený kostrou z predseknutých dielov z preglejky zo svetlého filipínskeho mahagónu, ktorej chrbticu tvoria pozdĺžniky a kýl s nalepenými rebrami. Stavia sa priamo na rovnej pracovnej doske v polohe "hore nohami" vďaka montážnym výstupkom na rebrách. Kostra trupu sa doplní obšívkou z brezovej preglejky. Nadstavba je z predseknutých dielov z brezovej a mahagónovej preglejky.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z bieleho kovu a dreva. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej takmer neobmedzene vylepšovať. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúžia 2 elektromotory radu 500 alebo 600 (nie sú súčasťou stavebnice), napájané z jedného alebo dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodné sú napr. šesťčlánky pre RC autá 1:10). Lodné hriadele s puzdrami a spojkou je tiež potrebné dokúpiť. Vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Dumas pre tento model dodáva špeciálnu sadu (obsahujúcu 2 hriadele s puzdrami, držiakmi a kardanovými spojkami, 2 kovové kormidlá s tiahlami a pákami, 2 maketové trojlisté bronzové lodné skrutky, sadu prevodových kolies). Pre využitie maketových 1,75" (44 mm) lodných skrutiek je nutné použiť nízkootáčkové motory alebo bežné "päťstovky" doplniť prevodovkou 2:1 až 3:1 (napr. Graupner Multispeed). Pre maximálne využitie výkonu motorov a dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Návod k stavbe znázorňuje tiež možnú konverziu na pohon jedným spaľovacím motorom o kubatúre 1.5-3.0 ccm.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, jeden alebo dva obojsmerné elektronické regulátory otáčok aspoň 30 A (podľa motorov) a jedno štandardné servo pre kormidlo. Ak použijete dva regulátory, môžete samozrejme zvýšiť manévrovacie schopnosti lode pomocou nezávislého ovládania otáčok oboch motorov (ručne alebo pomocou mixu kormidlo-motory, ak máte viackanálovú počítačovú RC súpravu).

Stavebnica obsahuje: predseknuté preglejkové diely, predseknuté diely z mahagónovej a brezovej preglejky, lipové nosníky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode v mierke 1:1, návod na stavbu.

Dĺžka [mm]787
Šírka [mm]305
Výška [mm]315
Ovládané funkcieM(2),LK
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 536
položiek v ponuke
2002
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na