RC loď Trojan Cabin Cruiser

Doprava zadarmo

RC loď Trojan Cabin Cruiser

Dĺžka 787 mm, mierka 1:12, motorová jachta, pre skúsenejších modelárov Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1205
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012050
175,59 € s DPH
nie je skladom
Trojan Yacht Company sídliaca v pensylvánskom Lancasteri patrila v období 1949 až 1992 medzi najprednejších amerických staviteľov motorových jácht. V 50. a 60. rokoch na vrchole slávy klasických člnov stavaných z mahagónu a iných ušľachtilých driev mala cez 700 zamestnancov. 31 stôp dlhý model F-31 patril medzi ich najúspešnejšie.

Stavebnica luxusnej motorovej jachty v rozsype v mierke 1:12 pre mierne pokročilého modelára. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v mierke 1:1 a názorných kresieb a fotografií.

Trup je tvorený kostrou z predseknutých dielov z preglejky zo svetlého filipínskeho mahagónu, ktorej chrbticu tvoria pozdĺžniky a kýl s nalepenými rebrami. Stavia sa priamo na rovnej pracovnej doske v polohe "hore nohami" vďaka montážnym výstupkom na rebrách. Kostra trupu sa doplní obšívkou z brezovej preglejky. Nadstavba je z predseknutých dielov z brezovej a mahagónovej preglejky.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z bieleho kovu a dreva. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej takmer neobmedzene vylepšovať. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúžia 2 elektromotory radu 500 alebo 600 (nie sú súčasťou stavebnice), napájané z jedného alebo dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodné sú napr. šesťčlánky pre RC autá 1:10). Lodné hriadele s puzdrami a spojkou je tiež potrebné dokúpiť. Vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Dumas pre tento model dodáva špeciálnu sadu (obsahujúcu 2 hriadele s puzdrami, držiakmi a kardanovými spojkami, 2 kovové kormidlá s tiahlami a pákami, 2 maketové trojlisté bronzové lodné skrutky, sadu prevodových kolies). Pre využitie maketových 1,75" (44 mm) lodných skrutiek je nutné použiť nízkootáčkové motory alebo bežné "päťstovky" doplniť prevodovkou 2:1 až 3:1 (napr. Graupner Multispeed). Pre maximálne využitie výkonu motorov a dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Návod k stavbe znázorňuje tiež možnú konverziu na pohon jedným spaľovacím motorom o kubatúre 1.5-3.0 ccm.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, jeden alebo dva obojsmerné elektronické regulátory otáčok aspoň 30 A (podľa motorov) a jedno štandardné servo pre kormidlo. Ak použijete dva regulátory, môžete samozrejme zvýšiť manévrovacie schopnosti lode pomocou nezávislého ovládania otáčok oboch motorov (ručne alebo pomocou mixu kormidlo-motory, ak máte viackanálovú počítačovú RC súpravu).

Stavebnica obsahuje: predseknuté preglejkové diely, predseknuté diely z mahagónovej a brezovej preglejky, lipové nosníky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode v mierke 1:1, návod na stavbu.

Dĺžka [mm]787
Šírka [mm]305
Výška [mm]315
Ovládané funkcieM(2),LK
Stavebná náročnosťS2
Náročnosť pilotážeP1

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi