RC loď USS Whitehall A 180

RC loď USS Whitehall A 180

Dĺžka 584 mm, hliadkovací čln, pre mierne pokročilých Celý popis »
Značka: DUMAS Kód produktu: PM-4SP1252
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 0660141012524
119,59 € s DPH
nie je skladom
Stavebnica hliadkovacieho člna v rozsype pre mierne pokročilého modelára. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie. Každopádne starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom modelárstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na plastikové modely. Vlastná stavba prebieha na základe trojpodhľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov detailne zobrazujúcich konštrukciu danej časti lode, vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad zábradlie alebo rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečné farbenie budú vzhľadom k celkom malým rozmerom lode vyhovovať farby na plastikové kity.

Trup je tvorený dvojdielnym vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov a dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek (z tohto materiálu je aj paluba). Nadstavba má opäť kostru z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov, vonkajšie steny sú z predseknutých plastových dielov. Vďaka tomu odpadá časovo náročné plaňkovanie, tmelenie, brúsenie a lakovanie bežné u lodí s celodreveným trupom. Taktiež nadstavby idú "pekne od ruky", nemusíte bojovať s rozlične sa krútiacimi a nepasujúcimi vákuovanými plastikovými dielmi.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené samolepkami) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia a pod. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať...

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 400 4.8-6 V napájaný zo štvor resp. šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (nie je súčasťou stavebnice rovnako ako maketová trojlistá lodná skrutka 25 mm). Ďalej je taktiež potrebné dokúpiť lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou. Veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje: vákuové výlisky trupu, laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, dosku z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lode v mierke 1:1 a obrázkový návod k stavbe.

Dĺžka [mm]584
Šírka [mm]105
Výška [mm]265
Ovládané funkcieM,LK
Stavebná náročnosťS2,S3
Náročnosť pilotážeP1

Doporučený pohon a RC vybavenie:

ECOMorský vlk
MotorSpeed 400 6VSpeed 400 6V s vodným chladením
RegulátorGraupner V15R NAVYGraupner V15R NAVY
Lodná skrutka
3-listá 25 mm3-listá 25 mm
AkumulátorNosram 7.2 V 1600 mAh NiMHNosram 7.2 V 3000 mAh NiMH
Servá1x HS-3111x HS-311
RC súpravaminimálne 2 kanály


Parametre
Kompletná súprava pripravená na jazdu :
Dĺžka: 584 mm
Akumulátor a nabíjanie
Akumulátor súčasťou balenia:
Nabíjačka súčasťou balenia:
Typ: NiCd
Spôsob nabíjania: nabíjač nie je súčasťou
Typ: NiMH
Vlastnosti modelu
Motor/motory: bez motora
Svetelné efekty:

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi