RC lyžicový bager

RC lyžicový bager

Mierka 1:12, dlžka 743mm, 27MHz, elektrický pohon Celý popis »
Značka: Hobby engine Kód produktu: PM-HEM0803
Záruka: 2 roky EAN: 8595241393049
109,81 € s DPH
nie je skladom
Vďaka modernej RC technike si teraz môžete ľahko splniť svoj ​​detský sen - stať sa bagristom ovládajúcim mohutnú mašinu nenásytne mávajúcu mocným ramenom s veľkou lyžicou! RC model Excavator - Lyžicový bager v mierke 1:12 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného bagra na pásovom podvozku. Je vybavený realistickým podvozkom s pásmi z pružného plastu, s hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo "tanková vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Plne funkčné je samozrejme rameno s lyžicou bagra umožňujúce naberať a zase vyklápať sypké materiály. Mechanizmus ramena a lyžice je vybavený trecími spojkami, ktoré chránia pohonný mechanizmus pred preťažením. Pre prácu na nočnej smene je bager vybavený funkčnými svetlami, na lyžicu vám posvieti silný reflektor umiestnený na ramene.

Vysielač dodávaný s modelom má dva pákové ovládače ovládajúci jazdu modelu podobne ako "rajčiaky" u skutočného bagra na pásovom podvozku: súčasným vychýlením vpred ide bager priamo vpred, súčasným vychýlením vzad bager cúva. Ak napr. ľavú páku vychýlite vpred zatiaľ čo pravú ponecháte v neutrále, bager zatáča doprava (ľavý pás sa pohybuje rýchlejšie). Ak vychýlite jednu páku dopredu a druhú dozadu, bager sa vďaka protibežnému pohybu pásov otáča na mieste. Ďalšie funkcie sú ovládané tlačidlami: dve tlačidlá ovládajú otáčania plošiny bagra vpravo alebo vľavo, dve ďalšie ovládajú prostrednú časť ramena a posledné dve koncovú časť ramena s lyžicou. Všetky mechanizmy sú proti preťaženiu a pohybu za mechanický limit chránené trecími spojkami - ak sa pohyb zastaví, a vy počujete cvakavý zvuk, dosiahli ste maximálny medze pohybu v danom smere.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, prevádzková frekvencia je pevne daná. Vďaka tomu, že bagre sú dodávané s RC súpravami naladenými na rôzne frekvencie, môže byť v prevádzke súčasne aj viac modelov rovnakého typu. Bezpečný dosah RC súpravy je cca 30 m. Vysielač je napájaný 9 V batériou (dodávaná s modelom), model je napájaný z šesťčlánkovej sady 7,2 V NiMH 800 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovým nabíjačom 200 mA. Model je určený k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.


Technické parametre:

 • Dĺžka 743 mm
 • Šírka 222 mm
 • Výška 490 mm
 • RC súprava 27 MHz
 • Dosah súpravy 30 m
 • Akumulátor NiMH 800 mAh 7,2 V
 • Sieťový nabíjač 200 mA
 • Určený pre jazdu v miestnosti

Obsah balenia:


 • Takmer hotový model pripravený k jazde
 • Vysielač
 • Pohonný akumulátor 7,2 V
 • Sieťový nabíjač
 • Návod

Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na