RC plachetnica 1M ETNZ

Doprava zadarmo

RC plachetnica 1M ETNZ

Mierka 1:25, dĺžka 1000 mm, zavodná plachetnica, pre začiatočníkov Celý popis »
Značka: Thunder Tiger Kód produktu: PM-.5555
Záruka: 2 roky EAN: 4719523550850
259,57 € s DPH
nie je skladom
Pod "kozmicky" znejúcou skratkou ETNZ (Emirates Team of New Zealand) sa skrýva najnovší prírastok do rodiny RC plachetníc Thunder Tiger - plne licencovaná maketa závodnej plachetnice v mierke 1:25 pre kategóriu 1 m. Skutočná loď brázdi vlny vo farbách novozélandského tímu, ktorý patrí medzi najúspešnejšie v najstaršom závode plachetníc America Cup (jachtárska Formula 1). "Kiviové" zvíťazili v roku 1995 a svoje víťazstvo obhájili aj o päť rokov neskôr, zatiaľ čo v roku 2003 sa museli skloniť pred majstrovstvom švajčiarskeho tímu. Viac informácií o lodi a tíme nájdete na webových stránkach www.emiratesteamnz.com

ETNZ je vysokovýkonná plachetnica vhodná aj pre rozľahlé vodné plochy a silný vietor. Trup lode s palubou je tvorený laminátovou škrupinou, ktorá je dodávaná už s hotovou farebnou úpravou. Kýl s hydrodynamicky tvarovanou záťažou a stabilizačným krídlom je odnímateľný, rovnako ako profilový duralový sťažeň. Spolu dávajú lodi impozantnú celkovú výšku 1700 mm. Rahná sú tiež duralové, plachty sú z dakronu s dvojitou sieťovitou výstuhou, ktorá zaisťuje vysokú odolnosť voči roztrhnutiu. Maketový vzhľad lode dotvára veľké množstvo spravidla funkčných detailov a lanovie zodpovedajúce "dospelému" vzoru.

Stavebnica obsahuje laminátový trup s hotovou povrchovou úpravou, kýl a kormidlo z pevného plastu plneného sklenenými vláknami, duralový profilovaný sťažeň a rahná, hotové plachty, záťaž, preglejkové lôžko pre RC vybavenie, plastové a kovové maketové diely, materiál na zhotovenie lanovania, veľký arch samolepiek, epoxidové lepidlo a podrobný obrázkový návod.

Stavba skutočnej lode si vyžaduje cca 20 000 pracovných hodín a lodenici zaberie asi šesť mesiacov. Vy by ste vďaka vysokému predspracovaniu mali byť s modelom pripravení na plavbu oveľa, oveľa skôr.

Vzhľadom k veľkým rozmerom lode a drsným podmienkam, za ktorých bude operovať, vyžaduje model kvalitné RC vybavenie. Zatiaľ čo v princípe stále stačí dvojkanálová RC súprava, pre ovládanie plachiet je nevyhnutné špeciálne servo - naviják plachiet. Pre kormidlo je potrebné použiť silné servo štandardnej veľkosti. Pre dosiahnutie maximálnej vytrvalosti a pokrytia prúdového odberu silných serv pracujúcich pod veľkou záťažou, je pre napájanie potrebné použiť prijímačové akumulátory s veľkou kapacitou (aspoň 3000 mAh) a prúdovou zaťažiteľnosťou - tužkové články sú určite nevhodné.

Dĺžka [mm]1000
Šírka [mm]172
Výška [mm]1700
Plocha plachiet [dm2]49
Hmotnosť [g]3500
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS1,S2
Náročnosť pilotážeP2

Doporučené RC vybavenie:
AkumulátorServáRC súprava
GP 4300 4.8 V1x HS-645MG (LK), 1x HS-785HB (NP)min. 2 kanály


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Príslušenstvo a náhradné diely

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
30 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
25 550 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 30 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na