RC plachetnica 1M ETNZ

Doprava zadarmo

RC plachetnica 1M ETNZ

Mierka 1:25, dĺžka 1000 mm, zavodná plachetnica, pre začiatočníkov Celý popis »
Značka: Thunder Tiger Kód produktu: PM-.5555
Záruka: 2 roky EAN: 4719523550850
259,57 € s DPH
nie je skladom


Eshop je v plnej prevádzke!
Pod "kozmicky" znejúcou skratkou ETNZ (Emirates Team of New Zealand) sa skrýva najnovší prírastok do rodiny RC plachetníc Thunder Tiger - plne licencovaná maketa závodnej plachetnice v mierke 1:25 pre kategóriu 1 m. Skutočná loď brázdi vlny vo farbách novozélandského tímu, ktorý patrí medzi najúspešnejšie v najstaršom závode plachetníc America Cup (jachtárska Formula 1). "Kiviové" zvíťazili v roku 1995 a svoje víťazstvo obhájili aj o päť rokov neskôr, zatiaľ čo v roku 2003 sa museli skloniť pred majstrovstvom švajčiarskeho tímu. Viac informácií o lodi a tíme nájdete na webových stránkach www.emiratesteamnz.com

ETNZ je vysokovýkonná plachetnica vhodná aj pre rozľahlé vodné plochy a silný vietor. Trup lode s palubou je tvorený laminátovou škrupinou, ktorá je dodávaná už s hotovou farebnou úpravou. Kýl s hydrodynamicky tvarovanou záťažou a stabilizačným krídlom je odnímateľný, rovnako ako profilový duralový sťažeň. Spolu dávajú lodi impozantnú celkovú výšku 1700 mm. Rahná sú tiež duralové, plachty sú z dakronu s dvojitou sieťovitou výstuhou, ktorá zaisťuje vysokú odolnosť voči roztrhnutiu. Maketový vzhľad lode dotvára veľké množstvo spravidla funkčných detailov a lanovie zodpovedajúce "dospelému" vzoru.

Stavebnica obsahuje laminátový trup s hotovou povrchovou úpravou, kýl a kormidlo z pevného plastu plneného sklenenými vláknami, duralový profilovaný sťažeň a rahná, hotové plachty, záťaž, preglejkové lôžko pre RC vybavenie, plastové a kovové maketové diely, materiál na zhotovenie lanovania, veľký arch samolepiek, epoxidové lepidlo a podrobný obrázkový návod.

Stavba skutočnej lode si vyžaduje cca 20 000 pracovných hodín a lodenici zaberie asi šesť mesiacov. Vy by ste vďaka vysokému predspracovaniu mali byť s modelom pripravení na plavbu oveľa, oveľa skôr.

Vzhľadom k veľkým rozmerom lode a drsným podmienkam, za ktorých bude operovať, vyžaduje model kvalitné RC vybavenie. Zatiaľ čo v princípe stále stačí dvojkanálová RC súprava, pre ovládanie plachiet je nevyhnutné špeciálne servo - naviják plachiet. Pre kormidlo je potrebné použiť silné servo štandardnej veľkosti. Pre dosiahnutie maximálnej vytrvalosti a pokrytia prúdového odberu silných serv pracujúcich pod veľkou záťažou, je pre napájanie potrebné použiť prijímačové akumulátory s veľkou kapacitou (aspoň 3000 mAh) a prúdovou zaťažiteľnosťou - tužkové články sú určite nevhodné.

Dĺžka [mm]1000
Šírka [mm]172
Výška [mm]1700
Plocha plachiet [dm2]49
Hmotnosť [g]3500
Ovládané funkcieLK,NP
Stavebná náročnosťS1,S2
Náročnosť pilotážeP2

Doporučené RC vybavenie:
AkumulátorServáRC súprava
GP 4300 4.8 V1x HS-645MG (LK), 1x HS-785HB (NP)min. 2 kanály


Potrebujete poradiť?

Lukáš Široký
Ozvite sa mi...
Lukáš Široký
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Príslušenstvo a náhradné diely

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
25 550
položiek v ponuke
7 962
výdajných miest
Doprava zadarmo
nad 150 €
Garancia skladovej
dostupnosti
Poradenstvo
od profesionálov
Servis

Jedna z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Tovar si môžete vyzdvihnúť osobne vo výdajniach Zásielkovne po celej Slovenskej republike už od 2,90 €.

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 2,90 €.

Pri každom produkte si môžete overiť skladovú dostupnosť a termín možného odoslania.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Niečo sa pokazilo? Všetko je opraviteľné. Kontaktujte náš servis, dáme váš model zase do poriadku.

Zákazníci sa pozreli tiež na