RC tank 1:24 LEOPARD A5

RC tank 1:24 LEOPARD A5

1:24, 27 MHz, strieľa airsoftové guľôčky až 25 metrov ďaleko! Celý popis »
Značka: PELIKAN Kód produktu: PM-2RC3809
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 8595241328348
71,89 € s DPH
nie je skladom

Leopard 2 je moderný nemecký tank skonštruovaný v polovici 70. rokov. Je typickým predstaviteľom kategórie označovanej "Main Battle Tank" - rýchleho, silne pancierového vozidla s mohutným kanónom, ktorý nesie hlavnú ťarchu bojov. Verzia, ktorú predstavuje náš model, je modernizované prevedenie zavádzajúce šikmé pancierovanie veže s možnosťou montáže prídavného pancierovania, vlastný pancier je kombináciou vrstiev vysokopevnostnej ocele, keramiky, volfrámu a plastov zaisťujúci maximálnu odolnosť voči moderným tankovým projektilom a protitankovým riadeným strelám. Leopard 2 poháňa dieselový dvanásťvalec s výkonom 1500 HP, ktorý dáva vozidlu s hmotnosťou cez 62 ton rýchlosť až 72 km/h na ceste. Vyzbrojený je 120 mm kanónom Rheinmetall s hladkou hlavňou vystreľujúcou špeciálne protipancierové strely z ochudobneného uránu M829A1 "Silver Bullet" a dvoma guľometmi 7,62 mm. Viac podrobností o skutočnom tanku: https://en.wikipedia.org/wiki/Leopard_2

RC model Leopard 2 s elektrickým pohonom verne vykonáva väčšinu funkcií skutočného tanku. Je vybavený realistickým podvozkom s funkčnými pásmi, hnacími, pojazdovými a napínacími kolesami, ktoré umožňujú jazdu vpred i vzad, zatáčanie vľavo a vpravo pri jazde vpred i vzad. Nechýba rýdzo tanková "vychytávka" - otáčanie na mieste pomocou protibežného pohybu pásov. Diaľkovo je ovládané aj otáčanie veže (v uhle 320 º) a námer dela (spúšťanie a zdvíhanie hlavne). A nielen to - model skutočne strieľa! Jeho kanón nie je len imitácia, ale je to vzduchové delo s motorickým pohonom (air-soft) a automatickým nabíjaním vystreľujúce 6 mm plastové BB guľôčky. "Munícia" je uložená v zásobníku vo veži; vďaka systému udeľujúcemu projektilom dodatočnú rotáciu, čo pomáha obmedzovať vplyv zemskej príťažlivosti na dráhu strely, je dostrel dela až 25 m. Pre nácvik streľby je s modelom dodávaný papierový terč so stojanom.

Vysielač dodávaný s modelom umožňuje nielen priame ovládanie modelu "v reálnom čase", ale má v pamäti uložených šesť demonštračných programov dovoľujúcich automatickú činnosť tanku. Navyše môžete naprogramovať svoju vlastnú "zostavu" a usporiadať s priateľmi napríklad "tankovú spartakiádu" alebo súťažiť v prechádzaní slalomovej dráhy podľa dopredu nastaveného programu. Vlastné ovládanie je vykonávané šiestimi veľkými tlačidlami (pohyb tanku vpred a do strán, pohyb vzad a do strán). Ďalšie tri malé tlačidlá na vysielači slúžia pre spúšťanie demo programov alebo pre programovanie vašej vlastnej "zostavy", dve tlačidlá ovládajú otáčanie veže vpravo alebo vľavo, jedno tlačidlo ovláda námer kanónu. Stlačením tlačidla na zadnej strane vysielača sa zaraďuje vyššia rýchlosť; súčasným stlačením tlačidiel na prednej a zadnej strane vysielača sa odpaľuje kanón.

RC súprava ovládajúca model pracuje v pásme 27 MHz, vysielač aj prijímač v modeli sú vybavení trojpolohovým prepínačom, umožňujúcim prepínať tri prevádzkové kanály, čo dovoľuje súčasný pohyb viacerých tankov naraz.

Vysielač je napájaný doštičkovou 9 V batériou (nie je súčasťou), model je napájaný z osemčlánkovej súpravy 9,6 V NiCd 1000 mAh (tužkové články) dodávané s modelom spolu so sieťovou nabíjačkou.

Model je určený k jazde v miestnosti, v žiadnom prípade s ním nejazdite vo vode, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkovisko) s automobilovou premávkou. Nevhodným povrchom sú tiež vysoké "chlpaté" koberce.

Stavebnica obsahuje: takmer hotový model pripravený k jazde, maketové doplnky, súpravu samolepiek, vysielač, pohonný akumulátor 9,6 V, 1 balenie BB guľôčok, sieťový nabíjač, papierový terč so stojanom.


Pozor! Špeciálne upozornenie!
Zaobchádzanie s air-soft zbraňou si vyžaduje osobitnú opatrnosť a prísne dodržiavanie všetkých zásad pre ich používanie.
  • Model nesmie byť samostatne prevádzkovaný osobami mladšími ako 14 rokov bez dozoru dospelej osoby.
  • Proti náhodnému výstrelu je model istený vypínačom v priestore pre muníciu a ochrannou krytkou hlavne (okrem vlastnej streľby musí byť neustále nasadená!), Tesne pred výstrelom je činnosť dela signalizovaná rozsvietením červenej LED umiestnenej na veži vedľa dela.
  • VŠETKY osoby prítomné streľbe musia mať stále nasadené ochranné okuliare pre air-soft strelca.
  • Je zakázané mieriť a strieľať na osoby alebo zvieratá.
  • Nikdy sa nepozerajte do ústia hlavne - delo môže v dôsledku náhodného rušenia vonkajším signálom samovoľne vystreliť.
  • Všetku manipuláciu s modelom vykonávajte s nasadenou ochrannou krytkou hlavne, vypínačom streľby vo veži vypnutým do polohy OFF a vyprázdneným zásobníkom.
  • Po streľbe môže zostať guľôčka nabitá v mechanizme dela, aj keď nie je pohľadom do zásobníka vidieť. Po vysypaní zásobníka preto vždy vypáľ MIERENÚ RANU ISTOTY - mierený výstrel naprázdno, pre istotu.
Dĺžka vrátane kanóna [mm]400
Šírka [mm]158
Výška [mm]125


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Prečo nakupovať u RCprofi