20 % zľava na modely RMT s kódom RMT20. Vyberajte si »

RC vrtuľník Nanocopter, červená

RC vrtuľník Nanocopter, červená

3.5-kanálový dvojrotor s infračerveným ovládaním Celý popis »
Značka: RC system Kód produktu: PM-2RC3860C
Zodpovednosť za vady: 2 roky EAN: 1318300011053
31,98 € s DPH
nie je skladom
Pokrok sa nedá zastaviť - dnes sa môžete stať pilotom vrtuľníka, bez toho aby ste opustili pohodlné kreslo a vyzuli papuče!

S mikrovrtulníkom NanoCopter 3G toto platí do slova a do písmena! Miniaturizácia elektroniky, elektromotorov a akumulátorov bez problémov umožňuje zalietať si s modelom RC vrtuľníka v kľude obývačky.

NanoCopter 3G je miniatúrny vrtuľník so súosovými nosnými rotormi - táto koncepcia zaisťuje vysokú stabilitu a výborné letové výkony, vďaka malým rozmerom môžete s týmto modelom lietať v každej väčšej miestnosti.

NanoCopter 3G je celkom typickým predstaviteľom malých vrtuľníkov s elektrickým pohonom so zjednodušeným ovládaním. Tak ako začínajúci kolegovia "od lietadiel" majú jednoduché cvičné modely s ovládanou smerovkou, výškovkou a motorom, aj začínajúci vrtuľnikári majú teraz niečo naozaj jednoduchého do začiatku! Na rozdiel od bežných trojkanálových vrtuľníkov má celokovovú mechaniku pre zabezpečenie vyššej životnosti a používa heading-lock gyro, takže vyniká stabilitou porovnateľnou s oveľa drahšími štvorkanálovými vrtuľníkmi. NanoCopter 3G sa vám rozhodne nebude nezvládateľne otáčať okolo zvislej osi!

Model je zostavený z ľahkých hliníkových a plastových výliskov, hliníkový trubkový chvostový nosník nesie stabilizačné plochy a elektromotor s vrtuľou, ktorým sa ovláda let smerom hore a dole - čiže funkcia klopenia ("výškovka"). Na spodnej strane trupu sa nachádza vypínač a konektor pre nabíjanie pohonného akumulátora. Pristávacie zariadenie je klasického lyžinového typu so širokým rozchodom pre zaistenie maximálnej stability modelu pri vzlete aj pristávaní. Kabína je tvorená ľahkým plastovým výliskom.

Nosný systém tvorí dvojica súosových protibežných dvojlistových rotorov, ktoré sú poháňané dvoma elektromotormi. Horný nosný rotor je spojený so stabilizačnou tyčou so závažiami, ktorá slúži k veľmi účinnej automatickej pozdĺžnej a priečnej stabilizácii vrtuľníka. Kolektívne ovládanie klasického vrtuľníka (súhlasná zmena uhla nábehu rotorových listov) pre stúpanie a klesanie je nahradené súhlasnou reguláciou otáčok oboch nosných rotorov, resp. ich pohonných motorov. Pre ovládanie bočenia (otáčanie okolo zvislej osi) je používaná nesúhlasná zmena otáčok pohonných motorov. Rovnako je dosahované automatickej stabilizácie okolo zvislej osi, ktorá je zabezpečovaná miniatúrnym gyroskopom (typu heading-lock zaisťujúcim udržiavanie stáleho kurzu letu) integrovaným v palubnej riadiacej jednotke. Jemné doladenie riadiacej elektroniky, ktorá zabezpečuje, že sa model nebude otáčať okolo zvislej osi, ak nebudete chcieť, poskytuje otočný trim na boku vysielača.

Pre ovládanie modelu slúži trojkanálový proporcionálny infračervený vysielač. Riadiace povely z vysielača sa odovzdávajú do palubnej riadiacej jednotky zahŕňajúcej trojkanálový prijímač, miniatúrne piezo gyro a dvojicu regulátorov otáčok pre pohonné motory a regulátor pre chvostový motor klopenia. Vysielač je napájaný šiestimi tužkovými (AA) batériami, tento zdroj slúži zároveň aj pre nabíjanie pohonného akumulátora vrtuľníka. Na hornej strane vysielača sa nachádza prepínač veľkosti výchyliek - ním môžete voliť zmenšené výchylky vhodné pre úplných začiatočníkov bez skúseností s pilotážou vrtuľníkov alebo plné výchylky, ktoré dodajú NanoCopteru 3G prekvapivú živosť a potešia skúsených pilotov. Pre súčasnú prevádzku až troch modelov v jednej miestnosti je vysielač vybavený prepínačom prevádzkovej frekvencie. Prevádzková frekvencia modelu (A, B alebo C) je volená prepínačom na vysielači a následne je vrtuľník s vysielačom spárovaný.

Model je napájaný jednočlánkovým Li-Pol akumulátorom s kapacitou 140 mAh, ktorý poskytuje dostatok energie pre let o dĺžke 6 až 8 minút. Nabíjanie je veľmi jednoduché - z miesta pod odťahovaciou krytkou na prednej strane vysielača vyberiete nabíjací kábel a skontrolujete, či je model vypnutý. Potom nabíjací kábel zasuniete do konektora na spodku vrtuľníka a potom už len počkáte, kým zhasnutie zelenej indikačnej LED diódy na vysielači oznámi ukončenie nabíjania. A môžete zase letieť! Kedykoľvek a kdekoľvek!

Ak sa nachádzate v blízkosti vášho počítača, môžete pre nabíjanie pohonného akumulátora v modeli využiť USB nabíjací kábel dodávaný s modelom. Kábel zasuniete do voľného USB portu počítača, pripojíte model a opäť úplne automaticky nabíjate!

Sada obsahuje: 100% zostavený model vrtuľníka v červenej farbe s motormi, elektronikou a Li-Pol akumulátorom, infračervený vysielač, náhradnú vrtuľu pre chvostový rotor, USB nabíjací kábel a podrobný obrázkový návod na obsluhu.

Ešte budete potrebovať: 6 tužkových (AA) batérií, najväčšiu výdrž bude mať NanoCopter 3G s alkalickými batériami.

Priemer nosného rotora [mm]182
Dĺžka [mm]190
Šírka [mm]27
Výška [mm]115
Hmotnosť [g]38
Ovládané funkcieM,Kp,Vr
Stavebná náročnosťS0
Náročnosť pilotážeP1


Potrebujete poradiť?

Štěpán Šídlo
Ozvite sa mi...
Štěpán Šídlo
produktový špecialista
(Po - Pia, 8:00 - 16:00)

Prečo nakupovať u RCprofi?

Sme profesionáli a navyše pre vás máme tieto skvelé výhody.
Doprava zadarmo
nad 150 €
90 dní na vrátenie alebo výmenu
Poradenstvo od profesionálov
RC
servis
52 483 položiek
položiek v ponuke
10
rokov skúseností

V prípade nižšej hodnoty objednávky môžete využiť dopravu už od 3,50 €.

Predlžujeme možnosť výmeny alebo vrátenia nepoškodeného tovaru na 90 dní.

Neviete si s niečím rady? Navštívte našu RC poradňu alebo nás kontaktujte. Radi vám poradíme.

Pokazil sa váš model? Nielen pre našich zákazníkov zaisťujeme pozáručný servis RC modelov.

Vyberte si z jednej z najširších ponúk RC modelov, príslušenstva a náhradných dielov v SR.

Dôverujte profesionálom. Už viac ako 10 rokov sa venujeme predaju, servisu a testovaniu RC modelov.

Zákazníci sa pozreli tiež na


Prečo nakupovať u RCprofi